مالک اصلی نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان هنرمندان هستند
کد خبر: 945384
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xw8
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
عضو انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن آسیف:
عضو انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن(آسیفا) با بیان اینکه بُعد صنعتی بودن سینما بیش از سایر مباحث در انیمیشن دیده می شود، گف: نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان باید همدلی و هم‌زبانی بین هنرمندان اصفهان را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل از روابط عمومی نخستین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان، علی مفضلی گفت: سینما در تعریف اصلی خود، هنر صنعت نام گرفته است و اگر از منظر هنری و صنعتی به سینما نگاه کنیم تکنولوژی پایه اساسی در تولید هر اثر سینمایی بشمار می‌رود و در پیشرفت صنعت سینما نقش بسزایی دارد، از این دیدگاه به نظر می‌آید که سینما بدون تکنولوژی پرنده تک بالی است که به هیچ سرمنزلی نخواهد رسید.
وی افزود: اگر انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن(آسیفا) در نمایشگاه صنعت سینما حضور پر رنگی داشته باشد می تواند از یک‌سو صدای فعالان انیمیشن را به مسئولین و دست اندرکاران نمایشگاه و از سوی دیگر درخواست مسئولین را به دست‌اندرکاران انیمیشن منتقل کند، اما این موضوع است که متاسفانه به‌خوبی تا امروز محقق نشده است.
این هنرمند انیمیشن اصفهانی تصریح کرد: انتظار بزرگ من از نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان این است که همدلی و هم‌زبانی بین هنرمندان اصفهان را افزایش دهد، البته قطعا این همدلی و هم‌زبانی وجود دارد اما اندک است. من معتقدم مسئولین علاقمند به هم یاری با هنرمندان هستند اما در این راه قدم های مناسب را بر نداشته اند.
وی با بیان اینکه می توان نقص های موجود را در دومین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان مرتفع کرد، گفت: من معتقدم این نمایشگاه در اتاق فکر یا شورای سیاستگزای خود و در تحقیق ها و پژوهش های کارشناسانه اش باید بیش از پیش بر روی هنرمندان و دست اندرکاران صنعت سینما سرمایه گذاری می کرد و به همین دلیل از یک بُعد اولین دوره برگزاری این نمایشگاه شاید موفقیت زیادی نداشته باشد، اما از بُعد دیگر خوش بین هستم چرا که این عزم را در برگزارکنندگان آن می بینم که تمام تلاششان این است که دومین نمایشگاه نیز برگزار شود.
مفضلی ادامه داد: اگر اولین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان را به عنوان یک مشق اولیه برای انجام این کار درنظر بگیریم شاید بتوان در سال دوم نمایشگاه بهتری را برگزار کرد و با این دید، من به این نمایشگاه امیدوار هستم که در دومین دوره برگزاری می تواند موفق تر باشد و نقصان‌های آن به طور کل برطرف شده و همیاری با هنرمندان بهتر انجام شود چون مالک اصلی این نمایشگاه، هنرمندان هستند. من معتقدم که به طور ویژه بُعد صنعتی بودن سینما بیش از سایر مباحث در انیمیشن دیده می شود و از آنجایی که این نمایشگاه هم به صنعت سینما تعلق دارد می تواند نتایج خوبی بگیرد.
وی گفت: به طور یقین ارتباط خوب انیمیشن و سینما می تواند نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان را از جایی که اکنون در آن قرار دارد چندین قدم جلوتر ببرد چون انیمیشن در ابعاد تولیدی سینما به شکل جدی حضور دارد ازجمله در جلوه های ویژه، در سخت افزارهایی که برای تولید استفاده می شود و یا به صورت مستقل به عنوان فیلم انیمیشن، و به همین دلیل به نظر می آید که فضاهای بسیار جدی وجود دارد که انیمیشن می تواند خود را نشان دهد ضمن اینکه اگر در زمینه استفاده از انیمیشن در فیلم های مختلف فرهنگسازی اطلاع رسانی صورت بگیرد مسلما سطح سینمای ما از جایگاه کنونی بالاتر می رود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار