بازداشت مرد کارگرخارجی به اتهام قتل زن کارمند
کد خبر: 946224
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003y9g
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۹
مردی افغان که متهم است با همدستی هموطنش زن کارمند را هشت‌ماه قبل به کام مرگ کشانده سرانجام به قتل اعتراف کرد. او در حالی پرده از راز جنایت برداشت که اتهام را به گردن همدستش انداخت که اکنون به افغانستان گریخته است. متهم مدعی است حادثه قتل در جریان نظافت خانه زن کارمند رقم خورده است.
جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، استفاده از کارگران خدماتی غیرمجاز همواره به شکل‌گیری پرونده‌های جنایی بسیاری منجر می‌شود. در حالی که توصیه پلیس همواره به استفاده از شرکت‌های خدماتی قانونی است، اما شکل‌گیری این پرونده‌ها حکایت از بی‌توجهی شهروندان به این توصیه است. در پرونده‌ای که به تازگی در پلیس‌آگاهی تهران رمزگشایی شده‌است زنی میانسال پس از استخدام دو مرد افغان برای نظافت خانه‌اش به دست آن‌ها به قتل رسید. این حادثه چهارشنبه ۳۰‌خردادماه امسال اتفاق افتاد. آن روز دختر جوانی سراسیمه به اداره پلیس رفت و گفت: مادر ۵۳ ساله‌اش به نام گوهر به طرز مرموزی ناپدید شده است. شاکی در توضیح ماجرا گفت: مادرم کارمند شرکت خصوصی است. دفتر محل کارش در یکی از خیابان‌های شمالی تهران است. روز قبل همراه مادرم و پدر بزرگم از خانه بیرون آمدیم. قرار بود من و مادرم به محل کارمان برویم که حدود ساعت‌۷ صبح بود در ایستگاه متروی حوالی سیدخندان از هم جدا شدیم و هر کدام راهی محل کارمان شدیم و پدر بزرگم نیز برای خرید به بازار رفت. یک ساعت بعد مادرم با تلفن همراهم تماس گرفت و جویای احوالم شد که به او گفتم در محل کارم مشغول به کار هستم و خداحافظی کردم.
پس از پایان کار به خانه‌مان رفتم، اما مادرم هنوز به خانه نیامده بود. هر چقدر با تلفن همراهش تماس گرفتم جواب نداد و ما تا نیمه‌های شب منتظرش بودیم، اما خبری از او نشد. در حالی که به شدت نگران مادرم بودم به بیمارستان‌ها و خانه دوستانش سر زدم، اما او را پیدا نکردم تا اینکه امروز به محل کار مادرم رفتم، اما همکارانش اعلام کردند که مادرم دیروز غیبت داشته و به محل کارش مراجعه نکرده است. الان نگران مادرم هستم و احتمال می‌دهم برای او اتفاق بدی رخ داده باشد.
با طرح این شکایت پرونده به دستور بازپرس شعبه چهارم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران برای یافتن زن کارمند در اختیار تیمی از کارآگاهان زبده اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران در نخستین گام چند مظنون را که بررسی‌ها حکایت از این داشت با زن گمشده اختلاف داشته‌اند، بازداشت کردند، اما مظنونان همگی مدعی بودند که از سرنوشت گوهر بی‌خبر هستند. بدین ترتیب مظنونان پس از تحقیقات فنی که مشخص شد هیچ کدام در گم شدن زن میانسال دستی ندارند، آزاد شدند.

رد پای مرد افغان در گم شدن زن کارمند
پس از این مأموران تحقیقات خود را در شاخه‌های دیگری ادامه دادند تا اینکه دریافتند آخرین تماسی که در روز حادثه با مقتول گرفته شده‌است شماره پسر جوان افغانی به نام رحیم است و همچنین مشخص شد مقتول برای آخرین بار با رحیم ملاقات داشته است. بنابراین مأموران با بدست آوردن این سرنخ رحیم را ۲۹‌مهرماه امسال شناسایی و دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به اداره پلیس جرم خود را انکار و ادعا کرد که اصلاً گوهر را نمی‌شناسد و از سرنوشت او بی‌خبراست، اما تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت رحیم مدت زیادی است به عنوان نظافتچی به خانه گوهر رفت و آمد داشته است. در چنین شرایطی کارآگاهان متهم را مورد تحقیق فنی قرار دادند تا اینکه در نهایت رحیم ۱۴‌بهمن‌ماه به آشنایی با زن گم شده اعتراف کرد، اما مدعی شد که دوستش مسعود او را به قتل رسانده است.

زن گمشده را دوستم به قتل رساند
متهم در ادعایی گفت: من و مسعود هر دو هموطن و همشهری هستیم. چند سال قبل به ایران آمدیم و در ساختمان در حال ساختی شروع به کارگری کردیم. مدتی بود به عنوان نظافتچی به خانه گوهر رفت و آمد داشتیم. گاهی من می‌رفتم و گاهی مسعود تا اینکه متوجه شدم مسعود با گوهر اختلاف پیدا کرده است. مسعود مدعی بود از گوهر طلب دارد و دستمزد او را نداده‌است و می‌گفت: از او انتقام می‌گیرد. اوایل تیرماه بود که مسعود به سراغم آمد و گفت: گوهر را به بهانه‌ای به محل کارش در خیابان میرداماد کشانده تا طلبش را بگیرد، اما گوهر بدهی‌اش را نداده و او را به قتل رسانده است. پس از این مسعود از ترس به افغانستان فرار کرد تا اینکه مأموران مرا بازداشت کردند.
مأموران در ادامه به ساختمان محل کار مسعود رفتند که مشخص شد این ساختمان تجاری چند ماهی است تکمیل شده است. در ادامه مأموران با استفاده از سگ‌های تربیت شده به جست‌وجوی جسد گوهر پرداختند، اما در حالی که بررسی و جست‌وجوی سگ‌ها حکایت از این داشت گوهر روز حادثه به ساختمان آمده است، مأموران موفق به کشف جسد زن کارمند نشدند. تحقیقات از متهم از سوی کارآگاهان برای روشن شدن زوایایی پنهان این حادثه ادامه دارد. مأموران در تلاشند تا از طریق پلیس اینترپل مسعود را شناسایی و پس از بازداشت برای بازجویی به ایران منتقل کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار