۵ هزار بسیجی نوروز را با جهاد در مناطق محروم جشن می‌گیرند
کد خبر: 948969
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yrx
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۶
نوروز سازندگی استان‌ها با جهاد هزاران بسیجی
بسیجیان تحویل سال ۹۸ را با محرومیت‌زدایی از استان‌های کرمانشاه، فارس، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور جشن می‌گیرند.
میترا شهبازی
سرویس ایران جوان آنلاین: بیش از ۴۰۰ گروه جهادی نوروز ۹۸ را با محرومیت‌زدایی از مناطق محروم کشور جشن می‌گیرند. بسیجیانی که جمعیت آن‌ها به بیش از ۵ هزار نفر می‌رسد و هنوز هم برای شرکت در این رویداد بزرگ در حال ثبت نام هستند و قرار است به استان‌های کرمانشاه، فارس، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور اعزام شوند. جهادگرانی که آتش به اختیار با خود گروه‌های پزشکی و سازندگی همراه دارند و می‌توانند طی دو هفته تعطیلات سال نو لبخند را به مردم مناطق کم‌برخوردار هدیه دهند.

کمتر از دو هفته به جشن سال نو باقی مانده و حال و هوای تمام کوچه‌ها و خیابان‌ها نوروزی شده است. مردم در تکاپوی خرید عید هستند و شکوفه‌ها یکی پس از دیگری بر شاخه سار درختان می‌نشینند. با این حال بسیجیان به دور از زندگی دنیوی در حال ثبت نام در اردو‌های جهادی هستند و هر یک با یک استعداد و توانایی وارد یک گروه بخصوص می‌شوند. یکی مهندس است و دیگری پزشکی خوانده است. یکی قرار است به مناطقی همچون استان کرمانشاه برای سازندگی اعزام شود و دیگری برای درمان و رفع مشکلات پزشکی مردم کم برخوردار ثبت نام می‌کند. با اینکه تعدادشان به بیش از ۵ هزار نفر می‌رسد، اما به این دلیل که هرلحظه بر تعداد ثبت‌نام کننده‌ها افزوده می‌شود نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد آن‌ها ارائه داد. بسیجیانی که قرار است نوروز ۹۸ را برخلاف عموم مردم به دور از خانواده و در کنار مردم مناطق محروم بگذرانند. در حال حاضر گفته می‌شود که جهادگران بسیاری آتش به اختیار از استان‌های کرمانشاه، فارس، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان برای نوروز گذرانی در کنار مردم مناطق محروم ثبت نام کرده‌اند.

اعزام بیش از ۱۰۰ گروه فقط به کرمانشاه

بیش از ۴۰۰ گروه جهادی برای نوروز گذرانی در کنار مردم مناطق محروم اعلام آمادگی کرده‌اند و تا پایان اسفند ماه نیز بر این تعداد افزوده می‌شود. مدیر فرهنگی سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) با اشاره به اینکه قرار است نزدیک به ۱۰۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان کرمانشاه اعزام شود، می‌گوید: «گروه‌های خدمات‌رسان جهادی و سازندگی از سپاه ناحیه کرمانشاه به منظور رفع مشکلات راهی مناطق محروم استان می‌شوند.» فرزاد آقابابایی با اشاره به مناطقی که قرار است جهادگران اعزام شوند، اضافه می‌کند: «گروه‌های جهادی خدمات‌رسان در مناطق «ملا حسینی»، «آقا جان»، «حکمت آباد» و منطقه محروم «فیروز آباد» مستقر می‌شوند.» لازم به ذکر است که براساس گفته این مسئول سازمان بسیج سازندگی، خدمات این گروه‌ها سه روزه، هفت روزه و ۱۰ روزه است که شامل خدمات فرهنگی، آموزشی، مشاوره پزشکی و توزیع داروی رایگان می‌شود. مضاعف بر این تعداد حسین قبادی بصیر، مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه ۱۸ گروه جهادی دیگر هم قرار است به صورت ویژه به مناطق محروم و زلزله‌زده استان اعزام شوند، بیان می‌کند: «۱۹۹ نفر در قالب ۱۴ گروه به این مناطق اعزام می‌شوند. همچنین تاکنون چهار گروه جهادی دیگر نیز از استان‌های تهران و قم برای حضور در مناطق زلزله زده و محروم کرمانشاه اعلام آمادگی کرده‌اند.»

۲۵۰۰ نفر بسیجی آتش به اختیار به فارس می‌روند

در استان فارس نیز قرار است بیش از ۲ هزار ۵۰۰ نفر به مناطق محروم این استان اعزام شوند. در این خصوص مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس با تأیید مطالب فوق می‌گوید: «فعالیت این گروه‌ها اغلب در زمینه عمرانی، فرهنگی، آموزش و بهداشت، اشتغالزایی، تسهیل‌گری و ... است.» شکرالله مسکویی اضافه می‌کند: «امسال قرار است فعالیت گروه‌های جهادی را به سمتی ببریم که تولید و اشتغال را افزایش دهند و در مباحث عمرانی نیز پروژه‌هایی را به گروه‌های جهادی پیشنهاد داده‌ایم که زیرساخت اشتغال داشته باشد.» به استان خراسان جنوبی هم قرار است بیش از ۱۰۰ گروه جهادی اعزام شود. در این خصوص مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان می‌کند: «علاوه بر این تعداد ۳ گروه جهادی مهمان از استان‌های دیگر هم برای محرومیت‌زدایی از مناطق سربیشه و نهبندان می‌آیند.» مهدی هنری اضافه می‌کند: «تخصصی کردن فعالیت گروه‌های جهادی، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه جهادگران از برنامه‌های سال ۹۸ گروه‌های جهادی در خراسان جنوبی است.»

جهادگران سیستان و بلوچستانی به پیشواز رفتند

در کنار تمام این گروه‌‎هایی که قرار است به مناطق مختلف اعزام شوند، تاکنون ۵۰ گروه جهادی هم برای اعزام به استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شده است. مسئول بسیج سازندگی چهارمحال و بختیاری در این خصوص می‌گوید: «تعداد این گروه‌های جهادی از ۲۵ گروه به ۵۰ گروه افزایش پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال گروه‌های بیشتری نیز تشکیل شود.» هوشنگ فولادی اضافه می‌کند: «این گروه‌ها به مناطقی از جمله شلیل، موگوی، بازفت، فلارد و... اعزام می‌شوند.» برای محرومیت‌زدایی از مناطق محروم استان البرز هم تاکنون ۸ گروه تشکیل شده است. همچنین اکنون ۴۷ گروه جهادی متشکل از هزار و ۴۶۰ نفر جهادگر زن و مرد ویژه ایام نوروز نیز به سراسر سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند.

در این خصوص فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان می‌گوید: «چهار گروه جهادی از سایر استان‌های کشور و ۴۳ گروه نیز از سیستان و بلوچستان تا ۱۵ فروردین در این استان مشغول به فعالیت هستند.»
این گروه‌های جهادی همگی گره‌گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشور هستند و تنها برای رضای خداوند متعال کار می‌کنند و علاوه بر رفع مشکلات زیر ساختی و عمرانی همواره متخصصان دندانپزشک، دکتر جراح، دامپزشک، بهیار با خود به همراه دارند و به ارتقای سطح سلامتی مردم محروم نیز کمک می‌کنند. نکته قابل توجه این است که تعدادی از این گروه‌های جهادی در حالی به مناطق محروم اعزام می‌شوند که به صورت خانوادگی ثبت نام کرده‌اند و سال نو را خانوادگی در کنار خانواده‌های محروم جشن می‌گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار