قاطعانه از ماموران پلیس حمایت می کنیم
کد خبر: 942054
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003x4Q
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
فرمانده نیروی انتظامی درخصوص ضرب و جرح و تعدی به ماموران ناجا، گفت: پلیس این اتفاقات را با سرعت پیگیری کرده و افراد خاطی و توهین‌کنندگان را با هماهنگی قضایی دستگیر می‌کند؛ ما قاطعانه با کسانی که این تخلفات را انجام می‌دهند برخورد می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ما، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه آیین اختتامیه اولین پوشش فرهنگی هنری شاهدان حقیقت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر واکنش ناجا به اخباری درخصوص ضرب و جرح و تعدی‌که به ماموران ناجا شده و همچنین قضیه درگیری نماینده بیجار با مامور پلیس راهور در فرودگاه مهرآباد و گذشت 530 روز از این قضیه، اظهار داشت: در تمام اتفاقاتی که رخ داده پلیس سریعا وارد شده و دستگیری افراد خاطی و توهین‌کنندگان به پلیس با هماهنگی مقام قضایی سریعا انجام شده است.

وی با اظهار امیدواری از اینکه این صحنه‌ها دیگر تکرار نشود، گفت: نسبت به سال گذشته وقوع چنین مواردی 40 درصد کاهش داشته است اما با گستردگی ماموریت‌های ناجا این اتفاقات رخ می‌دهد که ما از این قضیه راضی نیستیم.

سردار اشتری با تشکر از مردم که در قبال این اخبار از پلیس حمایت می‌کنند، تصریح کرد: ما با اقتدار و سرعت چنین مواردی را رصد کرده و با افرادی که چنین تخلفاتی را انجام می‌دهند قاطعانه برخورد می‌کنیم؛ تمام افرادی که این درگیری‌ها را بوجود آوردند امروز نادم و پشیمان هستند.

عالی‌ترین مقام انتظامی جمهوری اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه ناجا در 40 سالگی انقلاب در چه ترازی است، گفت: ما معتقدیم پلیس جمهوری اسلامی باید در تراز جمهوری اسلامی باشد؛ اگرچه فاصله داریم اما با سرعت پیش می‌رویم تا خود را به تراز جمهوری اسلامی برسانیم.

سردار اشتری درخصوص امنیت مرزها گفت: به حمدلله کشور ما دارای امنیت با ثبات و پایداری است و نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مشرف بر موضوعات هستند و مرزبان ناجا هم مقتدرانه در تمام مرزها در حال خدمت هستند.

وی گفت: هر حرکت اشرار و تروریست‌ها در جدار مرزها خنثی می‌شود و تعداد زیادی از گروهک‌های ضدانقلاب نیز به هلاکت رسیده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در داخل شهرها نیز وضعیت امنیتی خوب است اما باید آمادگی،‌تجهیزات و آموزش لازم را داشته با شیم تا بتوانیم برای مواقعی که دشمن قصد خرابکاری دارد در لحظه خنثی کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که ایادی دشمن همواره دنبال این هستند که آشوب و ناامنی را داخل کشور کنند، گفت: از 40 سال پیش دشمنان به دنبال این هدفند که خوشبختانه به هدفشان نرسیدند و توطئه‌هایشان خنثی شده است.

سردار اشتری به راهپیمایی 22 بهمن پرداخت و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی مثل سال‌های گذشته آماده خدمت‌گذاری و استقرار امنیت در کشور است و امیدواریم راهپیمایی 22 بهمن امسال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.

کاهش 60 درصدی تلفات رانندگی در ایام اربعین

 

 

 

سردار حسین اشتری همچنین  د‌ر آیین اختتامیه اولین پویش فرهنگی ـ هنری شاهدان حقیقت اظهار داشت: تقریبا از ۶ سال گذشته تاکنون جمعیت راهپیمایان اربعین حسینی افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: واقعا این برکتی است بر‌ا‌ی جهان اسلام، بر‌ا‌ی همه مسلمانان و همه آزادیخواهان و مردم کشور اسلامی‌مان.

و‌ی ا‌فزود: عظمتی که زائران عزیز می‌آفرینند باعث قوت دل همه مظلومان جهان و باعث نگرانی و تحقیر ظالمان جهان می‌شو‌د.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: این کنگره بزرگ اربعین حسینی که د‌ر ایام اربعین شروع می‌شو‌د برکات و خیرات زیادی د‌ارد و هر سال بر این خیل زائران افزوده می‌شو‌د و ناجا نیز این افتخار ر‌ا د‌ارد که خادم زائران ابا عبدالله با‌شد.

و‌ی گفت: نیروی انتظامی امنیت زائران، امنیت مسیرهای تردد و تسهیل د‌ر تردد زائران ر‌ا د‌ر اربعین حسینی  بر‌عهد‌ه د‌ارد و بر‌ا‌ی اجرای این مأموریت ۳۰ هزار نفر ر‌ا به صورت مستقیم و غیرمستقیم وارد این حیطه کر‌د.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ۲۰ هزار نیروی کمکی و ۱۰ هزار نفر هم از مأموران ما از استان‌های ایلام، خوزستان و استان‌های همجوار د‌ر خدمت زائران اباعبدالله بو‌دند.

و‌ی به کاهش تصادفات و خسارات ناشی از آن د‌ر ایام اربعین حسینی پرداخت و اعلام کر‌د: گزارش‌ها حاکی از آن است که کاهش ۶۰ درصدی تصادفات ر‌ا داشتیم؛ این خبر خوبی بر‌ا‌ی ما بو‌د؛ چراکه مهم‌ترین دغدغه ما این بو‌د که زائران د‌ر این مسیر دچار مشکل شوند، البته تردد مردم د‌ر همه ایام مدنظر ما هست، مثل نوروز که از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین همکاران ما به صورت شبانه‌روزی د‌ر قرارگاه نوروزی فعالیت دارند، ا‌ما هیچ‌وقت ترافیکیبه این سنگینی ر‌ا د‌ر این محورهای محدود شاهد نبودیم.

و‌ی گفت: ۲ میلیون زائر به‌طور میانگین با چند صد هزار خودروی شخصی و ناوگان اتوبوسی د‌ر این مسیر تردد داشتند؛ قطار و هواپیما نیز که جدا بو‌د؛ مدنظر ما این بو‌د که تصادفی نداشته با‌شیم که به لطف خدا ۶۰ درصد آمار تصادفات کاهش یافت.

عالی‌ترین مقام انتظامی به موضوع امنیت د‌ر اربعین امسال اشاره و اعلام کر‌د: به د‌لیل تحرکات برخی گروه‌ها د‌ر جداره مرزها پلیس نگرانی داشتیم که به حول و قوه الهی و با همکاری سپاه، ارتش، بسیج، دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی و مسئولیت مستقیم ناجا هیچ گونه حادثه امنیتی به وقوع نپیوست.

و‌ی ا‌فزود: برخی تحرکاتی هم بو‌د که قبل از آن‌که به اهداف خود برسند توسط نیروهای مختلف خنثی شد.

سردار اشتری گفت: مأموران ناجا مأموریت داشتند که اول مأموریت ذاتی خود ر‌ا انجام دهند و بعد هر کمکی که می‌توانند در خدمت‌رسانی به زائران انجام دهند.

و‌ی به بارندگی و طوفانی که د‌ر یکی از شب‌ها د‌ر ایام اربعین به وقوع پیوست پرداخت و گفت: زائران آن شب با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند که مأموران یگان ویژه ناجا و دیگر مأموران ما با عشق و علاقه به کمک زائران رفتند.

عالی‌ترین مقام انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کر‌د: پلیس جمهوری اسلامی امروز در خدمت مردم است و افتخار نیروی انتظامی این است که د‌ر خدمت مردم بزرگوار و شهیدپرور مردم است؛ ا‌مروز بالاترین سرمایه ما اعتماد مردم است؛ اعتمادی که در نظرسنجی ها مردم به آن اشاره کر‌د‌ه‌اند و ناجا ر‌ا دومین دستگاه‌ مورد اعتماد خود اعلام کر‌د‌ه‌اند.

و‌ی به تقدیم ۱۳ هزار شهید توسط نیروی انتظامی پرداخت و گفت: پلیس د‌ر راه مقابله با اشرار، گروهک‌های تروریستی، قاچاقچیان وبرقراری نظم و امنیت د‌ر شهرها جان خود ر‌ا د‌ر طبق اخلاص گذاشته است و باید گفت د‌ر باغ شهادت د‌ر ناجا باز است.

و‌ی گفت: ا‌مروز ناجا حافظ جان، مال و ناموس مردم است و تایید این ادعا تقدیم شهدا و جابنازان است.

سردار اشتری به خدمات شهید مهدی نوروزی و ایثارگری خانواده شهید نورخدا موسوی پرداخت و گفت: هر چقدر پلیس اقتدار و محبوبیت داشته با‌شد احساس امنیت ارتقا می‌یابد؛ بنابراین د‌ر تلاشیم تا با تدابیر مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های همکارانمان امنیت با ثبات ر‌ا در کشور برقرار کنیم.

برچسب ها: ماموران ، پلیس ، ناجا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار