مبارزی که خانه‌اش قدمگاه شهیدان بهشتی، باهنر و مطهری است
کد خبر: 940993
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wnJ
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷
اعضای جنبش پاسداشت 40 سالگی انقلاب با شیبانی دیدار کردند
پنجمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک‌گویی چهل سالگی انقلاب کبیر اسلامی به یاران باوفای امام خمینی (ره) در دیدار با عباس شیبانی، وزیر اسبق کشاورزی و نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی و دبیر اسبق شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش فارس، این نشست با حضور سردار سرتیپ محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی تشکیل شد.
در ابتدای این دیدار سردار نقدی طی سخنانی اظهار کرد: در حالی که دشمن برنامه ریزی کرده بود تا انقلاب بیشتر از یک هفته دوام نیاورد؛ انقلاب اسلامی به چهل سالگی رسید. انقلابی که با حفظ همه اصول، چهار دهه از عمر خود را پشت سر می‌گذارد افتخاری برای ملت ایران است که توانسته‌اند در طول این سال‌ها مقاومت کنند و امروز به الگویی برای جهانیان مبدل شوند. وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون جنبش مردمی پاسداشت ۴۰ سال انقلاب اسلامی، هر هفته یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی را در موضوعات مختلف ارائه کرده است و اکنون که قریب به ۴۰ هفته را برگزار کرده است، سلسله دیدار‌هایی با یاران با وفای امام خمینی (ره) را تدارک دیده است. نقدی گفت: در این دیدار خدمت شما رسیده‌ایم تا چهل سالگی انقلاب اسلامی را به شما تبریک بگوییم. دعا کنید نسل‌های پی‌در‌پی ایران اسلامی همین مسیری که شما رفته و خط را گم نکرده‌اید را حفظ کنند و پرچم را دست صاحب اصلی خود حضرت حجت‌ابن‌الحسن (عج) برسانند. معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در پایان گفت: امروز همه ما مدیون شهدایی هستیم که در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه کردند، اما شیرینی جامعه اسلامی و آزادی و استقلال را نچشیدند. ما مدیون همسران انقلابیون هستیم که همه سختی‌ها و زندان‌های مردان خود را تحمل کرده، اما ذره‌ای از آرمان‌های انقلاب کوتاه نیامدند.
در ادامه این دیدار عباس شیبانی، از یاران امام خمینی (ره) و از پیشکسوتان عرصه مبارزه ضمن گرامیداشت چهل سالگی انقلاب و تبریک آن به مردم شریف ایران، گفت: «ان‌شاء‌الله خداوند همه را هدایت کند که خدمتگزار ملت باشند.»
شیبانی در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کند
در بخشی دیگر از این دیدار آزاده شیبانی، دختر عباس شیبانی گفت: پدر سال‌هاست که دیگر حرف نمی‌زند و سخنی نمی‌گوید؛ مگر جمله‌های کوتاه. ایشان متولد سال ۱۳۱۰ است و قبل از انقلاب، ساواک پدرم را به خاطر فعالیت‌های انقلابی ۱۳ سال زندان انداختند، اما من یاد ندارم که در کل سال‌های پس از انقلاب اسلامی پدرم ذره‌ای از شرایط سختی که قبل از انقلاب بر او تحمیل شده بود گله کرده باشند. دختر عباس شیبانی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی پدر من ابتدا عضو مجلس خبرگان قانون اساسی و سپس عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و دبیری این شورا را به عهده گرفت. بعد از آن وزیر کشاورزی شد. پدرم چند دوره نماینده مجلس نیز بوده و عضویت شورای شهر را نیز در کارنامه خود دارد. وی با اشاره به مسئولیت دبیری عباس شیبانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جلسات شورای انقلاب اسلامی در منزل ما برگزار می‌شد و اینجا قدمگاه شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مطهری و سایر اعضای این شورا بود. در این خانه بزرگان زیادی رفت و آمد می‌کردند و انقلاب اسلامی را هدایت و رهبری می‌کردند. در واقع اینجا خانه انقلاب بود.
وی با بیان اینکه پدرم هنوز اجاره نشین است، گفت: اینجا منزل پدری مادر بنده بود. پس از فوت پدربزرگم به خاطر اینکه خانه، یادگار انقلاب اسلامی است و باید حفظ شود، وزارت ارشاد آن را خرید و تعهد داد تازمانی که دکتر شیبانی در قید حیات هستند، ایشان در این خانه اجاره‌نشین باشند. مادرم قبل از فوتشان گفته بودند که مبلغی را نیز برای اجاره‌بها به حساب وزارت ارشاد و گردشگری واریز می‌کنند، اما در دوره جدید وزارت ارشاد دو مرتبه برای پدر بنده حکم تخلیه آمد که این موضوع تاکنون با صحبت‌هایی حل و فصل شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار