کربلای 5 سرنوشت جنگ را تغییر داد
کد خبر: 941277
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wrt
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
در همایش راویان دفاع مقدس عنوان شد
سالن پنج آذر سازمان بسیج مستضعفین روز گذشته میزبان همایش راویان دفاع مقدس بود؛ راویانی که به تعبیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از شهدا کار جهادی و بزرگ انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل بعد را به عهده گرفتند. دفاع مقدسی که طی چند روز گذشته از سوی جریانی خاص به چالش کشیده شد. در این همایش علاوه بر محسن رضایی فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس، سردار نقدی و سردار غیب پرور به طرح دیدگاه‌های خود درباره هجمه‌ها به انقلاب و حواشی ایجاد شده درباره دفاع مقدس و روایت‌های مخدوش از کربلای چهار و پنج پرداختند.
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دومین همایش راویان دفاع مقدس به اهمیت روایتگری دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: راویان دفاع مقدس پس از شهدا کار بزرگی را بر عهده گرفته و حقایق و درس‌های این حادثه بزرگ را به نسل بعد منتقل می‌کنند. تبیین فلسفه دفاع مقدس، درس‌ها و دستاورد‌های آن کار ساده‌ای نیست و مانند جهاد است که این جهاد مکمل دفاع مقدس است. وی با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه دفاع مقدس تصریح کرد: برخی به ما می‌گویند از جنگ صحبت نکنید، می‌گویند در اصل چرا جنگ کردید؟ در مورد این موضوعات باید ابتدا معلوم کرد که برای روشنگری می‌گویند یا تخریب، در ایام مختلف سال، چون نسل‌ها تغییر می‌کنند، دشمنان سعی می‌کنند شبهه ایجاد کنند. از همین موضوع باید فهمید که جنگ و دفاع مقدس بسیار مهم است. مردم هم بسیار به دفاع مقدس اهمیت می‌دهند.

با تجربه دفاع مقدس بر داعش پیروز شدیم
رضایی با اشاره به دستاورد‌های دفاع مقدس گفت: اگر امروز با کمک دوستان خود بر داعش پیروز می‌شویم به خاطر تجربه جنگ تحمیلی است. ما امروز نه تنها در جنگ پیروز شدیم بلکه خود متحدان را نیز به جان هم انداختیم. رضایی ضمن اشاره به شرایط کنونی کشور با زمان دفاع مقدس گفت: سیاست امروز ترامپ شبیه حرکت صدام پس از پذیرش قطعنامه است، آن زمان همین کسانی که برجام را امضا کردند، قطعنامه را تأیید کردند. صدام باز حمله کرد و تا ۳۰ کیلومتری کرمانشاه آمد. حال اگر در همان برهه زمانی پیروز می‌شد، قطعنامه را قبول نمی‌کرد. وی ادامه داد: امروز عده‌ای به شهدای ما در کربلای چهار و پنج ایراد می‌گیرند، خجالت بکشید! امروز این همه به مردم فشار وارد شده است ولی عده‌ای هنوز به دنبال توافق با غرب هستند. امروز ترامپ می‌گوید باید دوباره برجام را بنویسید، اگر صدام هم بعد از قطعنامه پیروز می‌شد، درخواست قطعنامه جدید می‌کرد. صدام از متحدانش خشمگین بود و به این دلیل به کویت حمله کرد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر جنگ بلاتکلیف می‌ماند، صدام به کویت حمله نمی‌کرد و امریکا هم به عراق سرازیر نمی‌شد و ما هنوز شاهد موجودی به نام صدام در عراق بودیم. کربلای چهار و پنج سرنوشت جنگ را تغییر داد. رزمندگان ما، جنگ را از کشور خودمان به سمت ائتلاف صدام و امریکا فرستادند. رضایی خاطرنشان کرد: دستاورد جنگ تنها آزادی سرزمین ما نبود، ما همه آن‌ها را با خودشان درگیر کردیم وگرنه هنوز هم درگیری‌ها ادامه داشت.. رضایی در ادامه افزود: دشمن تحریم اقتصادی وضع کرده و افراد ناکارآمد در داخل به جای ایستادن دربرابر تحریم‌ها، از دفاع مقدس درس نمی‌گیرند و از طرفی به ما می‌گویند شهادت‌طلبی را زیر سؤال بردید.

۴۰ سال توطئه دشمن علیه انقلاب
سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران نیز در این همایش با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در طول این ۴۰ سال ما حتی یک روز بدون توطئه هم نداشته‌ایم. وی ادامه داد: برخی می‌گویند که ما توهم توطئه داریم، این افراد باید وصیت‌نامه امام راحل را بخوانند تا متوجه شوند که انقلاب اسلامی با چه حجمی از توطئه روبه‌روست، به طوری که ۸۰ درصد وصیت‌نامه امام خمینی به توطئه‌هایی که دشمن علیه انقلاب به کار می‌گیرد، اختصاص یافته است.
سردار نقدی درباره هجمه‌ها علیه انقلاب اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی اذعان کرد: امروز انقلاب ما با اینکه نه شرقی، نه غربی بود به ۴۰ سالگی رسیده است. ما در ابتدای انقلاب از چندین جهت درگیر جنگ بودیم. امام در وصیت‌نامه خود هم بسیار به توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن اشاره کرده‌اند. امروز می‌بینید که هنوز هم توطئه‌های دشمن پایان نیافته است. امروز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی بسیار زیاد است.

روایتگری باید معرفی اسوه باشد نه اسطوره
رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم به عنوان دیگر سخنران این همایش با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب ما بی همتاست و در مقام قیاس شاخص‌های انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از دیگر انقلاب‌ها قرار دارد. سردار غیب پرور به سالروز آغاز عملیات کربلای پنج اشاره کرد و گفت: در این روز‌ها عملیات کربلای پنج اتفاق افتاد و این مهم پس از عملیات ناموفق کربلای چهار انجام شد؛ در شب عملیات و در موقعیت پنج ضلعی، من مسئول محور بودم. غیب پرور با بیان اینکه هنوز مشکلات کربلای چهار مرتفع نشده بود، افزود: مسئول جهاد نجف آباد به ما ملحق شد و شبانه در حال کار بودند تا به سطح خشکی ما اضافه کنند؛ در عملیات کربلای پنج تا نزدیکی صبح پیروزی حاصل نشده بود، ولی در همان ساعات ورق برگشت و ما پیروز میدان شدیم. وی یادآور شد: در منطقه به دلیل اینکه نباید چیزی آشکار می‌شد، مجبور بودیم. مخفیانه عمل کنیم. در عملیات بزرگ کربلای پنج رحمت الهی نازل شد و رهبری هم گفتند که سپاه واقعه عاشورا را در کربلای پنج رقم زد و اگر کسی این ایام را فراموش کند، از اردوگاه انقلاب خارج شده است.

عده‌ای آویزان اروپا و امریکا شده‌اند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب ما بی همتاست و در مقام قیاس شاخص‌های انقلاب اسلامی بسیار بالاتر از دیگر انقلاب‌ها قرار دارد. سردار غیب پرور اتحاد و همدلی اقوام و مذاهب در کشور را از مزیت‌های انقلاب اسلامی خواند و گفت: در عرصه دفاع مقدس جای هیچ قومی خالی نبود. وی ادامه داد: امروز فرزندان انقلاب باید دستاورد‌های انقلاب را فریاد بزنند، اما مشکل ما این است که مبانی انقلاب را به خوبی ترویج و تبلیغ نمی‌کنیم؛ ما قبول داریم که اقتصاد کشور مریض و نظام مدیریتی ما به شدت ناقص است، ولی نباید به خاطر این مشکلات دستاورد‌های انقلاب را نادیده گرفت. سردار غیب پرور افزود: دین‌خواهی و خودباوری مردم کم نیست. تمام عالم به ما غبطه می‌خورد، ولی عده‌ای این را قبول ندارند و به امریکا و اروپا آویزان می‌شوند. والله در تاریخ جایی ندیده‌ام این‌ها برای ما خیر بخواهند. امروز برای حل مشکلات اقتصادی نباید در امریکا را کوبید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ما از مشکلات عبور می‌کنیم، کسانی بودند که آرزوی نابودی انقلاب را داشتند که امروز بدن‌شان در حال خورده شدن توسط موریانه است، حال رئیس جمهور امریکا هم مثل آنهاست. امروز نقش ولایت فقیه در نگه داشتن انقلاب اسلامی با این مردم بسیار پر رنگ و مهم است. سردار غیب پرور عنوان کرد: امروز دو آسیب متوجه ماست، یکی تحریف و دیگری غفلت. راویان باید دقیق سخن بگویند و از تحریف بپرهیزند. وی در خاتمه عنوان کرد: ما در انقلاب باید الگو و اسوه ارائه دهیم نه اسطوره. اسطوره‌ها دست نیافتنی هستند، ولی اسوه‌ها همواره در بین مردم بوده‌اند. ما نیاز نداریم در مورد شهیدان غلو کنیم، همین‌که شخصیت واقعی این عزیزان را بیان کنیم، اسوه و الگویی مناسب را به مردم شناسانده‌ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار