افتتاح ۵۴۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی سپاه
کد خبر: 942070
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003x4g
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه گفت: امروز بیش از ۵۴۰۰ پروژه عمرانی را افتتاح می‌کنیم؛ همچنین شاهد ارائه گزارش ۶۰۰ هزار اقدام غیرعمرانی و فرهنگی خواهیم بود.
سردار علی اکبر پورجمشیدیان عصر دیروز در یک نشست خبری اظهار داشت: ما به عنوان نیروی زمینی سپاه در شمالغرب، غرب، در جنوب شرق و شمالشرق مأموریت ایجاد امنیت پایدار را برعهده داریم.
وی افزود: از زمانی که این مأموریت به نیروی زمینی سپاه واگذار شد، یک نکته توجه ما را به خود جلب کرد. یکی از مؤلفه‌های ایجاد امنیت در مناطق مرزی رفع محرومیت هاست و یکی از نکاتی که می‌تواند موجب ناامنی شود، محرومیت‌هایی است که در مناطق مرزی داریم.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: ما باید به یک واقعیتی در چهلمین سالگرد انقلاب اعتراف کنیم و آن هم این است که به‌رغم تمام تلاش‌ها همچنان محرومیت در مناطق دور افتاده وجود دارد ما این را لمس می‌کنیم.
سردار پورجمشیدیان تصریح کرد: در این مناطق بیکاری یک معضل جدی است و شاید موضوع قاچاق از همین بیماری نشئت می‌گیرد. ما به این نتیجه رسیدیم که برای امنیت پایدار باید وظیفه بخش عمده‌ای از تأمین امنیت را به مردم بدهیم. با وجود حضور نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق، شمالغرب و غرب کشور بخش عمده‌ای از تأمین امنیت به عهده مردم گذاشته شده است.
وی گفت: از آنجایی که نباید این امنیت مقطعی باشد، مردم باید در این مناطق حضور داشته باشند و منطقه را تخلیه نکنند و برای ماندن مردم آن‌ها باید اشتغال داشته باشند. ما برای ایجاد امنیت پایدار و گسترش این امنیت بخشی از فعالیت‌های نیروی زمینی سپاه را برای رفع محرومیت و اشتغال اختصاص داده‌ایم.
سردار پورجمشیدیان خاطر نشان کرد: بخش عمده‌ای از یگان‌های مهندسی و آبرو و اعتباری که سپاه دارد برای رفع محرومیت‌ها پای کار آمده است. برای محرومیت‌زدایی در این مناطق دستگاه‌های مختلف مسئولیت دارند، اما همراه با امنیت پایدار باید ایجاد اشتغال و توسعه بهداشت و درمان نیز توسعه پیدا کند. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نیروی زمینی سپاه گفت: از سال ۹۴ تا سال ۹۶ بیست و هشت هزار پروژه عمرانی تحویل مردم مناطق محروم شده است. حدود یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار پروژه فرهنگی هم از سوی این نیرو در مناطق محروم کشور اجرا شده است. معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: آنچه شاهد افتتاح آن هستیم مربوط به سال ۹۶ تا سال ۹۷ است. امروز بیش از ۵۴۰۰ پروژه عمرانی را افتتاح می‌کنیم و همچنین شاهد ارائه گزارش ۶۰۰ هزار اقدام غیر عمرانی و فرهنگی خواهیم بود.
وی گفت: تاکنون چندبار گزارش اقدامات نیروی زمینی تقدیم رهبر انقلاب شده و ایشان از این اقدامات ابراز شادمانی کردند و فرمودند: هرچه می‌توانید این کار‌ها را ادامه دهید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار