تهدید اقتصادی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد
کد خبر: 940678
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003wiE
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
در نشست کانون دانشگاهیان عنوان شد
نشست فصلی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با حضور اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی کانون از سراسر کشور روز پنج‌شنبه در تهران برگزار شد.
به گزارش جوان، سید محمد حسینی، دبیرکل کانون در این جلسه اعلام کرد به‌زودی کنگره ملی کانون با حضور اساتید متعهد و انقلابی از دانشگاه‌های ۳۱ استان کشور برپا می‌شود و ۱۷ عضو جدید شورای مرکزی انتخاب می‌شوند. حسینی در پاسخ به این سؤال که گزینه کانون برای انتخابات ریاست جمهوری کیست، به این نکته اشاره کرد که اولویت و تمرکز فعالیت‌های کانون در سال ۹۸ معطوف به انتخابات مجلس شورای اسلامی است، که تحول در آن و انتخاب نمایندگان ولایی و مردمی ضرورت کنونی انقلاب است و بسیاری از آسیب‌های فعلی به دلیل ضعف و فشل بودن مجلس فعلی است که بعد از مجلس ششم پر اشکال‌ترین مجالس بعد از انقلاب است و درصورت تغییر اساسی دومینوی کنار رفتن غربگرایان از دولت و شورا‌ها شروع می‌شود.
در این نشست یک روزه همچنین حجت‌الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به نقل از امام خامنه‌ای گفت: تردیدی در افول و فروپاشی قریب الوقوع تمدن غرب وجود ندارد با هدف‌گذاری درست و برنامه‌ریزی هوشمندانه می‌توان تمدن نوین توحیدی و اسلامی را به عنوان تمدن جایگزین مطرح کرد.
دکتر پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای مرکزی کانون دیگر سخنران مراسم بود که به تشریح جنگ اقتصادی امریکا و بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ پرداخت و بر این نکته تأکید کرد که اگر اقدامات اقتصادی دولت مبتنی بر کار کارشناسی و در نظر گرفتن راهکار‌های صاحب‌نظران و کارشناسان دلسوز اقتصادی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی ونیز همکاری‌های منطقه‌ای باشد، مسیر عبور از مرحله دشوار کنونی سریع‌تر فراهم می‌شود. دکتر پورابراهیمی در ادامه بر لزوم پیشگیری از فرار مالیاتی دلالان و سرمایه‌دارانی که به لطایف‌الحیل از پرداخت مالیات خودداری می‌کنند تأکید کرد و افزود: اگر دولت از کارآمدی لازم برخوردار بود، می‌توانست تهدید اقتصادی فعلی را به فرصت پایان دادن وابستگی بودجه به فروش نفت تبدیل کند و درآمد نفت کلاً به حساب صندوق توسعه واریز شود. وی در توضیح ضعف نظارتی مجلس گفت: از مجلسی که در تراز انقلاب اسلامی نیست نباید توقع تصمیمات و اقدامات انقلابی داشت. دکتر خرمشاد دبیر شورای راهبردی روابط خارجی سخنران بعدی بود که با تبیین تحولات چهاردهه گذشته گفت: به رغم تهدید‌ها و تحریم‌ها بدون تردید اینک ایران به یک قدرت منطقه‌ای خود بنیاد بعد از ۴۰ سال تبدیل شده و این واقعیتی است که سیاستمداران و نظریه‌پردازانی، چون کوهن و هانتینگتون هم بر اساس تقسیم باندی‌های خود به قدرت برتر، قدرت‌های بزرگ منطقه‌ای و قدرت‌های منطقه‌ای درجه ۲، به آن اذعان دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار