۳۰ درصد آثار تئاتر فجر امسال، مبتنی بر ارزش‌های انقلاب است
کد خبر: 945541
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xyf
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۴
مدیرکل هنر‌های نمایشی:
مدیرکل هنر‌های نمایشی گفت: از میان ۱۵۵ اثری که امسال در جشنواره تئاتر فجر ارائه شده‌اند، نزدیک به ۳۰ درصد کار‌ها مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و ارزشی هستند.
سرويس فرهنگی جوان آنلاين: دو شب از آغاز سی وهفتمین جشنواره تئاتر فجر می‌گذرد و مسئولان جشنواره، هنرمندان و گروه‌های نمایشی همه در تهیه وتدارک برای برپایی هرچه بهتر کار‌ها برآمده‌اند. شهرام کرمی، مدیرکل هنر‌های نمایشی در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر فجر در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: بخش عکس نمایشگاه لحظه جادویی شامل ۶۴ عکس از ۴۵ عکاس و بخش پوستر شامل ۶۶ پوستر از ۳۴ طراح و پنج مجموعه پوستر از چهار طراح است. وی در ادامه گفت: این جشنواره به بهانه دهه فجر هر سال برگزار می‌شود و الان نیز به ایستگاه سی‌وهفتم رسیده است. به بهانه چهلمین سال انقلاب اسلامی امسال برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است. کرمی در ادامه افزود: تئاتر یک هنر زنده است که کنش و واکنش در آن به اتفاقات اجرایی بازمی‌گردد. خوشبختانه امسال جشنواره با تجربه ستاد اجرایی و شناختی که نادر برهانی مرند از حوزه‌های مختلف تئاترداشته با برنامه‌ریزی مناسب شرایط خوبی دارد. فعالیت‌های این دوره از اردیبهشت ماه تدارک دیده شده است تا به نحو شایسته به انجام برسد. کرمی با اشاره به اینکه از یک هفته قبل کاتالوگ و جدول جشنواره مشخص شده است، بیان کرد: بنابراین برنامه‌ها طوری چیده شده که پیش از رویداد همه عناصر و عوامل با هم هماهنگ شوند. مدیرکل هنر‌های نمایشی درباره برخی حواشی برپایی جشنواره فجر گفت: به هر حال هر اتفاقی حواشی خاص خود را دارد. تئاتر هم از این امر مستثنی نیست. وقتی حدود ۱۲۵۰ گروه نمایشی متقاضی شرکت در جشنواره بودند و از این تعداد تنها ۱۵۵ گروه امکان حضور پیدا کردند، خودش جای پرسش و نگرانی برای سایرین پیش می‌آورد که چرا کارشان در جشنواره انتخاب نشده است. وی در این باره افزود: به هر حال جشنواره، بضاعت و محدودیت‌هایی دارد که بیشتر از انتظار آن نمی‌توان توقع داشت.

کرمی با تأکید بر اینکه دبیر جشنواره منتخب جامعه هنری است و روابط خوبی با هنرمندان دارد، گفت: در فضای حرفه‌ای نادر برهانی مرند چهره شناخته شده‌ای است و از همان روز‌های اول هم مبنای کار را بر گفت‌وگو، تعامل و صداقت گذاشت و همین رویه هم باعث شد کمترین حواشی را امسال داشته باشیم. هر چند این حواشی همچنان هست و بخشی از آن‌ها را نیز حل می‌کنیم. وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت بودجه جشنواره به کجا رسید، اظهار داشت: همانطور که گفتیم بودجه نه تنها از سال گذشته بیشتر نشده بلکه کمتر هم شده است، سال قبل ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بودجه داشتیم امسال ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون. بنابراین ۱۰۰ میلیون هم از سال گذشته کمتر بودجه داشتیم. ما هم سعی کردیم از بضاعت موجود استفاده و در بخشی از بدنه هنری صرفه‌جویی کنیم. وی درباره نگرانی‌هایشان برای برپایی بخش بین‌الملل جشنواره گفت: به هر حال امسال هزینه‌های بخش بین‌الملل چهار برابری شد و تلاش کردیم طوری برنامه‌ریزی کنیم که همین بودجه و اعتبار بدون اینکه کاستی داشته باشد، به نتیجه خوب برسد. کرمی با اشاره به وعده مثبت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر کمک مالی به جشنواره گفت:، چون امسال در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب بودیم وزارتخانه به ما نگاه مثبتی داشت و از ابتدا گفتند که نگران نباشیم. بخش بودجه تأمین می‌شود ما هم تلاش داریم نگرانی نداشته باشیم، امیدوارم بعد از جشنواره تسویه سایر بخش‌ها هم به موقع انجام شود. وی در پایان درباره نوع کار‌هایی که امسال در جشنواره اجرا می‌شود، افزود: ۳۰ درصد این کار‌ها آثاری است که مبتنی بر انقلاب و پیروزی انقلاب، شهدای مدافع حرم و حوزه‌های ارزشی ارائه شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار