دشمن به خانه حمله کرده، برای حل مشکلات متحد شویم
کد خبر: 942069
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003x4f
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
رئیس‌جمهور در جلسه توسعه و نخبگان استان گلستان:
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه «‌دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات»، همه را به وحدت و تلاش برای مشکلات فرا خواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت؛ بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می‌کنیم. اگرچه برخي ناظران اشاره‌هاي اخير روحاني به «مسئله‌دشمن» را که در سخنان او سابقه‌اي نداشته است، با هدف کم‌رنگ کردن مسئوليت دولت در اداره بهينه امور و معيشت مردم و نوعي فرار به جلو ارزيابي مي‌کنند، با اين حال برخي ديگر معتقدند روحاني دشمن بودن کدخدا را که با زبان مذاکره و معاهده بيگانه است، باور کرده و شيوه‌اي جديد براي مقابله با دشمن درسر مي‌پروراند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی عصر دیروز در جلسه توسعه و نخبگان استان گلستان با اشاره به اینکه «‌امروز روز رقابت‌های جناحی نیست، روز اتحاد است»، گفت: حقوق‌بگیران ثابت در سختی هستند و ما در صدد کاستن از مشکلات مردم هستیم و در حد توان به کشاورزان و کارمندان و کارگران کمک می‌کنیم. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه در شرایط حساس کنونی، همه جناح‌‌‌ها و گروه‌‌‌ها باید دست به دست هم داده و در برابر همه آنهایی که چشم طمع و سیطره دوباره بر ایران عزیزمان دوخته‌اند، متحد باشیم، اظهارداشت: امروز عناوین اصولگرا، اصلاح‌طلب‌، اعتدال‌گرا، مستقلین و سایر دسته‌بندی‌های جناحی و سیاسی موضوعیت چندانی ندارد و روز وحدت و همدلی است.
روحانی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی همه باید در برابر توطئه دشمنان هوشیار باشیم و برای استقلال کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و امروز نمی‌توانیم و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید مقابل فشار دشمنان خود را ببازیم. وی با بیان اینکه زندگی فراز و نشیب‌های زیادی دارد، گفت: در طول زندگی موفقیت‌‌‌ها و بعضاً عدم موفقیت‌‌‌هایی وجود دارد اما مهم این است که با اراده استوار در مسیر غلبه بر مشکلات و پیشرفت گام برداریم. رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: از اینکه در این مقطع حساس مسئولیت را برعهده گرفته‌ایم، هیچ‌گونه نگرانی نداریم و کاملاً به آینده کشور امیدوار هستم و بی‌تردید از این مقطع عبور خواهیم کرد. همچنان که در گذشته به‌رغم وجود دشمنی‌های فراوان، موفقیت‌‌‌هایی به دست آورده‌ایم و در آینده نیز حتماً موفقیت‌های بسیار بزرگ‌تری به‌دست خواهیم آورد. دکتر روحانی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم اظهار داشت: امروز مردم و به‌ویژه کسانی که حقوق ثابت دارند، با مشکلاتی مواجه هستند و همه تلاش دولت بر این است که از فشار و این مشکلات بکاهد و در این راستا اقدامات خود را با جدیت پیگیری می‌کنیم.
رئیس‌جمهور اضافه کرد: با وجود محدودیت‌‌‌هایی که با آن مواجه هستیم خرید تضمینی گندم را 22‌درصد افزایش داده‌ایم و برای حقوق‌بگیران و بازنشستگان افزایش 20 درصدی در بودجه پیش‌بینی شده است و دولت مصمم است با همه توان به مردم یاری برساند و در این راستا برای رفع فقر و اشتغال ارقام قابل‌ملاحظه‌ای پیش‌بینی شده است. دکتر روحانی لزوم ایستادگی و تلاش مضاعف برای توسعه و آبادانی کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: کشور‌‌هایی مانند آلمان و ژاپن زمانی در مسیر پیشرفت قرار گرفتند که در جنگ جهانی دوم، کاملاً تضعیف شده بودند، اما با این وجود با روحیه‌ای مصمم برای ساختن کشورشان به میدان آمدند و امروز به کشور توسعه‌یافته تبدیل شده‌اند. لذا باید در مقابل سختی‌ها، ایستادگی کرده و امیدوارانه برای ساختن کشور و آینده بهتر تلاش کنیم.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: کشور عراق که در سال 82 توسط بوش پسر اشغال شد، هنوز هم با گذشت سالیان طولانی به طور کامل آزاد نشده است و امریکایی‌‌‌ها در آن حضور دارند و عراق بعد از همه این مشکلات هنوز تحت فشار سازمان ملل قرار دارد، این در حالی است که ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای از قطعنامه‌های فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج شد و این افتخار بسیار بزرگی برای ملت ایران محسوب می‌شود.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: هر کشوری که تحت فصل 7 قرار گرفته است، یا به اشغال درآمده و یا به طور کامل تضعیف و از بین رفته است اما جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که تحت فصل 7 قرار داشت اما با قوت و سلامت از آن خارج گردید و این کار بزرگی بود که با دستگاه دیپلماسی توانستیم به انجام برسانیم. رئیس‌جمهور اضافه کرد: همچنین در دادگاه لاهه موفق شدیم دو مرتبه در مقابل امریکا موفقیت به دست آوریم، به نحوی که در حکم موقت، علیه امریکا رأی صادر گردید و این در حالی است که هیچ‌گاه در تاریخ دادگاه لاهه، ایران موفقیتی در چنین سطحی نداشته است.
دکتر روحانی اهمیت استقلال و حاکمیت ملی را مورد تأکید قرار داد و گفت: به فضل الهی با قوت و امید به آینده روشن، مسیر استقلال و صیانت از حاکمیت ملی را پیگیری خواهیم کرد.
رئیس‌جمهور در ادامه حضور جوانان و بانوان را در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت تدبیر و امید افتخار دارد که شرایط و فرصت مناسبی را برای حضور و فعالیت جوانان، زنان، همه اقوام و مذاهب در عرصه‌های مختلف فراهم آورده است و امروز با تلاش دولت سفیر، فرماندار و معاونین مختلف از اهل سنت مشغول خدمت هستند.
وی همچنین عصر دیروز در افتتاحیه طرح‌های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان گفت که دولت با تمام ظرفیت از انتقاداتی که به عملکردش می‌شود را قبول دارد و از آن استقبال می‌کند. روحانی افزود: همه کسانی که از دولت انتقاد دارند، باید انتظار داشته باشند که از آنها نیز به همین شکل انتقاد انجام گیرد و باید این را نیز بپذیرند که وقتی انتقاد شروع می‌شود دیگر کسی نمی‌تواند از آن مصون بماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار