وزیر ارشاد: ۲۲ فیلم برای جشنواره فجر امسال انتخاب شده است
کد خبر: 942067
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003x4d
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
وزیر ارشاد گفت: بر اساس تجربه سال گذشته و همچنین تراکم اکران‌ها، امسال هم ۲۲ فیلم برای جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است.
سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه برخی فیلمسازها، فیلم‌های خود را یا به جشنواره نمی‌آورند یا از آن انصراف می‌دهند تا اثرشان نقد نشود و فروش خوبی داشته باشند، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اگر چه معتقدم این بحث به تدریج در حال مطرح شدن است، ولی به طور کلی این‌گونه نیست. برخی از مجموعه‌ها فیلم‌های خود را وارد جشنواره کرده بودند، اما به خاطر اینکه فیلم آن‌ها برای شرکت در بخش رقابتی انتخاب نشده بود چنین صحبت‌هایی را مطرح کردند. صالحی با بیان اینکه شرکت در جشنواره فیلم فجر برای فیلمسازان ما بسیار مهم است، افزود: جشنواره فیلم فجر، جشنواره‌ای است که دیده می‌شود. فیلمی هم که در این جشنواره دیده شود، طبعا شرایط خودش را داشته و فروش خوبی هم در آینده به همراه دارد.
وی در ادامه افزود: جشنواره فیلم فجر یک اتفاق قابل توجه برای سراسر کشور است، لذا هنوز کارگردان‌ها، تهیه کنندگان و آن‌هایی که در تلاشند تا فیلم‌های باکیفیت با سرمایه مالی خود بسازند، کاملاً مشتاق هستند در جشنواره فیلم فجر شرکت کنند و ما شاهد استقبال آن‌ها بوده‌ایم.
صالحی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۸۰ فیلم در مسیر داوری جشنواره قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: بر اساس نگاه سال گذشته که تنها ۲۲ فیلم انتخاب شده بود و همچنین ایجاد نظم با توجه به تراکم اکران‌ها، امسال هم ۲۲ فیلم برای جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است، البته اینکه ۸۰ فیلم در مسیر داوری جشنواره قرار گرفته‌اند، نشان می‌دهد همچنان حضور در جشنواره فیلم فجر برای فیلمسازان ما مهم و جدی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار