پرداخت ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور
کد خبر: 948484
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yk8
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
زنجان-رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در حال حاضر ۹۳۴ هزار میلیاردتومان یارانه پنهان در کشور پرداخت می‌شود، گفت: حدود ۴۵ هزارمیلیارد تومان نیز معافیت رسمی مالیاتی در کشور وجود دارد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدباقر نوبخت ظهر جمعه در حاشیه برگزاری یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان قیدار و همچنین شهید ملی شهید مظفرعلی ذوالقدر در محل فرهنگسرای اشراق قیدار با بیان اینکه به همه واردکنندگان کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شد، افزود: متأسفانه برخی از کسانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته بودند این ارز را وارد بازار نکردند و بخش دیگری هم که وارد بازار شد به لحاظ تفاوت قیمتی که داشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی محاسبه نشد و به همین جهت باید در روند ارائه ارز به واردکنندگان و تجار تجدیدنظر کنیم.

وی با قدردانی از همراهی مجلس با دولت در زمینه‌های مختلف افزود: امیدواریم با جلسات مشترکی که با مجلس برگزار می‌کنیم به یک اجماع در زمینه پرداخت حقوق کارمندان برسیم. هر چند تاکنون رایزنی‌هایی نیز با مجلس در حوزه‌های مختلف انجام شده است.

نوبخت در خصوص روند افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ افزود: مجلس و دولت نظرات متفاوتی در این خصوص دارند یعنی دولت افزایش ۲۰ درصدی را مدنظر خود دارد ولی مجلس بر این اعتقاد است که ۴۰۰ هزار تومان به هر کارمند بدهیم که در آن صورت مبلغ مورد نیاز ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد بود و ۸ هزار میلیارد تومان باقی خواهد ماند که این هم اصلاح در پرداخت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه طی هفته جاری پرداخت حقوق کارکنان دولت انجام خواهد شد، افزود: با همکاران خودم در خزانه هماهنگی صورت گرفته که پرداخت حقوق کارکنان دولت زودتر از ماه‌های دیگر انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین طی روز دوشنبه پرداخت یارانه‌ها برای ۷۸ تا ۷۹ میلیون از عزیزانی که افتخار پرداخت یارانه به آنها را داریم انجام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه عزم دولت ارائه خدمات بهتر و مطلوب به جامعه است، گفت: امیدواریم با تکمیل لایحه بودجه در سال آینده خدمات مناسبی را به جامعه ارائه دهیم و مسائلی که در توزیع برخی کالاها وجود دارد حل شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: تلاش می‌کنیم آنچه به صورت رسمی جزو تعهدات دولت است با هر بخش از درآمدهای اصلی حداقل ۱۴ میلیارد دلار را برای تأمین کالاهای اساسی مردم از جمله دارو، غذا و نهاده‌های دامی تخصیص دهیم.

وی لزوم تعامل هرچه بیشتر دولت و مجلس را مورد تاکید قرار دارد و با بیان اینکه در حال حاضر به هیچ وجه مصلحت کشور و نظام بر خاستن دو صدای متفاوت از مجلس و دولت نیست، افزود: افزایش حقوق کارکنان دولت یکی از مهمترین اولویت‌های دولت است و به همین خاطر رایزنی‌های زیادی با مجلس انجام شده است و در حال حاضر در بین دو عدد افزایش ۴۰۰ هزار تومانی و همچنین افزایش ۲۰ درصد حقوق‌ها در حال گفتگو هستیم.

نوبخت متذکر شد: افزایش ۲۰ درصد حقوق هم رقم قابل توجهی نیست و با توجه به سختی کار کارکنان دولت عدد ۲۰ درصد عدد قابل توجه و زیبنده ای نیست و همین رقم بین مجلس و دولت اخلاف افکنی کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در حال حاضر ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور پرداخت می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان نیز معافیت رسمی مالیاتی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه سه هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده بود، گفت: برای سال آینده این بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

منبع: مهـــر
برچسب ها: نوبخت ، یارانه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار