جنس دست دوم تمیز خریداریم
کد خبر: 945043
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xqd
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
برای شروع سال جدید زیاد هزینه نکنیم
در آستانه سال نو هستیم و از این دست رفتار‌ها بسیار خواهیم دید. خانم‌هایی که هر سال برای سال جدید دکوراسیون منزل را عوض می‌کنند، لوازم برقی جدید را جایگزین لوازم برقی سال قبل می‌کنند و خلاصه برای سال جدید از نو یک جهیزیه جدید می‌سازند...
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین- کسری محمدیان: معمولاً آدم‌ها دوست دارند وقتی جنس و کالایی را می‌خرند نو، دست اول و به عبارتی آکبند باشد. خب این یک میل طبیعی است و اصلاً هم بد نیست؛ ولی برخی از آدم‌ها هم هستند که یک نوع وسواس به اجناس نو دارند؛ یعنی وقتی یک کالایی را بیشتر از یک سال استفاده می‌کنند دیگر آن را نو نمی‌دانند و بیرون می‌اندازند و دوباره آکبندهمان کالا را می‌خرند! در آستانه سال نو هستیم و از این دست رفتار‌ها بسیار خواهیم دید. خانم‌هایی که هر سال برای سال جدید دکوراسیون منزل را عوض می‌کنند، لوازم برقی جدید را جایگزین لوازم برقی سال قبل می‌کنند و خلاصه برای سال جدید از نو یک جهیزیه جدید می‌سازند! ما به این افراد با این سبک رفتار و سبک زندگی که دارند کاری نداریم. این‌ها از همان دسته افرادی هستند که فقط به ظاهر زندگی خود و دیگران کار دارند و در دور باطل چشم‌وهمچشمی گرفتار شده‌اند و خود خبر ندارند. ما باید در آستانه سال نو برای نو کردن و مرتب ساختن وسایل خانه و زندگی خود یک برنامه‌ریزی داشته باشیم.

یک لیست تهیه کنیم و یک دو دوتا چهارتای ساده انجام دهیم. مواردی که قابل تعمیر هستند را مشخص کنیم و در زمان مناسب برای تعمیر آن اقدام کنیم و چیز‌هایی که دیگر قابل استفاده نیستند و باید دور انداخته شوند را در لیست بنویسیم و آن‌ها را تعویض کنیم. آن‌هایی که قابل تعمیر هستند مثل مبلمان منزل که معمولاً زود دل خانم‌ها را می‌زند و دوست دارند هر سال که نه، هر دوسال یکبار مبلمان منزل را عوض کنند، می‌توانیم با تعویض پارچه مبل آن را نو کنیم و یک سال دیگر هم از آن استفاده کنیم. ولی اگر مواردی که در لیست نوشته‌ایم اصلاً قابل تعمیر نیست می‌توانیم هم با یک جنس نو و آکبند تعویض کنیم که باید پول بسیاری بابت آن هزینه کنیم و هم می‌توانیم با یک جنس دست دوم در حد آکبند تعویضش کنیم. بستگی به نگاه ما به استفاده از آن جنس دارد. خیلی از افراد دوست ندارند جنس دست دوم بخرند ولی بد نیست در این عقیده خود تجدیدنظری بکنند. در بسیاری از اماکن یا سایت‌های اینترنتی به آگهی‌هایی بر می‌خوریم که افراد لوازم منزل خود را برای فروش آگهی کرده‌اند! بد نیست سری به آن‌ها بزنیم و اگر لوازمی که ما نیاز داریم در بین این اثاثیه آگهی شده وجود دارد و تمیز و نو است بخریم. هیچ اتفاقی نمی‌افتد و قرار نیست کسی ما را مسخره کند و به ما بگوید که جنس دست دوم استفاده می‌کنید. ما باید طبق بودجه‌ای که داریم زندگی خود را مدیریت کنیم. اصلاً هم خرید جنس دست دوم ایراد و اشکالی ندارد به‌ویژه وقتی در حد نو بوده و زیاد استفاده نشده است.

البته باید فرهنگ استفاده از اجناس دست دوم در بین مردم جا بیفتد. در چند سال اخیر زمینه‌های ایجاد فرهنگ استفاده از اجناس دست دوم به یمن حضور شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های موبایلی فراهم شده است. شما با چرخ زدن در این اپلیکیشن‌ها می‌توانید با کمترین قیمت کالای مورد نیاز خود را تهیه کنید و برای مدتی آن کالا را داشته باشید. البته با وجود شرایط اقتصادی سختی که در کشور شاهد آن هستیم قطعاً همه ما باید در نگهداری از وسایلی که داریم بیشتر از قبل تلاش کنیم، چون جایگزین کردن کل لوازم منزل برابر است با هزینه‌های چندصد میلیونی. رقم‌های مبالغ اجناس و لوازم منزل به حدی سرسام‌آور شده است که اگر یک وسیله برقی خراب شود جایگزین کردن آن کار بسیار سخت و دشواری است.

بنابراین امسال با وجود شرایط اقتصادی که حاکم بر کشور است برای استقبال از سال جدید و تکاپوی خرید و خانه‌تکانی بهتر است زیاد خود را اذیت نکنیم. اولین کار این است که از اجناس و لوازمی که داریم خوب مراقبت کنیم و اگر مشکلی پیدا کرده است آن را دور نیندازیم بلکه تعمیرش کنیم. دوم اینکه اگر لوازم منزل دیگر قابل تعمیر نیست بد نیست در آگهی‌های فروش اجناس دست دوم چرخی بزنیم. همان‌طور که گفته شد به نوعی همه ما به سمت استفاده از کالا‌های دست دوم کشیده می‌شویم. هیچ اشکالی هم ندارد. چرا باید برای لوازم مصرفی که قرار است چند سالی استفاده کنیم و بعد دور بیندازیمش این همه هزینه کنیم؟ می‌توانیم با کمترین قیمت آن را خریداری کرده و چند سالی هم ما از آن استفاده کنیم. به‌خصوص در مورد مبلمان که همیشه بیشترین پول را بابتش می‌دهیم ولی در موقع فروش با کمترین قیمت فروخته می‌شود. اگر برای سال نو مبلمان جدیدی لازم دارید در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی چرخی بزنید، اگر مبلمان سالم و تمیزی در این آگهی‌ها دیدید دست دست نکنید و بخرید. قرار است فقط تنوعی در خانه ایجاد شود، پس برای این تنوع زیاد هزینه نکنید. در ضمن خیلی‌ها هستند که به دلیل پایین بودن درآمدشان آرزو دارند وسایل زندگی شما را داشته باشند، در این صورت اگر قصد دور انداختن وسایل و قرار دادن آن در کنار سطل زباله را دارید کمی دست نگه دارید، یک بررسی جزئی کنید و آن وسایل را به دست کسانی برسانید که واقعاً نیازمند آن هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار