بهره‌برداری از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در لرستان
کد خبر: 941383
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wtb
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۰
با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شد
در شهرستان دلفان لرستان از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور و تسهیلات محور بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید. همچنین عملیات اجرایی ۱۱۰ پروژه عمرانی برکت آغاز شد و تفاهمنامه مدیریت و راهبری طرح پیشرفت و آبادانی این شهرستان امضا گردید.
سید احمد هاشمی
سرويس ايران جوان آنلاين: در شهرستان دلفان لرستان از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور و تسهیلات محور بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید. همچنین عملیات اجرایی ۱۱۰ پروژه عمرانی برکت آغاز شد و تفاهمنامه مدیریت و راهبری طرح پیشرفت و آبادانی این شهرستان امضا گردید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که به استان لرستان سفر کرده بود با بیان اینکه این ستاد، به دو دلیل استان لرستان را به عنوان هدف اصلی برای آبادانی و پیشرفت برگزیده است، گفت: اول به علت وجود معضل بیکاری و دوم به این دلیل که معتقدیم از طریق لرستان می‌شود بخشی از مشکلات سایر نقاط کشور را حل و فصل کرد. دکتر محمد مخبر با اشاره به قابلیت‌ها، امکانات و ظرفیت‌های استان لرستان خاطرنشان کرد: مایه تأسف است در منطقه‌ای که به لحاظ آب، خاک و توانایی‌ها در ایران بی‌نظیر است و با حفر ۲ متر خاک به آب می‌رسیم، شاهد بیکاری باشیم. وی با بیان این‌که در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کار‌های فراوان و بزرگی در کشور انجام شده است، گفت: به همه روستا‌های فاقد آب در پیش از انقلاب اسلامی، آب‌رسانی شده است. هم‌چنین وضعیت بهداشت و درمان امروز با پیش از انقلاب قابل قیاس نیست. در آن دوران نیمی از نوزادان متولد شده در روستا‌ها جان خود را از دست می‌دادند و در شهر‌ها نیز از هر یک هزار نوزاد، ۱۲۰ نفر از دست می‌رفتند. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اعلام آمادگی این ستاد برای همکاری بیش‌تر و بسیج همه منابع برای پیشرفت و آبادانی دلفان بیان کرد: نرخ بیکاری در دلفان نسبت به سایر مناطق استان لرستان کاهش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد. مخبر با تأکید بر این مطلب که با توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم می‌توان شاهد مهاجرت معکوس از شهر‌ها به روستا‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سفر ۲ سال آینده خود، دلفان تغییر چهره داده و به یک شهر توسعه یافته تبدیل شده باشد.

دلفان الگوی توسعه کشور

در این مراسم موسی خادمی استاندار لرستان هم با بیان اینکه توسعه پایدار دلفان تحت راهبری ستاد اجرایی آغاز شده و همه امکانات زیر نظر یک برنامه، سیستم و مدیریت واحد برای پیشرفت و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی این شهرستان بسیج شده است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب دلفان از جمله آب و خاک مناسب و مردم اهل کار و فعالیت، این شهرستان می‌تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود. لازم به ذکر است در سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان لرستان، ۱۱۰ پروژه عمرانی شامل پروژه‌های بهداشتی و درمانی، آموزشی و فرهنگی با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال، افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد. مرکز درمان ناباروری برکت جهاد دانشگاهی خرم‌آباد و مراکز بهداشت و درمان روستا‌های آشورآباد و شورآب از توابع شهرستان‌های ازنا و چگنی از توابع شهرستان دلفان از جمله این طرح‌های عمرانی به‌شمار می‌روند. شایان ذکر است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی، اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی لرستان، تاکنون از طریق بنیاد برکت یک‌هزار و ۴۰۲ طرح را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اجرا دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار