تمام مددجويان و خانواده هاي ايتام کميته امداد در سال 98 خانه دار مي شوند
کد خبر: 949128
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yuW
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
پروير فتاح با اعلام خبر واريز آخرين مستمري مددجويان در سال 97 گفت:
رئیس کمیته امداد از رفع مشکل مسکن همه مددجويان و همچنين خانه دار شدن تمام ايتام تحت پوشش اين کميته در سال 98 خبر داد و گفت: ديگر هيچ مددجوي امدادي بدون مسکن يا ساکن مسکن نامناسب نخواهد بود.

به گزارش "جوان"، پرويز فتاح در نشست خبري خود که به منظور تشریح عملکرد یکساله این نهاد برگزار شد با بيان اينکه خانه و سرپناه نياز اول مددجويان اين کميته است، گفت: برای سال آینده مشکل مسکن جامعه هدف کمیته امداد را حل می‌کنیم. همچنین تمام ایتام تحت پوشش اين کمیته خانه‌دار می‌شوند. مشکل مسکن روستایی نیز حل شده و دیگر مسکن نامناسب و مددجوی بدون مسکن در این مناطق نخواهیم داشت. برای مناطق شهری نیز به دلیل گران‌تر بودن مسکن مشکل رهن و اجاره حل خواهد شد.

 

وي با بیان اینکه در سه ماه اخیر چهار توافق نامه با آقای نوبخت امضاء کردیم ادامه داد: توافق نامه اخیر نیز در مورد ساخت 5 هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی بود. همچنین برای سال آینده هزار واحد مسکونی برای ایتام در شش استان، 6هزار مسکن در منطقه سیستان و بلوچستان، 5هزار واحد مسکونی در جنوب کرمان احداث خواهد شد. همچنین سپاه پاسداران نیز در حال ساخت ۶۵۰۰ واحد مسکونی است.

 

رئیس کمیته امداد در پاسخ به اين سوال "جوان" که آيا برخي واحدهاي مسکن مهر که به خاطر نرسيدن خدمات و امکانات هيچ متقاضي و درخواستي نداشته و خالي مانده اند نيز در ليست واگذاري به مددجويان قرار دارند؟، گفت: ۱۰ هزار مسکن مهر بالای ۵۰ درصد پیشرفت را از دولت دریافت کردیم و برای دریافت این تعداد مسکن مطمئن شدیم که زیرساخت‌های آنها مشکلی ندارد و جزو پروژه هاي بدون امکانات و خدمات نيستند. همچنین سعی کردیم به دليل مسائل فرهنگي و اجتماعي، بیش از ۲۰ واحد به شکل تجمعی از مددجویان در یک مسکن حضور نداشته باشد.

 

فتاح با اشاره به اينکه آخرين مستمری سال ۹۷ مددجویان کمیته امداد امشب به حسابشان واريز مي شود، تصريح کرد: سبد کالا و عیدی نیز بر اساس دستور رئیس جمهور ظرف یک هفته آینده واریز خواهد شد و هر خانواده تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به شکل متوسط ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

 

وي از پرداخت ٩۵ درصدی بودجه کمیته امداد از محل خزانه خبر داد و گفت: کمیته امداد از محل بودجه تبصره ١۶ هم ١۴٠٠ میلیارد تومان ردیف بودجه داشت که٩٧ درصد آن جذب شده است و بیش از ١١٠ هزار فقره وام پرداخت شده است.

 به گفته فتاح امسال ۴٧٠ میلیارد تومان وام توسعه روستایی  پرداخت شده است.

 

صف وام ضروري برداشته شد

 

رئیس کمیته امداد از افزایش ٣۵ درصدی کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری نیز ۵٠ درصد رشد داشته است.

وي با اشاره به ساخت ۵٢٠٠ واحد مسکوني از بين 5400 واحد در مناطق زلزله زده کرمانشاه تاکيد کرد:٢٠٠ واحد باقی مانده هم تا خرداد ماه سال ۹۸ به پایان می‌رسد. 

 

فتاح همچنین از پرداخت ١۵٠٠ میلیارد وام ضروری ۵ میلیونی خبر داد و گفت: صف وام ضروری برداشته شده است. همچنین ۳۰۰ هزار فقره وام پرداخت شده است. هنچنین صف پرداخت جهیزیه نیز از بین رفته است.

وي با بیان اینکه بر اساس بودجه مصوب مجلس برای سال ۹۸ ردیف اصلی بودجه کمیته‌ امداد ۱۵ درصد افزایش داشته است تصریح کرد: بودجه کمیته امداد از محل تبصره  ١۴ تا ٢٠ درصد افزايش داشته است. همچنین از اول فروردین ماه مستمری مددجویان نيز ٢٠ درصد افزايش مي يابد.

 

همه مددجویان تحت پوشش بیمه سلامت

 

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه با همکاری مجلس و دولت از سال آینده بیمه مددجویان شهری به بیمه سلامت واگذار می‌شود، گفت: به این ترتیب همه مددجویان تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.

 

وی در ادامه تاکید کرد: مجلس برای سال آینده به کمیته امداد این اختیار را داده است که از محل تبصره ۱۴ بخشی از پشت نوبتی را جذب کند اما بر اساس اعلام استان‌ها در حال حاضر پشت نوبتی نداریم و تعداد کمی هم که وجود دارد به ازای خروج و توانمندی مددجویان، تعداد جدیدی جذب می‌شوند.

 

به گفته فتاح امسال ۶۲۰ هزار خانوار به تعداد مددجویان اضافه شده است و در مجموع ۱۵۵۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند. همچنین ۶۲۰ هزار نفر مددجویان موقتی کمیته امداد هستند که با توجه به شرایط جذب شده‌اند.

وي با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ درصد از خدمات کمیته امداد به غیر مددجوها ارائه شده است تاکید کرد: امسال میزان خدمات به غیر مددجویان ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته و سال آینده نیز اگر شرایط اقتضا کند ممکن است این میزان افزایش یابد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار