افزایش امید به درمان سرطان توسط محققان ایرانی
کد خبر: 948660
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ymy
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
محققان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی به روشی دست یافتند که از طریق آن، امید به درمان بیماران سرطانی افزایش یافت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: یک شرکت دانش بنیان از سال ۹۵ با هدف ارتقاء سطح سلامت بیماران از طریق ارائه محصولات نو ترکیب و بیوسیمیلار تاسیس شد.

این شرکت دانش بنیان داخلی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا، به تولید محصولات دارویی با کیفیت برتر می‌پردازد و با افزایش سطح آگاهی جامعه در عرصه سلامت، به فکر بهبود کیفیت زندگی در کشور است.

شیما سرداب، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان داخلی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت ما مشغول به ساخت یکی از مجهزترین کارخانه‌های بیوتکنولوژی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع است، گفت: بخش‌های مختلف این کارخانه شامل سایت تولید محصولات بیولوژیکی، سایت تحقیق و توسعه (R & D)، سایت خط تولید پرکنی (ویال آداپتور)، آزمایشگاه QC و تضمین کیفیت QA می‌شود.

وی افزود: ماموریت این شرکت انتقال دانش فنی روز محصولات دارویی به داخل کشور و بومی سازی تولید آن‌ها است.

به گفته سرداب، نخستین داروی تولیدی این شرکت، دارویی برای کنترل فشار خون است که در مرحله آزمایشی به تولید رسیده است و به زودی در بازار داخلی توزیع خواهد شد.

مدیر عامل این شرکت درباره تولیدات این شرکت، تصریح کرد: در واقع اصلی‌ترین تولیدات شرکت ما در حوزه تولید دارو‌های آنتی مونوکلونال است. روش درمانی ایمونوتراپی از روش‌های مهم درمان سرطان است که به استفاده از فرآورد‌هایی که با دستگاه ایمنی سرو کار دارند می‌پردازد.

وی همچنین تصریح کرد: آنتی بادی مونوکلونال با هدف قرار دادن و نابود کردن تنها سلول‌های خاصی در بدن علیه سلول‌های سرطانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نتیجه درمان سرطان با افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن در برابر سلول‌های سرطانی و نیز عوارض کمتر انجام می‌شود. آنتی بادی مونوکلونال با روش‌های مهندسی و با هدف چسبیدن به برخی نقاط خاص در سلول‌های سرطانی تولید شدند.

این فعال دانش بنیانی ادامه داد: دارو‌های تولیدی ما با کمک وامی که از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت می‌کنیم به زودی به مرحله تولید و توزیع در بازار می‌رسد. برای دریافت وام از این صندوق مذاکراتی داشته‌ایم که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسیم.

سرداب درباره تعداد شاغلان در شرکت، گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ نفر در شرکت ما مشغول به فعالیت هستند که با توسعه فعالیت و تولیدات خود، تعداد شاغلان در شرکت را افزایش خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: دارو‌های تولیدی شرکت ما از نظر تاثیر درمانی هیچ تفاوتی با مشابه خارجی خود ندارند و در صورت حمایت از ما، می‌توانیم این دارو‌های با کیفیت را به نام ایران به دیگر کشور‌ها نیز صادر کنیم.


منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار