پرچم اسرائیل در دست معترضان مادورو
کد خبر: 944831
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003xnD
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۲
رئیس‌جمهور ونزوئلا خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد، ولی ظاهراً غربی‌ها عزم خود را برای رودررویی با مادورو جزم کرده‌اند. در حالی که هواداران و مخالفان نیکلاس مادورو در خیابان‌ها تظاهرات موازی راه انداخته‌اند و برخی از آن‌ها پرچم اسرائیل را حمل می‌کنند، وزارت امور خارجه فرانسه از دیشب خوان گوایدو را به رسمیت شناخت و جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا هم ارتش و همچنین کارکنان بانک مرکزی ونزوئلا را دعوت کرد از اپوزیسیون جانبداری کنند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سایت المیادین به زبان اسپانیایی گزارش کرده که طرفداران «خوان گوایدو» رئیس‌جمهورخودخوانده ونزوئلا در تجمعات خود پرچم‌های رژیم صهیونیستی را بلند می‌کنند. در حالی که تل‌آویو اغلب اوقات از ورود آشکار به بازی‌های سیاسی بیرون از خارج نزدیک خود خودداری می‌کند، ورود آشکار تل‌آویو به بازی‌های سیاسی در امریکای لاتین نشان می‌دهد که صف‌آرایی‌ها در بحران ونزوئلا شکل و شمایل جدی به خود گرفته است. هفته قبل نیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته که در به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به امریکا، کانادا و اکثر کشور‌های امریکای لاتین و کشور‌های اروپایی پیوسته است. در شرایطی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا تصمیم گرفته نیرو‌های امریکایی را از سوریه خارج و نقش امریکا را در خاورمیانه بازترسیم کند، ظاهراً نتانیاهو قصد دارد با حمایت آشکار از رویکرد امریکا در ونزوئلا [کاری که تا پیش از این انجام نمی‌داد]، به دولت امریکا گوشزد کند که اسرائیل نیز به تداوم حضور امریکا در خاورمیانه نیاز دارد.

صف‌آرایی خیابانی
صف‌آرایی‌ها بر سر ونزوئلا در حال جدی‌تر شدن است. ناتالی لویزه، وزیر امور اروپایی دولت فرانسه در گفت‌وگویی تلویزیونی گفته بود که اگر تا یک شنبه شب نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری متعهد نشود، فرانسه خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را تا زمانی که انتخابات قانونی به وقوع بپیوندد، رئیس‌جمهور مشروع این کشور خواهد دانست. جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا نیز در پیامی توئیتری نوشت: «خطاب به فرماندهی عالی نظامی ونزوئلا؛ اکنون زمان آن است تا در طرف مردم ونزوئلا بایستید. این حق و مسئولیت شماست که از قانون اساسی و دموکراسی برای ونزوئلا دفاع کنید! کارکنان بانک مرکزی و سایر بانک‌های ونزوئلا باید اکنون عفو خوان گوایدو (رئیس‌جمهور خودخوانده) را بپذیرند.» همزمان، هواداران خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده و نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور کنونی ونزوئلا در خیابان‌های کاراکاس راهپیمایی گسترده برگزار کردند. خوان گوایدو در جمع هواداران خود گفت: حرکت ما به سوی دفتر اتحادیه اروپا این پیام را دارد که مایلیم از تمامی کشور‌هایی که ما را به رسمیت خواهند شناخت، تشکر کنیم. نیکلاس مادورو با استقبال از هواداران خود که در خیابان اجتماع کرده بودند، گفت: خیابان، باز هم خیابان، برای دفاع از میهن و انقلاب. وی در این سخنرانی خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشور شد و گفت: تمام این بورژوا‌هایی که قدرت را در مجلس در دست گرفته‌اند باید برگزاری انتخابات پارلمانی در همین سال را به بحث بگذارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار