وزير اقتصاد: گمرك اخلالگران را همانند عقاب شكار خواهد كرد
کد خبر: 945356
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xvg
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار کرد: برخی از مباحث عنوان شده توسط بخش خصوصی به خاطر نقصان در زیرساخت‌هاست و رفع این نقصان‌ها با صدور یک فرمان حل‌شدنی نیست.

جوان آنلاین: ما براي صادركنندگان و وارد‌كنندگان در بخش‌هاي مختلف در گمرك فرش قرمز پهن مي‌كنيم، اما مثل عقاب چشم تيزبين خواهيم داشت و اخلالگران را شكار خواهيم كرد.
فرهاد دژپسند وزير اقتصاد و دارايي در جلسه شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي استان گلستان اظهار كرد: برخي از مباحث عنوان شده توسط بخش خصوصي به خاطر نقصان در زيرساخت‌هاست و رفع اين نقصان‌ها با صدور يك فرمان حل‌شدني نيست.
وي افزود: در جلسات بارها از گمرك گلايه شده و در جلسه‌اي با معاون اول رئيس‌جمهور مشكلات مطرح شد، اما به اين نتيجه رسيديم مشكل از گمرك نيست و مشكل از جاي ديگري است.
وزير اقتصاد و دارايي بيان كرد: اگر اين سوءتفاهم‌ها برطرف نشود يك كدورت بين بخش خصوصي و دولت ايجاد خواهد شد و من معتقدم اگر غير از اين فكر كنيم كه بخش خصوصي در ساختن اقتصاد يك همراه توانمند براي دولت است، ضرر خواهيم كرد و معتقدم هر چقدر بخش خصوصي توانمندتر باشد دولت هم موفق‌تر خواهد شد. معتقديم بخش خصوصي يك مهاجم فوتبالي است كه در حال حاضر كه تيم در شرايط دفاعي قرار گرفته به كل تيم كمك كند. دژپسند تأكيد كرد: مداخله دولت در مسائل اندازه دارد و نبايد بيش از اندازه باشد و اين اصل نيازمند مطالعه است. در زمان تحريم بخش خصوصي يك گام جلوتر است و در صادرات كالا و برگرداندن ارز به كشور بخش خصوصي بسيار مؤثر است. وزير اقتصاد و دارايي در خصوص سخت‌گيري دولت در بازگرداندن ارز به كشور تأكيد كرد: هيچكس قبول ندارد در شرايط تحريم ارز به كشور برنگردد، اما انتظار داريم بخش خصوصي در شرايط فعلي در اين حوزه پررنگ وارد شود. دژپسند تأكيد كرد: بازگرداندن ارز به كشور كار ساده‌اي نيست، اما با توجه به شرايط تحريم معتقديم بخش خصوصي يك مهاجم فوتبالي است كه در حال حاضر كه تيم در شرايط دفاعي قرار گرفته به كل تيم كمك كند. وي اضافه كرد: براي جذب سرمايه‌گذاري خارجي هر كمكي كه بتوانم بي‌درنگ انجام خواهم داد، چون كشور در شرايط امروز به سرمايه‌گذاري نياز دارد.
وزير اقتصاد و دارايي خاطرنشان كرد: كساني كه نگران از دست دادن موقعيت كاغذي و كذايي‌شان هستند، سنگ‌اندازي مي‌كنند، چون مي‌دانند ايران با اين اقتداري كه در بخش‌هاي مختلف دارد در حوزه اقتصادي هم مقتدر شود به يك ابرقدرت جهاني تبديل خواهد شد. دژپسند تأكيد كرد: امريكا بارها به كشورهاي مختلف پيشنهاد حمله نظامي به ايران دادند تا آنها حمله كنند و امريكا هزينه‌اش را بدهد، اما موفق نبوده است. وي به آخرين ابلاغيه دولت براي بازگرداندن ارز به كشور اشاره و بيان كرد: اين ابلاغيه به شدت به سود بخش خصوصي بوده است و فعالان اقتصادي در خصوص ارزهاي بازگردانده شده در ۸۰ درصد ارز تصميم‌گيرنده است و ۲۰ درصد دولت مشخص مي‌كند كجا هزينه شود.
وزير اقتصاد و دارايي تصريح كرد: ما براي صادركنندگان و واردكنندگان در بخش‌هاي مختلف در گمرك فرش قرمز پهن مي‌كنيم، اما مثل عقاب چشم تيزبين خواهيم داشت و اخلالگران را شكار خواهيم كرد.

برچسب ها: اقتصاد ، وزير ، گمرك
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار