دولت معیشت مردم به ویژه قشر مستضعف را در اولویت قرار دهد
کد خبر: 941328
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wsi
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم قم خطاب به مسئولان:
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در سالروز قيام تاريخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دي ۱۳۵۶ در ديدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهيز از سهل‌انگاري و سهل‌انديشي درباره ريشه دشمني امريكا و استكبار با ايران اسلامي، «ماهيت و حقيقت انقلاب و شجاعت و وفاداري ملت و نظام به اهداف و مباني انقلاب» را علت اصلي اين خصومت عميق و مستمر خواندند و با بيان وظايف مهم «مسئولان و مردم» در اين مقطع تأكيد كردند: رسيدگي به مشكلات معيشتي مردم به‌ويژه قشرهاي ضعيف مهم‌ترین وظيفه امروز دولتمردان است و ملت و مسئولان بايد با هوشياري، تحريم‌هاي امريكا را همانند دوران دفاع مقدس به شكستي بي سابقه براي شيطان بزرگ تبديل كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تجليل از قيام سرنوشت‌ساز مردم قم در ۱۹ دي سال ۵۶ به ‌عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامي، قم را «شهر، مركز و مادر انقلاب» خواندند و افزودند: البته انگيزه‌هايي براي تغيير فضاي انقلابي قم و كمرنگ كردن روحيه انقلابي و ديني در آن وجود دارد و نبايد از مكر دشمن و عوامل آن غفلت كرد.
بزرگان و جوانان قم نگذارند مركزيت قم كمرنگ شود
ايشان با تأكيد بر هوشياري در مقابل اين انگيزه‌ها، تأكيد كردند: قم سرچشمه اصلي و پشتوانه معنوي انقلابي است كه دنيا را متحول كرد، بنابراين بزرگان و جوانان قم نبايد اجازه دهند دست‌هاي خائن، قم را از مركزيت انقلاب، خارج و اين حركت تحولي را در آن كمرنگ كنند.
رهبر انقلاب اسلامي سپس به بيان چند درس مهم و ماندگار از قيام ۱۹ دي پرداختند و خاطرنشان كردند: رئيس‌جمهور وقت امريكا در ۱۰ دي ۵۶ به تهران آمد و با تمجيد اغراق‌آميز و دروغين از محمدرضا پهلوي، ايران را «جزيره ثبات» يعني مايه آرامش خيال امريكا از ايرانِ وابسته و مسئولان نوكرمآب آن، خواند. ايشان قيام مردم قم عليه رژيم ظالم، وابسته و فاسد پهلوي در فاصله‌اي كمتر از 10 روز از اين سخنان را نشانه ضعف عميق دستگاه محاسباتي امريكا و غرب دانستند و گفتند: كمتر از 10 روز پس از سفر رئيس‌جمهور امريكا و تعبير او از ايران به جزيره ثبات، قيام عظيم مردم قم شكل گرفت و به دنبال آن، قيام مردم تبريز و طوفان انقلاب اسلامي و نابودي رژيم سرسپرده طاغوت محقق شد.


برخي دولتمردان امريكا احمق درجه يك هستند
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، استمرار ضعف دستگاه محاسباتي امريكا تا امروز را يك واقعيت برشمردند و افزودند: با وجود آنكه عده‌اي غربزده و امريكازده، پز قدرت محاسباتي و آينده‌نگري امريكايي‌ها را مي‌دهند اما امريكا همچنان دچار ضعف محاسباتي است. ايشان با اشاره به سخنان سال گذشته‌ يك دولتمرد امريكايي در جمع اوباشِ تروريست و وعده او به آنها كه جشن سال ۲۰۱۹ ميلادي را در تهران خواهيم گرفت، خاطرنشان كردند: توانايي محاسباتي دشمنان ايران در همين حد است، همان‌طور كه آن زمان صدام اميدوار بود يك هفته‌اي به تهران برسد و منافقين مزدور نيز خيال مي‌كردند در حمله مرصاد سه روزه از كرمانشاه به تهران خواهند رسيد. رهبر انقلاب اسلامي افزودند: برخي دولتمردان امريكايي اين‌طور وانمود مي‌كنند كه ديوانه‌اند، البته بنده اين را قبول ندارم اما آنها حقيقتاً «احمق‌هاي درجه يك» هستند.
ايشان قيام مردم قم را نشانه صف‌بندي دو دستگاه محاسباتي يعني صف‌بندي «ليبرال‌دموكراسي دروغين و پاي در گِل غربي» در مقابل «نظام توحيدي و اسلامي» برشمردند و گفتند: پس از انقلاب نيز آنها با تحريم جمهوري اسلامي تصور مي‌كردند كار نظام در كمتر از شش ماه تمام خواهد شد در حالي‌كه انقلاب اكنون به 40 سالگي رسيده است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: در مقابل اين محاسبات غلط استكبار، دستگاه محاسباتي دقيق نظام اسلامي وجود دارد كه امام بزرگوار ما فرمود «صداي شكسته‌شدن استخوان‌هاي ماركسيسم را مي‌شنوم» و يكي دو سال بعد همه دنيا آن صدا را شنيدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دشمنی استکبار با پدیده تمدنی انقلاب اسلامی را دشمنی عمیق دانستند و خاطرنشان کردند: برخی از روی نفهمی یا مسائل دیگر، علت دشمنی مستکبران را سخنان امام یا فلان مسئول علیه امریکا می‌دانند، در حالی‌که زورگویان جهانی با یک قدرت جوان، رو به رشد، پر تلاش و پر انگیزه دشمن هستند که این قدرت معنوی ۴۰ سال است در مقابل چشم آن‌ها روز به روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و تَرَک‌ها و شکاف‌های استکبار را عمیق‌تر کرده است.

ریشه تقابل امریکا و ملت ایران تقابل حق و باطل است
رهبر انقلاب اسلامی، ایران را قله موقعیت راهبردی در منطقه خواندند و افزودند: علت عصبانیت امریکایی‌ها در اول انقلاب این بود که لقمه چرب و نرم ایران را به عنوان مهم‌ترین کشور منطقه و سرزمینی سرشار از ثروت‌های مادی و منابع طبیعی از دست دادند. ایشان با اشاره به اعتراف چند روز پیش یک مؤسسه غربی افزودند: خود آن‌ها می‌گویند ایران با توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده‌اش پنجمین کشور ثروتمند جهان است، بنابراین طبیعی است که به خاطر از دست دادن چنین ثروتی، عمیقاً عصبانی باشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این عصبانیت همچنان ادامه دارد، اما مسئله اصلی و ریشه تقابل امریکا و ملت ایران، تقابل تاریخی و ذاتی حق و باطل است، چرا که استکبار و استعمار از خون ملت‌ها تغذیه می‌کنند و انقلاب اسلامی در مقابل این ظلم آشکار ایستاده و برای بیدار کردن ملت‌ها نیز تلاش کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، شنیده شدن فریاد «مرگ بر امریکا» در کشور‌های متعدد را بی سابقه و نشانه‌ای از موفقیت ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: استکبار تلاش می‌کند ملت‌ها را با «ایران‌هراسی»، «اسلام‌هراسی» یا «شیعه‌هراسی» گمراه کند، اما ملت‌ها ذاتاً با ایران اسلامی دشمنی ندارند و هر جا حقیقت روشن بشود، از آن حمایت می‌کنند.

حوادث اروپا و امریکا، پیامد حفره معنوی تمدن غرب
ایشان بروز برخی حوادث و رویداد‌ها در اروپا و امریکا را نشانه آشکار شدن پیامد‌های خطرناک حفره‌های معنوی در تمدن غرب خواندند و افزودند: در طرف مقابل، مردم‌سالاری دینی و حرکت به سمت تمدن اسلامی با استفاده از امکانات و ابزار‌های روز دنیا ادامه دارد و این واقعیت برای مستکبران رعب‌آور است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر پرهیز از سهل‌انگاری و سهل اندیشی در زمینه علت واقعی و اصلی دشمنی ظالمان جهانی با ایران افزودند: علت اصلی این دشمنی، «ماهیت و حقیقت حرکت عظیم انقلاب اسلامی، شجاعت، فداکاری و وفاداری ملت و پایبندی مستمر و کامل نظام به مبانی انقلاب اسلامی» است که اگر به توفیق الهی، این حرکت به نتایج مورد نظر خود دست یابد، بساط استکبار و استعمار غرب را برمی‌چیند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به آیات قرآن مجید افزودند: فرعون می‌دانست موسی حق است، اما دشمنی می‌کرد و خدا به حضرت موسی گفت: «نترسید، حرکت کنید من با شما هستم» که این خطاب امروز عیناً به ملت ایران است که در مقابل دشمنی آگاهانه فراعنه عالم، ایستاده است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین نتیجه صف آرایی استکبار و ملت ایران خاطرنشان کردند: هر جبهه‌ای که در راه خدا حرکت کند، وعده قطعی و بدون تردید پروردگار درباره نصرت و پیروزی او محقق خواهد شد، همچنان‌که در طول ۴۰ سال هر جا درست حرکت کردیم، پیروز شدیم و هر جا کوتاهی داشتیم، پیروزی حاصل نشد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رسیدن به ۴۰ سالگی را در روند شکل‌گیری تمدن‌ها، آغاز بلوغ و شکوفایی خواندند و افزودند: در این مسیر تمدنی، ۴۰ سالگی نه دوران پیری بلکه دوران عمق یافتن حرکت‌ها است و به فضل الهی و به برکت «ایمان دینی، عزم راسخ، حضور و آمادگی و کار و تلاش ملت به‌ویژه انبوه جوانان خوش‌فکر، مبتکر و امیدوار به آینده»، حرکت تاریخی ملت ایران به نتایج درخشان خود خواهد رسید. ایشان پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی را مقدماتی برای شکل‌گیری «تمدن اسلامی متناسب با دوران فعلی» دانستند و خاطرنشان کردند: اگر خدا اراده نکرده بود، این مقدمات فراهم نمی‌شد.

مسئولان مراقب دلال بازیو انحصارطلبی‌ها باشند
رهبر انقلاب اسلامی سخنانشان در جمع هزاران نفر از مردم قم را با بیان نکاتی مهم خطاب به مسئولان و مردم ادامه دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مهم‌ترین توصیه خود به مسئولان به‌خصوص دولتمردان تأکید کردند: اولویت کاری خود را حل مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه قشر‌های ضعیف قرار دهید، چرا که این مسئله اهمیت ویژه‌ای دارد. رهبر انقلاب با اشاره به تمرکز دشمن بر مسائل معیشتی مردم گفتند: منابع کشور کم است، اما چرا با وجود تذکرات مکرر، جریان‌ها و افرادی، ظالمانه این منابع را می‌بلعند و با دلال بازی و انحصارطلبی در تجارت، مانع پیشرفت کشور می‌شوند و در تقویت تولید داخلی کارشکنی می‌کنند. رهبر انقلاب بار دیگر مهم‌ترین کار امروز مسئولان را رسیدگی به مشکلات معیشتی خواندند و افزودند: البته این کار فقط با پول پخش کردن حاصل نمی‌شود، باید مراقب جریان‌ها و دست‌های خطرناک و مضر بود، همچنان‌که این مسائل را بار‌ها با جزئیات در جلسات کاری به مسئولان تذکر داده‌ایم.
ایشان، کار و تلاش و خدمت به انقلاب ایران عزیز و ملت بزرگ را نعمتی الهی خواندند و به مسئولان و دولتمردان تأکید کردند: قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید و به لوازم قدرشناسی از آن یعنی «مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافی‌گری و اسراف و رفتار‌های طاغوتی» پایبند باشید و تلاش کنید مسیر حرکت شما همواره به سمت الگوی رفتاری و مدیریتی امیرمؤمنان باشد.

تهدید، وعده، قول و امضای امریکایی‌ها و اروپایی‌ها اعتبار ندارد
«شجاعت» و «عقلانیت» دو نکته مهم و تذکر دیگر رهبر انقلاب خطاب به مسئولان بود. ایشان افزودند: در مقابل توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های امریکا و اروپا پس نزنید و بایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضای‌شان اعتبار ندارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرف‌های بی ربط برخی غربی‌ها را به حرف‌های دلقک‌ها تشبیه کردند و افزودند: آن‌ها به ایران توصیه می‌کنند حقوق بشر را از سعودی‌ها یاد بگیرد؛ آیا این، حرف یک دلقک نیست؟

کشور را نمی‌شود با احساسات اداره کرد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: رفتار صحیح و عقلانی وظیفه مسئولان است، چرا که با احساساتِ صرف، نمی‌شود کشور را اداره کرد البته احساسات به عنوان پشتوانه عملی شدن تصمیمات عقلانی لازم است. «شناخت، قدردانی و استفاده از ظرفیت‌های درونی به‌ویژه جوانان» دیگر توصیه مؤکد رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان و دولتمردان بود. ایشان افزودند: جوانان می‌توانند گره‌های دستگاه‌ها را باز کنند، بنابراین به آن‌ها مراجعه کنید و قدرشان را بدانید چرا که حتی بلندپروازی‌های آن‌ها خوب است و کشور را به جلو می‌برد.

جوانان فضای مجازی را ابزار تودهنی به دشمن کنند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان، مردم را نیز به کمک به مسئولان توصیه کردند و افزودند: بخش مهم تقویت تولید داخلی در زمینه‌های کیفی و توزیعی، به تولیدکننده و فروشنده و مغازه‌دار و مردم مربوط می‌شود. ایشان گفتند: امسال سال تقویت تولید کالا‌های ایرانی بوده است، اما الان در آخر سال باید ببینیم چقدر در این زمینه پیش رفته‌ایم و چه کار‌هایی کرده‌ایم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور در صحنه‌های انقلاب را بهترین کمک مردم به کشور دانستند و افزودند: دشمن در تلاش است با شایعه‌سازی و تهمت پراکنی مردم را مضطرب کند و به جان یکدیگر بیندازد که البته نمی‌تواند، اما مردم باید با این شگرد‌های دشمن مقابله کنند. ایشان خاطرنشان کردند: انقلاب و نظام با خواست و حمایت مردم شکل گرفته و استمرار یافته، اما مستکبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همین نظام فرا می‌خوانند که لازم است مردم در مقابل این تبلیغات ایستادگی و علیه آن حرکت کنند و جوانان با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهنی به دشمنان تبدیل کنند.

دشمنان ملت ایران به سرنوشت صدام دچار خواهند شد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تحریم‌ها را باعث فشار و بروز مشکلاتی برای کشور دانستند و افزودند: امریکایی‌ها با خوشحالی می‌گویند تحریم کنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد، اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شکستی به آن‌ها می‌دهد که در تاریخ بی سابقه باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تحریم کامل ملت ایران در دوران دفاع مقدس افزودند: دشمنان حتی به ما سیم خاردار نمی‌دادند، اما ملت و مسئولان، آن تحریم‌ها را به زمینه‌ای برای تکیه بر درون و شکوفایی استعداد‌ها تبدیل کردند، به‌گونه‌ای که همان مسیر، امروز ایران را به قدرت بی نظیر منطقه تبدیل کرده است. رهبر انقلاب تأکید کردند: باید با درس‌گیری از این تجربه درخشان و تکیه بر جوانان، تحریم کنونی را به وسیله‌ای برای کار و تلاش و شکوفایی تبدیل کنیم و با بی‌نیازی از دیگران به جایی برسیم که آن‌ها نیازمند ایران عزیز باشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: به فضل الهی و در پرتو مقاومت و هوشیاری مردم و مسئولان و کار و تلاش بی‌وقفه، از تحریم‌ها و مشکلات عبور خواهیم کرد و همچنان‌که در جنگ تحمیلی صدام را به خاک سیاه نشاندیم و به درک اسفل رفت، جمهوری اسلامی هر روز موفق‌تر و زنده‌تر خواهد بود و دشمنان ملت در امریکا و غرب به سرنوشت صدام دچار خواهند شد.
برچسب ها: رهبر انقلاب ، دیدار ، قیام
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
0
احسنت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار