660 طرح برکت، اشتغال و عمران را در دلفان شکوفا مي کند
کد خبر: 941340
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wsu
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در لرستان اعلام کرد
در شهرستان دلفان لرستان از ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور بنیاد برکت بهره برداري، عملیات اجرایی ۱۱۰ پروژه‌ی عمرانی برکت شروع و همچنين تفاهم‌نامه‌ی مدیریت و راهبری طرح پیشرفت و آبادانی اين شهرستان مبادله شد.

 

 

 

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که براي حضور در اين برنامه ها به استان لرستان سفر کرده بود با بيان اينکه اين ستاد، به دو دلیل استان لرستان را به عنوان هدف اصلی برای آبادانی و پیشرفت برگزیده است، گفت:  اول به علت وجود معضل بیکاری و دوم به این دلیل که معتقدیم از طریق لرستان می‌شود بخشی از مشکلات سایر نقاط کشور را حل و فصل کرد.

دکتر محمد مخبر با اشاره به قابلیت‌ها، امکانات و ظرفیت‌های استان لرستان خاطرنشان کرد: مایه‌ی تأسف است در منطقه‌ای که به لحاظ آب، خاک و توانایی‌ها در ایران بی‌نظیر است و با حفر ۲ متر خاک به آب می‌رسیم، شاهد بیکاری باشیم.

وي با تأکید بر این‌که در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کارهای فراوان و بزرگی در کشور انجام شده است، گفت: به همه‌ی روستاهای فاقد آب در  پیش از انقلاب اسلامی، آب‌رسانی شده است. هم‌چنین وضعیت بهداشت و درمان امروز با پیش از انقلاب قابل قیاس نیست. در آن دوران نیمی از نوزادان متولد شده در روستاها جان خود را از دست می‌دادند و در شهرها نیز از هر یک‌هزار نوزاد، ۱۲۰ نفر از دست می‌رفتند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام آمادگی این ستاد برای همکاری بیش‌تر و بسیج همه‌ی منابع برای پیشرفت و آبادانی دلفان بیان کرد: نرخ بیکاری در دلفان نسبت به سایر مناطق استان لرستان کاهش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد.

مخبر با تأکید بر این مطلب که با توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم می‌توان شاهد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها بود، اظهار امیدواری کرد که در سفر ۲ سال آینده‌ی خود، دلفان تغییر چهره داده و به یک شهر توسعه‌یافته تبدیل شده باشد.

 

دلفان الگوی توسعه‌ی کشور

در اين مراسم موسی خادمی استاندار لرستان هم با بيان اينکه توسعه‌ی پایدار دلفان تحت راهبری ستاد اجرایی آغاز شده و همه‌ی امکانات زیر نظر یک برنامه، سیستم و مدیریت واحد برای پیشرفت و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی این شهرستان بسیج شده است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب دلفان از جمله آب و خاک مناسب و مردم اهل کار و فعالیت، این شهرستان می‌تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

لازم به ذکر است در سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان لرستان،  110 پروژه‌ی عمرانی شامل پروژه‌های بهداشتی و درمانی، آموزشی و فرهنگی با اعتبار 450 میلیارد ریال، افتتاح یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد. مرکز درمان ناباروری برکت جهاد دانشگاهی خرم‌آباد و مراکز بهداشت و درمان روستاهای آشورآباد و شورآب از توابع شهرستان‌های ازنا و چگنی از توابع شهرستان دلفان از جمله‌ی این طرح‌های عمرانی به‌شمار می‌روند.

شایان ذکر است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی لرستان، تاکنون از طریق بنیاد برکت یک‌هزار و 402 طرح را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی این استان با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 570 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اجرا دارد.

برچسب ها: برکت ، لرستان ، اشتغال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار