مجموعه «داستان‌های شکر خدا» مهمان کتابخانه کودکان ایرانی شد
کد خبر: 942068
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003x4e
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸
مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار مجموعه «داستان‌های شکر خدا» اثر کلرژوبرت نویسنده و تصویرگر فرانسوی و مسلمان توسط انتشارات آستان قدس رضوی برای کودکان خبر داد.
به گزارش فارس، حسین سعیدی با اعلام این خبر اظهار داشت: سه جلد از مجموعه «داستان‌های شکر خدا» برای گروه سنی «الف» و «ب» و در قالب «کتاب‌های پروانه» توسط به‌نشر منتشر شده و جلد چهارم این اثر در دست انتشار است.
وی تصریح کرد: عنوان نخست این مجموعه که شامل سه داستان می‌باشد، «زیرزمین بازی» نام دارد و تصویرگری آن بر عهده فرشته جعفری فرمند است، در این جلد سه داستان با عناوین «بازهم توت فرنگی»، «زیرزمینِ بازی» و «غذای دورهم» برای کودکان نگارش شده است. مدیرعامل به‌نشر تصریح کرد: نویسنده در جلد بعدی این مجموعه با عنوان «عروسک کج و کوله» که تصویرگری آن توسط طیبه توسلی انجام شده است سه داستان با عناوین «برگ موشی»، «عروسک کج و کوله» و «قولِ قول» را به رشته تحریر درآورده است. سعیدی یادآور شد: نویسنده در جلد سوم این مجموعه با عنوان «کفش‌های بافتنی» با تصویرگری افروز قلی‌زاده سه داستان با عناوین «کفش‌های بافتنی»، «دو جوراب آبی» و «پیف پیف» را روایت می‌کند.
مدیرعامل به‌نشر خاطرنشان کرد: داستان‌های تخیلی این مجموعه برای کودکان در گروه سنی «الف» و «ب» نگارش شده و در سیر خطی هر داستان اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود شخصیت اصلی آن متوجه یکی از مهربانی‌های خداوند شود. وی با بیان اینکه هر جلد از این مجموعه با شمارگان ۴ هزار نسخه و در قطع رحلی برای کودکان منتشر شده است، افزود: هر جلد از این مجموعه با قیمت ۸۰هزار ریال توسط انتشارات آستان قدس رضوی راهی کتابفروشی‌ها شد. مدیرعامل به‌نشر در ادامه اظهار کرد: جلد چهارم این مجموعه با عنوان «سه فندقِ گمشده» با تصویرگری طیبه توسلی هم اکنون در حال آماده‌سازی برای چاپ قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود. سعیدی در پایان عنوان کرد: پیش از انتشار مجموعه «داستان‌های شکر خدا»، مجموعه هشت جلدی دیگری از این نویسنده با عنوان «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» که توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است، برگزیده شانزدهمین جشنواره کتاب رشد شد.
کلرژوبرت متولد ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ خورشیدی) در یک خانواده مسیحی در پاریس است که در ۱۹ سالگی به دین اسلام روی آورد، او که بیش از ۳۰ سال است در ایران زندگی می‌کند تاکنون کتاب‌های متعددی را برای کودکان ایرانی نگارش و تصویرگری کرده و تعدادی کتاب نیز به زبان فرانسه نوشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار