احتمال کمبود مواد غذایی در انگلیس بدون اروپا
کد خبر: 941578
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wwk
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا
انگلیس به سرعت به ضرب‌الاجل خروج از اتحادیه اروپا - موسوم به برگزیت - نزدیک می‌شود و سیاستمداران این کشور نیز هنوز بر سر چگونگی خروج از این اتحادیه در ۲۹ مارس به توافق نرسیده‌اند. در همین حال ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا انتظار می‌رود ورود و خروج کالا از بنادر و سایر مبادی ورودی و خروجی دچار اختلال‌های جدی شود و انگلیسی‌ها در تأمین غذای تازه خود با مشکل روبه‌رو خواهند شد. در همین حال وزیر خارجه به نمایندگان انگلیسی هشدار داد که اگر به برنامه کابینه برای خروج از اروپا رأی ندهند، ممکن است اصل خروج لغو شود.
رویترز در گزارشی به قلم جیمز دیوی و پل سندل از لندن نوشت: بزرگ‌ترین گروه فروشگاه‌های زنجیره‌ای انگلیس هشدار داد در صورتی که این کشور بدون دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا از آن خارج شود، با کمبود مواد غذایی تازه روبه‌رو خواهد شد. این هشدار درست یک روز پیش از هشدار دیگر مجموعه فروشگاهی بزرگ انگلیس مبنی بر کمبود مواد غذایی صورت گرفت.
با توجه به اینکه انگلیس نیمی از مواد غذایی تازه مصرفی را از خارج وارد می‌کند، شرکت‌های فروشگاهی این کشور مجبور به برنامه‌ریزی برای خروج بی توافق این کشور از اتحادیه اروپا شده‌اند. شرکت فروشگاهی تسکو (Tesco) اعلام کرد ذخایر غذا‌های تازه خود را افزایش داده و برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای تأمین هر یک از محصولات انجام داده است.
قرار است پارلمان انگلیس روز سه شنبه آینده در مورد توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که به وسیله دولت ترزا می، نخست‌وزیر این کشور تهیه شده است رأی‌گیری کند.
در همین حال وزیر امورخارجه انگلیس گفت‌: اگر توافق دولت با اتحادیه اروپا در پارلمان رأی نیاورد برگزیت فلج خواهد شد. جرمی هانت در مصاحبه با رادیو دولتی انگلیس افزود‌: رأی نیاوردن لایحه دولت درباره چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است به لغو برگزیت منجر شود.
وزیر خارجه انگلیس درحالی این مطلب را بیان کرد که ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس بار‌ها تأکید کرد چنانچه توافقش با اتحادیه اروپا رأی نیاورد این کشور مجبور است بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود. اقتصاددانان و مقامات اقتصادی انگلیس مدام تأکید می‌کنند که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا بیشترین آسیب را به این کشور وارد می‌کند.
جرمی هانت همچنین گفت‌: رأی ندادن نمایندگان به توافق دولت با اتحادیه اروپا برسر برگزیت، به روابط رأی‌دهندگان و سیاستمداران و نیز موقعیت جهانی انگلیس آسیب وارد می‌کند.
وی پیش‌بینی کرد چنانچه توافق دولت برسر برگزیت در پارلمان رأی نیاورد ممکن است برنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا لغو شود.
توافق دولت انگلیس با اتحادیه اروپا بر سر چگونگی خروج پس از تعویق یک ماهه قرار است سه شنبه ۲۵ دی‌ماه در پارلمان انگلیس به رأی گذاشته شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار