پیر زن زیرک باند خانوادگی سارقان را به دام انداخت
کد خبر: 945867
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003y3v
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹
سارقان طایفه فیوج که معمولاً در باند‌های خانوادگی اقدام به سرقت می‌کنند، مدت‌هاست به بهانه کمک به افراد نیازمند طعمه‌های خود را از بین زنان سالخورده انتخاب می‌کنند و با ترفند‌های مختلف طلا‌های آن‌ها را سرقت می‌کنند. مأموران پلیس به تازگی دو برادر و یک خواهر را که به همین شیوه طلا‌های زنان سالخورده را سرقت می‌کردند، بازداشت کرده‌اند.
جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، چندی قبل زن سالخورده‌ای به اداره پلیس رفت و از دو مرد و زن جوان شیک‌پوشی به اتهام سرقت طلاهایش شکایت کرد.
شاکی در توضیح ماجرا گفت: خانه‌ام در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران است. معمولاً برای نماز و مراسمات دینی به مسجد محل می‌روم. ساعتی قبل از مسجد بیرون آمدم و در راه خانه‌ام بودم که خودروی شاسی بلند مدل بالایی جلوی من توقف کرد. زن جوانی از داخل خودرو مرا صدا زد و درخواست کمک کرد. زن جوان گفت: در کشور ایتالیا زندگی می‌کند و وضع مالی خیلی خوبی دارد و تصمیم دارد مبلغ ۵‌میلیون تومان به خانواده نیازمندی کمک کند. او دسته‌ای چک پول مسافرتی داخل نایلون مشکی که به گفته خودش تعدادی هم لباس داخل آن بود، انداخت و به من داد و گفت: دختر خردسالی دارد که مدتی است از بیماری رنج می‌برد و از من خواست طلاهایم را لحظه‌ای در اختیار او قرار دهم تا داخل لیوان آب بیندازد و آب طلا را برای شفا به بچه بیمارش بخوراند. من که فکر می‌کردم او زن خیری است طلاهایم را در اختیار او قرار دادم و ثانیه‌هایی بعد او طلا‌های مرا داخل همان نایلون مشکی انداخت و به من داد. وقتی به خانه رفتم، دیدم داخل نایلون سوراخ تعدادی لباس کهنه است و تعدادی هم پول‌های تقلبی و خبری از طلاهایم نیست که فهمیدم آن‌ها به این بهانه طلا‌های مرا سرقت کرده‌اند. پس از طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی بهشتی، بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. همزمان با ادامه تحقیقات مأموران با شکایت‌های مشابه‌ای در نقاط مختلف تهران روبه‌رو شدند که حکایت از این داشت دو مرد و زن جوانی با خودروی شاسی بلند گرانقیمتی به بهانه کمک به افراد نیازمند و به شیوه مشابه طلا‌های زنان سالخورده را سرقت می‌کنند. در حالی که تحقیقات برای دستگیری سارقان ادامه داشت مأموران دریافتند متهمان از سوی پیر زن زیرکی در یکی از خیابان‌های شمال تهران هنگام سرقت به دام افتاده‌اند. شاکی گفت: آن‌ها خودشان را افراد خیر معرفی کردند و بعد به بهانه اینکه می‌خواهند آب طلا به فرزند بیمارشان بدهند طلا‌های مرا گرفتند. وقتی کیسه پول را به من دادند متوجه شدم طلاهایم داخل آن نیست که زن جوان را از داخل خودرو به پایین کشاندم و از رهگذران درخواست کمک کردم که به دام افتادند. متهمان پس از انتقال به اداره پلیس به جرم خود اقرار کردند.
یکی از متهمان گفت: چند سالی است من و برادر و خواهرم به این شیوه از زنان سالخورده سرقت می‌کنیم. چند سال قبل دستگیر شدیم و به زندان افتادیم تا اینکه اوایل سال‌۹۶ هر سه نفر از زندان آزاد شدیم و دوباره شروع به سرقت کردیم. متهمان در ادامه برای شناسایی شاکیان و تحقیقات بیشتر به دستور قاضی بهشتی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار