نمایش شهر‌های موشکی برای پیشگیری از جنگ بود
کد خبر: 941742
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wzO
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:
نشان دادن شهر‌های موشکی یک راهبرد استراتژیک برای نشان دادن توانایی کشور برای پاسخگویی به تهدیدات احتمالی دشمنان بود تا آن‌ها دچار اشتباه استراتژیک نشوند، شهر‌های موشکی نشان داده شد تا جنگ نشود.
به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور طی سخنانی در نشست رئیسان و دبیران کمیته‌های پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی کشور اظهار کرد: در سال جاری نقشه‌های بسیاری علیه جمهوری اسلامی طراحی شد و دشمن به دنبال ایجاد تابستان داغ برای ما بود، اما توانستیم به خوبی از این مسائل عبور کنیم. وی ادامه داد: تمرکز و فشار امریکایی‌ها بر اساس آنچه خود اعلام کرده‌اند فشار مادون جنگ است، آنان در ابتدا موضوع خروج از برجام را در پیش گرفتند تا با خروج از آن، تحریم و فشار را به ما تحمیل کنند و بتوانند به اهداف خود برسند. آنان در کنار تحریم، عملیات مکملی را نیز به کار گرفتند و فکر می‌کردند با فشار اقتصادی بر مردم می‌توانند به اهداف خود برسند، اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند طرح براندازی را دنبال کنند و در یک عقب‌نشینی آشکار مسئله فشار را برای تغییر رفتار جایگزین کردند.

راهکار‌های اروپا مشکل گشا نیست
جلالی با بیان اینکه امریکا محور همه اقدامات خود علیه ایران را منافقین قرار داده بود، اظهار کرد: امریکایی‌ها در شهریور فهمیدند اطلاعاتی که گروهک منافقین در اختیارشان قرار می‌دهد مبتنی بر واقعیت نیست، همه برنامه امریکایی‌ها و تلاش‌شان برای آشوب در جامعه با هوشیاری و آگاهی مردم با شکست روبه‌رو شد. البته یکسری مسائل در کشور وجود داشت که با رویکرد انسجام و وحدت توانستیم به خوبی تهدیداتی را که برای ایجاد تابستان داغ ایجاد کرده بودند پشت سر بگذاریم. وی ادامه داد: اروپایی‌ها با بیان تلاش برای حفظ برجام می‌خواستند در عین اینکه برجام را حفظ می‌کنند، زمینه فشار را برای امریکا ایجاد کنند و امروز می‌بینیم وقت‌کشی را پیش گرفته‌اند، مسئولان باید بدانند که راهکار‌های اروپا نمی‌تواند برای ما مشکل‌گشا باشد پس باید به دنبال یک راه‌حل بهتر باشیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به سند‌های راهبردی تازه منتشر شده امریکا اظهار کرد: در اسناد راهبردی جدید امریکا مسائل تازه‌ای مطرح شده که باید به آن توجه کرد؛ آن‌ها در حوزه سایبر تأکید کردند که باید کنترل فضای سایبر را در اختیار خود داشته باشند و این نشان می‌دهد که احتمال تحریم سایبری و تحمیل هزینه‌های آن بر کشور ما وجود دارد و می‌خواهند کاری کنند که خدمات پایداری در کشور ما با مشکل روبه‌رو شود، مسئله دیگری که احتمال دارد از سوی آن‌ها دنبال شود قطع اینترنت به صورت نقطه‌ای و مسئله دیگر اجرای عملیات آفندی به زیرساخت‌های کشور است که باید برای مقابله با حمله‌های سایبری دشمنان آماده بود. جلالی راهبرد دیگر دشمنان علیه کشور را تهدیدات ترکیبی دانست و گفت: امریکایی‌ها اتاق عملیاتی علیه کشور ما تشکیل داده‌اند تا اقدامات علیه ایران به صورت هماهنگ و در این اتاق جنگ تصمیم گیری شود. این نشان می‌دهد که آن‌ها شمشیر را از رو بستند و تهدیدات را به صورت آشکار مطرح می‌کنند و این نماد دشمنی علنی و رسمی امریکا علیه ایران است.
دشمن دنبال ایجاد کمبود‌های مصنوعی است
وی ادامه داد: امریکایی‌ها به دنبال این هستند که با استفاده از اشتباهات کوچک مسئولان، آن را در راستای اهداف خود استفاده کند، مانند آن موضوعی که در دلار ۴۲۰۰ تومانی اتخاذ شد که یک سیاست اشتباه اقتصادی بود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور یکی دیگر از تهدیداتی که متوجه کشور هست را در حوزه هوشمندسازی اشیا دانست و گفت: دشمنان با استفاده از این ظرفیت هوشمندسازی قطعاً تلاش می‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز خود را از جامعه ما به دست آورند، برای مثال با فروش دوربین‌های مداربسته و تعریف برنامه‌هایی، این دستگاه‌ها هر چیزی را تصویربرداری می‌کنند که یک نسخه از آن را به آدرس ارسال کند. وی با اشاره به جنگ روانی دشمنان اظهار کرد: دشمنان انقلاب با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و در شرایط تحریم و فشار اقتصادی به دنبال ایجاد کمبود‌های مصنوعی در نتیجه تجمع مردم برای خرید کالای خاص می‌شوند تا این کالا در بازار با کمبود مواجه شود و در نتیجه ایجاد ناآرامی کند.
وحدت و یکصدایی، راه مقابله با دشمن
جلالی راهکار مقابله با تهدیدات سیاسی دشمن را ایجاد وحدت و یکصدایی با محوریت رهبر معظم انقلاب در مقابل دشمنان دانست و گفت: باید دشمنان ما تنها یک صدا از کشور بشنوند و یک تصویر قدرتمند از جمهوری اسلامی باید در مقابلش چشم دشمنان باشد، به همین دلیل همه ما باید تلاش کنیم تا یک چهره قدرتمند از دولت در مقابل دشمن ایجاد شود. از سوی دیگر نباید ضعف‌های موجود کشور را بزرگ نمایی کنیم، به عبارت دیگر نباید هیچ پیام ضعفی از داخل کشور به بیرون مخابره شود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اگر دشمن احساس کند که کشور دچار ضعف شده است، حتماً به دنبال آسیب رساندن به کشور می‌رود. نشان دادن شهر‌های موشکی یک راهبرد استراتژیک برای نشان دادن توانایی کشور جهت پاسخگویی به تهدیدات احتمالی دشمنان بود تا آ‌نها دچار اشتباه استراتژیک نشوند، شهر‌های موشکی نشان داده شد تا جنگ نشود. وی ادامه داد: دشمنان باید به خوبی بدانند که اگر یکی بزنند ۱۰ تا می‌خورند. همین نمایش اقتدار موجب شد امریکایی‌ها به این نتیجه برسند که در خلیج فارس و حوزه زمینی نمی‌توانند با ایران وارد جنگ شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار