هنر انقلاب اسلامی میدانی جهانی دارد
کد خبر: 941414
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wu6
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری در جشنواره عمار مطرح کرد
رئیس فرهنگستان علوم انسانی قم گفت: بسیاری از افرادی که در فضای سینمای غرب زیست می‌کنند به این دلیل است که فضای جدیدی را برای آن‌ها خلق نکرده‌ایم.
آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم انسانی قم در نهمین روز اکران‌های مرکزی نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در نشستی با عنوان «هنرمند و آینده» گفت: هر ساله با برگزاری جشنواره عمار شاهد رقم خوردن اتفاقات ویژه‌ای در حوزه هنر هستیم، گرچه اکنون در اول راه هستیم، اما شکل‌گیری تفکر، احساس و خلق زنجیره آثار هنری در حال رقم خوردن است. رئیس فرهنگستان علوم انسانی قم با اشاره به آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم عمار افزود: سطح آثار باید به گونه‌ای باشد که به توسعه آثار هنری منجر شود، چراکه امروزه مقیاس کار‌های هنری در حال تغییر است.
وی اضافه کرد: امروز ایجاد فضا‌های مجازی باعث ایجاد اتفاقات مهمی در عرصه‌های هنری شده است و این مسیر در آینده نیز گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد. ما نباید در انتظار فتح عرصه‌های مختلف توسط دیگران باشیم، بلکه باید در این زمینه پیشگام باشیم و خودمان باشیم که هنر را تعریف کنیم.
آیت‌الله میرباقری با تأکید بر اینکه میدان عرضه آثار هنری باید تغییر کند، خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان مقیاس کار‌های خود را با جامعه جهانی درنظر بگیرند و به دنبال اثرگذاری بر فرآیند‌های آن جامعه باشند، می‌توانند در مقیاس مقابله با فدراسیون‌های بزرگ جهانی و دستگاه‌ها و دانشگاه‌های پشتیبان حرکت کنند.
رئیس فرهنگستان علوم انسانی قم تصریح کرد: هنرمندان کشور نباید سایر هنرمندان را در مقابل خود ببینند، بلکه جبهه هنرمندان ایرانی باید در چارچوب ایده‌های جدید بیندیشند و در راستای آن نیز به خلق آثار هنری بپردازند. وی خاطرنشان کرد: بسیاری از هنرمندان به خاطر نبود یک میدان فعالیت صحیح، در چارچوب هنرمندانی قرار می‌گیرند که هنر مدرن را انتخاب کرده‌اند. برای اینکه آن‌ها در مسیر شما حرکت کنند، باید تلاش بیشتری صورت گیرد. بسیاری از افرادی که در فضای سینمای غرب زیست می‌کنند به این دلیل است که ما فضای جدیدی را برای آن‌ها خلق نکرده‌ایم. رئیس فرهنگستان علوم انسانی قم با اشاره به نقش هنرمندان در ترسیم آثار هنری درباره آینده جهان گفت: هنرمندان باید مقیاس کار خود را مقابله با امپراطوری‌های هنری جهانی قرار دهند و با آن‌ها درگیر شوند. از سوی دیگر نباید هرگز با هنرمندان داخلی درگیر شوند، چراکه آن‌ها در آینده در کنار شما خواهند بود. زنجیره کار خود را از مبانی تا اثربخشی اجتماعی و مصرف انبوه به صورت کامل تکمیل و طراحی کنید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار