سارقان خودرو‌های مدل بالا عاشق کارآگاه بازی بودند
کد خبر: 945489
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xxp
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۷
سرخوردگی در دوران کودکی آسیب‌های زیادی را برای افراد بدنبال می‌آورد به طوریکه اگر این آسیب در دوران خود درمان نشود چه بسا فرد را هنجار شکن یا مجرم بار بیاورد، بررسی بعضی از پرونده‌های مجرمان نشان می‌دهد که این افراد در دوران کودکی و نوجوانی سرخورده شده و به آرزو‌های خود نرسیده‌اند. در یکی از پرونده‌هایی که در پلیس‌آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده است دو سارق حرفه‌ای پس از سرقت خودرو در نقش کارآگاه پلیس با شاکیان همراه می‌شدند و دست به تحقیق می‌زدند تا اینکه یکی از آن‌ها بازداشت شد و تلاش برای بازداشت همدست او در جریان است. متهم ادعا می‌کند از کودکی عاشق شغل کارآگاهی بوده و برای همین در نقش کارآگاه وارد می‌شد.
جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، چندی قبل مردی با اداره پلیس تماس گرفت و اعلام کرد خودروی گرانقیمتش در خیابان لاله‌زار سرقت شده است. شاکی به مأموران پلیس گفت: من کارمند شهرداری هستم. دقایقی قبل همراه همسر و فرزندانم برای خرید به خیابان لاله‌زار آمدیم. خودروی مزدا‌۳‌ام را داخل خیابان فرعی پارک کردم و همراه خانواده‌ام به بازار رفتیم. حدود ۱۲‌دقیقه بعد برای برداشتن وسیله به محل پارک خودروام آمدم که دیدم خودروام نیست. ابتدا فکر کردم مأموران راهنمایی و رانندگی خودروام را با جرثقیل به پارکینگ منتقل کرده‌اند، اما وقتی پیگیری کردم، فهمیدم که خودروام سرقت شده است. وی ادامه داد: لحظاتی بعد از تماس با ۱۱۰ بود که دو کارآگاه پلیس‌آگاهی که لباس شخصی پوشیده بودند سوار بر موتور سیکلت در محل حاضر شدند. آن‌ها کارت کارآگاه پلیس آگاهی داشتند و مجهز به دستبند و بی‌سیم بودند و پس از اینکه شماره تلفن همراه مرا گرفتند به من اطمینان دادند که به زودی خودروی من پیدا می‌شود. پس از طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی احمد‌زاده، بازپرس شعبه‌۳ دادسرای ناحیه‌۳۴ برای رسیدگی در اختیار تیمی ازکارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
همزمان با ادامه تحقیقات مأموران با شکایت‌های مشابهی روبه‌رو شدند که حکایت از این داشت تمامی شاکیان به همین شیوه خودرو‌های مدل بالاشان سرقت شده است و لحظاتی پس از سرقت دو مرد که ادعا می‌کرده‌اند کارآگاه پلیس آگاهی هستند برای تحقیق به آن‌ها مراجعه می‌کرده‌اند. یکی از شاکیان گفت: من شرکت خصوصی دارم. ساعت ۱۲ ظهر بود که با خودروی خارجی مدل بالایم راهی شرکت یکی از دوستانم در یکی از خیابان‌های مرکزی شهر شدم. خودروام را پارک کردم و به شرکت دوستم رفتم تا اینکه ساعتی بعد وقتی به سراغ خودروام آمدم مشاهده کردم سارق یا سارقانی خودروام را سرقت کرده‌اند. لحظاتی بعد دو مأمور لباس شخصی که کارت کارآگاه پلیس آگاهی داشتند به سراغ من آمدند و از من تحقیق کردند و قول دادند که تا چند روز آینده خودروام پیدا می‌شود. در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزود می‌شد، مأموران پلیس دوربین‌های مداربسته محل‌های حادثه را مورد بازبینی قرار دادند و دریافتند دو مرد موتور سوار که خودشان را کارآگاه پلیس‌آگاهی به مالباخته‌ها معرفی می‌کردند سارق خودرو‌ها هستند که لحظاتی پس از سرقت به عنوان کارآگاه به محل حادثه می‌رفتند و از شاکیان تحقیق می‌کردند. بدین ترتیب مأموران تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری سارقان مأمور نما آغاز کردند تا اینکه چند روز قبل مأموران گشت پلیس به خودروی ماکسیمایی که مرد جوانی راننده آن بود مشکوک شدند و دستور ایست دادند. در حالی که راننده اقدام به فرار کرده بود، مأموران با استعلام از مرکز دریافتند خودروی ماکسیما سرقتی است که در نهایت مأموران در تعقیب و گریز کوتاهی ماکسیما را متوقف و راننده آن را دستگیر کردند. بررسی‌ها نشان داد راننده ماکسیما که از متهمان سابقه‌دار است یکی از سارقان مأمور نما که مدتی است همراه دوستش اقدام به سرقت خودرو‌های مدل بالا می‌کنند و به عنوان کارآگاه قلابی از شاکیان تحقیق می‌کنند. متهم در بازجویی‌ها با معرفی یکی از دوستانش به عنوان همدستش درباره سرقت‌های سریالی گفت: من دیپلم دارم و از دوران کودکی دوست داشتم کارآگاه پلیس آگاهی شوم. دوستم فرزین هم مثل من عاشق کارآگاه بازی بود، اما در نهایت هر دو دزد شدیم و به آرزوی خودمان نرسیدیم. عشق کارآگاه بازی همیشه همراه من بود و حتی در سرقت‌هایم همیشه نقشه کارآگاه پلیس آگاهی را بازی می‌کردیم. چندی قبل با فرزین تصمیم گرفتیم وسایل داخل خودرو‌های مدل بالا سرقت کنیم و بفروشیم و به همین سبب خودرو‌ها را سرقت می‌کردیم و چند روزی در اختیار ما بود و بعد از باز کردن وسایل داخل آن خودرو‌ها را داخل خیابان رها می‌کردیم. از آنجایی که هر دو عاشق کارآگاه بازی بودیم کارت و علامت کارآگاه پلیس آگاهی را جعل کردیم و پس از سرقت بلافاصله به سراغ شاکی می‌رفتیم و خودمان را کارآگاه پلیس آگاهی معرفی می‌کردیم و از مالباخته تحقیق می‌کردیم. وقتی از آن‌ها تحقیق می‌کردیم و آن‌ها به ما احترام می‌گذاشتند خیلی احساس غرور می‌کردیم. ما از آن‌ها شماره تلفن می‌گرفتیم و بعد هم دوباره به عنوان کارآگاه با آن‌ها تماس می‌گرفتیم و گاهی هم اعلام می‌کردیم که خودروی شما در فلان خیابان رها شده است. متهم پس از اعتراف برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی احمد‌زاده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. جست‌وجو برای دستگیری همدست متهم ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار