وقتی همه راه نور را در پیش می‌گیرند
کد خبر: 948843
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ypv
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
اسماعیل محمدی
راهیان نور؛ واژه‌ای که حالا یک دنیا معنویت را به همراه دارد. شاید سفر مقام معظم رهبری در هشتم فروردین ۱۳۷۸ به یادمان شلمچه و حضور در میان زائران راهیان نور فصل‌الخطابی بر اهمیت و جاودانگی این سفر‌های نورانی باشد. راهیان نور را باید به اعتقادات مردم پیوند زد. بی‌شک داشتن آرمان و آرمانگرایی نقشه راه حرکت و پیشرفت همه جوامع بشری است و هیچ فرد و جامعه‌ای از داشتن این دو بی‌نیاز نیست. همه جوامع برای خود آرمان‌هایی تعریف و نقشه راه خود را بر اساس آن‌ها ترسیم می‌کنند و البته سعادت از آن کسانی است که آرمان راستین را چراغ راه خود قرار می‌دهند. برخی جوامع که از دین راستین الهی دور شده‌اند در تعریف آرمان و آرمانگرایی هم راه باطلی در پیش گرفته و امروزه به شدت دچار مشکل شده‌اند مانند جوامع غربی که در مسیر باطل خود می‌تازند و آرمانی هم دیگر ندارند. آرمان‌ها باید وقایع و متناسب با فطرت و هویت خلقت و جهان‌بینی واقعی انسان‌ها باشند و نمی‌توان هر معیاری یک‌بار مصرف و چندگانه متضاد را آرمان ساخت. در دین مبین اسلام هم حضرت پیامبر اعظم اسلام (ص) اسوه حسنه‌ای هستند و برترین آرمان محسوب می‌شوند و آیه تطهیر هم پرتویی از ترجمان این اسوه است.

«إِنَّمَا یرِیدُ اللهُ لِیذْهِبَ عَنْکمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیتِ وَ یطَهِّرَکمْ تَطْهِیراً؛ بی‌گمان، خدا اراده کرده است تا آلودگی را از شما اهل‌بیت [پیامبر]بزداید و شما را پاک و پاکیزه گرداند. این آیه، سی‌وسومین آیه از سی‌و سومین سوره قرآن کریم است.» انقلاب اسلامی هم پرتویی از ترجمان این آیه شریفه در متن جامعه است که در ادامه، سیره فردی و اجتماعی شهیدان را به عنوان راهنمای حقیقی و راستین بشریت تقدیم کرده است. دشمنان هم امروز تلاش می‌کنند آرمان‌های جعلی و غیرواقعی و یک‌بار مصرف را به جامعه جهانی ارائه کنند و ما باید پاسدار آرمان شهیدان باشیم. امروز هم این سیره شهیدان؛ آرمان‌های راستین و ستارگان هدایت (و بالنجم هم یهتدون) هستند که ما راه هدایت را بشناسیم، راه خود را گم نکنیم، نقشه آینده‌شناسی و آینده‌سازی را ترسیم کنیم، آرمان‌های هدایت‌بخش را صیانت و مسیر تمدن‌سازی ایران اسلامی را مستحکم‌تر کنیم، ضمن ادای دین واقعی به شهدا راه سعادت دنیوی و اخروی را در پیش گیریم، دشمن را به خوبی بشناسیم، فریب دشمن مکار را نخوریم، جای جلاد و شهید عوض نشود، مفسدان خود را مصلح معرفی نکنند و هویت فری و الهی خود را حفظ کنیم و بی‌نهایت درس... تا روز قیامت ان‌شاء‌الله.

امروز هم راهیان نور ترجمان پرتویی از آیه شریفه تطهیر برای ماست. اگر می‌خواهیم ما هم روح، جان و جسم خود را پاک و مطهر نگه داریم یا حفظ کنیم لازم است در همین مسیر اهل بیت (ع) حرکت کنیم که حضور در کاروان‌های راهیان نور به تحقق همین هدف ما کمک می‌کند، البته اگر سعادتی نصیب شود. شهدایی که رفتند تا ما سرافراز بمانیم، آن‌ها مشمول پرتویی از آیه تطهیر شدند تا ما هم راه تطهیر روح و جان خود را بشناسیم. راهیان نور هم برای همین است تا قیامت ادامه دارد، چون نور خدا خاموش شدنی نیست. خدایا! به احترام شهیدان ما را هم سعادتمند و عاقبت‌بخیر بگردان.
برچسب ها: راهیان نور ، شلمچه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار