تهدید ترقه‌ای نمایندگان فوتبال ایران
کد خبر: 948884
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yqa
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷
فریدون حسن
تهدید‌های جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه تیم‌های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا حکایت از شروع جریانی تازه برای محروم کردن نمایندگان کشورمان از حق میزبانی در این مسابقات دارد. تهدیدی که البته با استفاده از سهل‌انگاری و موقعیت‌نشناسی خودمان می‌تواند به فرصتی برای سوءاستفاده دیگران تبدیل شود.
امروز دیگر برای تمام کشور‌های آسیایی مشخص شده که فدراسیون فوتبال ایران در دعاوی بین‌المللی توانایی احقاق حق تیم‌های باشگاهی‌اش را ندارد که اگر داشت، باشگاه‌های ایران مجبور نبودند طی سال‌های گذشته به بهانه واهی عدم وجود امنیت در ایران با نمایندگان عربستان در زمینی بی‌طرف بازی کنند و امتیاز میزبانی برابر تیم‌های عربستانی را به راحتی آب خوردن از دست بدهند. حالا هم قصه همان قصه است، به بهانه بازی دو فصل پیش و پرتاب چند ترقه که حکم آن را دو ساله بریده‌اند، استقلال و هوادارانش را قبل از ارتکاب خطا تهدید به جریمه کرده‌اند و هیچ بعید نیست که خودشان همانطور که در صدور آن حکم مته به خشخاش گذاشته‌اند، این‌بار هم با استفاده از بی‌کفایتی حاکم بر فوتبال، شرایط را طوری رقم بزنند که بتوانند نمایندگان کشورمان را محکوم کنند. ناگفته پیداست که این خطر پرسپولیس و ذوب‌آهن را هم تهدید می‌کند. پس بدون هیچ توقعی از فدراسیون فوتبال، باید چشم به حرفه‌ای‌گری تماشاگران و هواداران این سه تیم داشت.
هواداران استقلال فردا باید کاری کنند که تیر AFC و حریفانی که منتظر لغزش و اشتباه ما هستند به سنگ بخورد. نباید فراموش کنیم که همین حالا هم از داشتن حداقل حق دو میزبانی محروم هستیم و آسیایی‌ها، به‌ویژه باشگاه‌های عربی بدشان نمی‌آید که باز هم محروممان کنند. آن‌ها منتظر لغزش ما هستند و کوچک‌ترین حرکت احساسی و غیرمنطقی‌مان را رصد می‌کنند، تفاوتی هم نمی‌کند که این محرومیت برای کدام تیم باشد، مهم پیروزی بر فوتبال ایران و به انزوا کشیدن ماست.
فراموش نکنیم برخلاف آنچه بر فوتبال کشورمان حاکم است، رقبا هم توان مدیریتی محکوم کردن ما را دارند و هم پول آن را، پس به راحتی چند میزبانی دیگر را هم از ما می‌گیرند و در این میان آنکه ضرر می‌کند، تیم‌ها و هوادارانشان هستند. همان هوادارانی که حضورشان در ورزشگاه‌ها باعث رونق گرفتن رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیاست و بار‌ها با حضور پرشورشان باعث تعجب مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا شده‌اند. بنابراین بهتر راهکار برای مقابله با این تهدید، هوشیاری و داشتن اخلاق حرفه‌ای است. تماشاگران ما بار‌ها ثابت کرده‌اند که در بزنگاه‌ها می‌توانند باعث سرافرازی فوتبالمان شوند. حالا فرصتی دوباره پیش آمده تا هم حرفه‌ای بودن خود را نشان دهند و هم امنیت حاکم بر کشور و میادین فوتبال را به رخ رقبا بکشند. کانون هواداران باشگاه‌ها باید در این مقطع مهم وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهد و با ساماندهی هواداران شرایط را برای برپایی بازی‌ها در آرامش مهیا کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار