حجتی مشکلات تأمین کالا‌های اساسی و تنظیم بازار را پذیرفت
کد خبر: 944977
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xpZ
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزیر جهاد کشاورزی ضمن پذیرش مشکلات مربوط به تأمین کالا‌های اساسی و وجود مشکلات در تنظیم بازار عنوان کرد که در این خصوص باید اقداماتی صورت گیرد تا اثرات منفی کمتری در جامعه برجای گذارد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی که با حضور محمود حجتی و معاونان وزیر، همچنین نمایندگان وزارت اطلاعات و سازمان تعزیرات حکومتی کل کشور با موضوع تنظیم بازار کالا‌های اساسی مرتبط با حوزه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد با تأکید بر لزوم بازنگری در نحوه تخصیص ارز به کالا‌های اساسی به ویژه کالا‌های بخش کشاورزی و اقلام دامی گفت:
در این نشست وزیر جهاد کشاورزی ضمن پذیرش مشکلات مربوط به تأمین کالا‌های اساسی و وجود مشکلات در تنظیم بازار عنوان کرد که در این خصوص باید اقداماتی صورت گیرد تا اثرات منفی کمتری در جامعه برجای گذارد. وی با تأکید بر اینکه باید در حوزه قیمت کالا‌های اساسی بازنگری جدی صورت گیرد، ادامه داد: وضعیت موجود از دو جنبه به اقتصاد کشور صدمه می‌زند، نخست اینکه قیمت کالا‌هایی که در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته بیش از رقم تعیین‌شده‌بوده که به آن ارز تخصیص یافته‌است.
پورابراهیمی با بیان اینکه در برخی کالا‌ها همانند برنج قیمت‌گذاری تا حدی با نظارت دولت و وزارت جهاد کشاورزی کنترل شده‌است، اظهار داشت: متأسفانه سایر اقلام وضعیت مناسبی ندارند و قیمت‌گذاری در خصوص دام سبک و سنگین و گوشت قرمز و مرغ شرایط خاصی ایجاد کرده که به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: به دلیل افزایش بهای تمام شده به واسطه آثار ناشی از تغییرات نرخ ارز امکان رقابت کالای تولید شده با نرخ ارز ترجیحی وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود که با استمرار روند کنونی تولید داخل متوقف شود. پورابراهیمی با بیان اینکه هدف‌گذاری در کالا‌ها در حوزه تولید و مصرف به درستی انجام نشده‌است، ادامه داد: اگر دولت تصمیمی در حوزه کالا‌ها اتخاذ نکند در تولید این کالا‌ها با مشکل مواجه می‌شود، بنابراین سامانه‌های اطلاعاتی باید براساس برنامه ششم توسعه ایجاد شود تا از زمان واردات محصولات تا نحوه توزیع و مصرف زیر ذره‌بین قرار گیرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق به ویژه محصولات دامی، تأمین مالی مورد نیاز برای بنگاه‌ها که به سرمایه در گردش سه برابری نیاز دارند از جمله مباحث طرح شده در نشست کمیسیون با وزیر جهاد کشاورزی و معاونان این وزارتخانه بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار