بسیج با مشارکت بهزیستی ۵ هزار واحد مسکونی برای معلولان می‌سازد
کد خبر: 948705
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ynh
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۴
با امضای تفاهمنامه مشترک بین سازمان بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی ۵هزار واحد ساختمانی برای معلولان احداث و مناسب‌سازی می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  رئیس سازمان بهزیستی در مراسم امضای تفاهمنامه مشترک بین سازمان بهزیستی و سازمان بسیج و سازندگی با موضوع تأمین مسکن ۵هزار خانوار تحت پوشش و مناسب‌سازی مبلمان شهری برای معلولان گفت: این تفاهمنامه بستری برای ادامه فعالیت بین بسیج و بهزیستی که قرار است ۵هزار واحد مسکونی احداث شود. وحید قبادی‌دانا افزود: بر اساس این تفاهمنامه این ۵هزار واحد مسکونی در مناطق مرزی، استان‌های محروم و در شهر‌های زیر ۲۵هزار نفر برای مددجویان که شامل معلولان و زنان سرپرست خانوار است، احداث خواهد شد.
وی از ایجاد تسهیلات لازم برای احداث این خانه‌ها خبر داد و گفت: بهزیستی ۱۰میلیون تومان به صورت وام بلاعوض به مددجویان می‌دهد و همچنین ۲۵میلیون تومان به صورت وام ۴درصد به افراد پرداخت می‌شود که امیدواریم این رقم سال آینده افزایش یابد. قبادی‌دانا افزود: همچنین مددجویان هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت عوارض و حق انشعاب آب، برق و گاز و هزینه‌های ساخت نخواهند داد و در واقع این موارد رایگان است.
همچنین محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در این مراسم گفت: سازمان بسیج مستضعفین و سازمان بسیج سازندگی تلاش زیادی برای ارائه خدمات به آحاد جامعه انجام داد و شبکه‌سازی مناسب را با حضور خیرین، سرمایه‌های انسانی و نیرو‌های جهادی راه‌اندازی کرده است.
وی افزود: طرحی به عنوان ۴۰هزار پروژه عمرانی طراحی شده و تلاش می‌شود در سال آینده این برنامه‌ها طبق زمانبندی مشخص اجرا شوند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: این سازمان یک نهاد تأثیرگذار بین مردم و سازمان‌های حاکمیتی قرار دارد و در واقع با حذف واسطه‌ها پیوند‌های اجتماعی را بیشتر می‌کند. زهرایی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین گفت: براساس تفاهمنامه با بهزیستی می‌خواهیم ۵ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم، مرزی و شهر‌های زیر ۲۵هزار نفر ایجاد کنیم که در این راه نیز خیرین همراه ما خواهند بود. وی از فعالیت ۱۶هزار گروه جهادی در کشور خبر داد و گفت: این مجموعه ظرفیت بالقوه‌ای است که با کمک سایر نهاد‌ها می‌تواند به یک ظرفیت مطلوبی تبدیل شود. زهرایی از اعزام گروه‌های جهادی در ایام نوروز خبر داد و گفت: امیدواریم فرآیند مناسب‌سازی۱۰هزار پروژه آغاز شود و حجم قابل‌توجهی از آن‌ها در ایام نوروز به نتیجه برسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار