شعرخوانی اعتراضی شاعران امریکایی ضد تحریم‌های ایران
کد خبر: 941733
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wzF
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
شاعران برجسته امریکایی از جمله چالز برنشتاین و پی‌یر ژوریس همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره در شب شعری که با هدف اعتراض به تحریم‌های امریکا علیه ایران برگزار می‌شود، شعر می‌خوانند.
مصطفی محمدی
به گزارش مهر، طی برپایی یک رویداد فرهنگی، شب شعری با عنوان «کسی نمی‌خواهد باور کند که باغچه دارد می‌میرد» - عنوانی برگرفته از یکی از اشعار فروغ فرخزاد - با هدف نشان دادن رنج وارده بر مردم ایران به خاطر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه امریکا در واشنگتن دی سی ایالات متحده برگزار می‌شود.
متن اطلاع‌رسانی این رویداد فرهنگی- هنری نشان می‌دهد این نشست به نوعی عکس‌العملی است به اظهارات دونالد ترامپ که تحریم‌های اقتصادی تحمیلی جدید علیه ایران را «سخت‌ترین تحریم‌ها» خوانده بود. در این شب شعر برخی از شخصیت‌های مشهور در شعر امریکا از جمله «چارلز برنشتاین» و «پی‌یر ژوریس» که به عنوان شاعران جهانی شعر امروز امریکا شناخته می‌شوند حضور خواهند داشت، این دو شاعر از «نیویورک» و تنی چند از شاعران برجسته دیگر امریکایی هم از «واشنگتن دی‌سی» در این رویداد ادبی حاضر خواهند شد و اشعارشان را در اعتراض به تحریم‌های امریکا علیه مردم ایران قرائت خواهند کرد. این نشست در تاریخ ۲۲ ژانویه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ به وقت محلی در «واشنگتن دی‌سی» برگزار می‌شود و در انتخاب این روز، عمدی در کار بوده است؛ ۲۲ ژانویه روز سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره امریکاست و پیش‌بینی می‌شود او در این سخنرانی تبلیغاتی از سیاست‌هایش در خصوص تحریم ایران دفاع خواهد کرد. در این نشست که در مرکز فرهنگی «باسبویز‌اند پوئتز» برگزار خواهد شد، علاوه بر شعرخوانی اعتراضی شاعران امریکایی در برابر تحریم‌های امریکا علیه ایران، برنامه‌های دیگری همچون خوانش برخی اشعار فارسی، اجرای موسیقی سنتی ایرانی، نمایش اسلاید‌هایی از ایران و... به اجرا درمی‌آید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار