صداوسیما برای شهید حججی زینب‌وار عمل کرد
کد خبر: 938510
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003w9G
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۵
جوابیه صداوسیما به گزارش «جوان»
در پی انتشار مطلبی با عنوان «شهید حججی شما را رئیس صدا و سیما کرد!» در صفحه سه مورخ ۲۶ آذرماه آن روزنامه، توضیحات زیر به عنوان جوابیه اداره کل روابط عمومی رسانه ملی ارسال می‌شود؛ لذا ضروری است نسبت به انتشار آن در همان صفحه اقدام فرمایید.
در پی انتشار مطلبی با عنوان «شهید حججی شما را رئیس صدا و سیما کرد!» در صفحه سه مورخ ۲۶ آذرماه آن روزنامه، توضیحات زیر به عنوان جوابیه اداره کل روابط عمومی رسانه ملی ارسال می‌شود؛ لذا ضروری است نسبت به انتشار آن در همان صفحه اقدام فرمایید.
۱- نشست مسئولان تشکل‌های دانشجویی با رئیس رسانه ملی در قالب گفت‌وگویی صریح و صمیمانه برگزار شد؛ فضایی که ماهیت همه نشست‌های دانشجویی است و بی‌تردید، این ویژگی از روحیه پرسشگرانه و باانگیزه جوانان نشئت می‌گیرد. در این زمینه نیز هر ذهن و حافظه منصف و عاری از پیشداوری، اذعان خواهد کرد که تمام نشست‌های برگزار شده از سوی مسئولان مختلف کشور با دانشجویان دارای دو ویژگی صمیمت و صراحت بوده و مباحث و انتقادات گوناگون و چالش برانگیزی در آن‌ها بیان شده است. در این نشست نیز همچنان که حاضران در جلسه تأیید خواهند کرد، پیش از شروع نشست، رئیس رسانه ملی برای نتیجه‌گیری بهتر، از دانشجویان خواست تا انتقادات خود را صریح و بی‌پرده بیان کنند که ایشان نیز به تک‌تک پرسش‌ها و انتقادات با دقت و صبر پاسخ دادند که در رسانه‌های مختلف نیز متن کامل آن منتشر شد؛ لذا اینکه در آن روزنامه از این صراحت و صمیمت و فضای باز ایجاد شده برای گفت‌وگوی صمیمانه سوءاستفاده شود، جای تأسف و البته تأمل دارد.
۲- علی‌رغم اینکه متن کامل این نشست در روزنامه صبح نو و دیگر رسانه‌ها منتشر شد، روزنامه «جوان» در مطلب مذکور، که گویا با هدف تخریب رسانه ملی تنظیم و منتشر شده، با دستاویز قراردادن یک جمله از دکتر علی عسگری و حذف ادامه توضیحات ایشان، به سناریوسازی علیه سازمان صدا‌و‌سیما دست زده که متأسفانه نمونه آن تاکنون فقط در رسانه‌های مخرب و معاند دیده شده است. اینکه رسانه ملی با انجام وظایف رسانه‌ای و خبری خود در مقابل رسانه‌های بیگانه باعث شناخت هر چه بیش‌تر مردم و نسل جوان کشور با جایگاه و عظمت شهید حججی شده و به گفته رئیس سازمان صدا‌و‌سیما «نقشی زینب‌وار برای شهید حججی ایفا کرده است» بر هیچ‌کس پوشیده نیست، لیکن اینکه روزنامه «جوان» با حذف این توضیحات مطلبی تخریبی برای شخص رئیس رسانه ملی در قالب یک صفحه با تیتر مذکور منتشر می‌کند، نشان از اهدافی متناقض با رسالت فرهنگی و رسانه‌ای این روزنامه دارد که مطمئناً قابل بررسی و پیگیری است.
۳- از آنجا که همواره در کارنامه و سوابق روزنامه «جوان»، شاهد تهیه و انتشار مطالب بی‌طرفانه و مبتنی بر اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای بوده‌ایم و درج و انتشار چنین مطالب تخریبی و پرسش‌برانگیزی آن هم در سرویس غیرمرتبط (اجتماعی)! جای تأمل و بررسی دارد، از مسئولان آن روزنامه انتظار داریم برای تنویر افکار عمومی نسبت به پگیری این موضوع و ارائه و انتشار پاسخ دقیق در اسرع وقت اقدام نمایند. بی‌تردی، رسانه ملی حق پیگیری درخصوص انتشار هدفمند و تخریبی این مطلب را برای خود محفوظ می‌داند.
اصلاح و توضیح درباره گزارش «شهید حججی شما را رئیس صداوسیما کرد»
در صفحه ۳ روزنامه «جوان» ۲۶ آذرماه در واکنش به جمله رئیس صداوسیما خطاب به یک دانشجو که «حججی را من حججی کردم» نقدی را مبتنی بر مبانی اعتقادی نسبت به ارزش و جایگاه شهادت در هویت بخشی به مدیران نظام اسلامی آورده که پس از بررسی مجدد مشخص شد این جمله در یک دیالوگ تند و پاسخ به دانشجویی که صدا و سیما را در واقعه شهید حججی کم کارتر از CNN معرفی کرده بود، بیان شده بود. اگرچه رئیس محترم صداوسیما در استخدام واژه‌ها دقت لازم را صورت نداده‌اند، اما لغزندگی کلام در یک مشاجره را نباید به باور دکتر عسگری ارجاع داد و وی را متهم به بی توجهی به شهید و شهادت نمود؛ لذا ضمن یادآوری سخن مقام معظم رهبری که «همه شهدا عزیزند، اما شهید حججی را خداوند (به طور) ویژه عزیز کرد.» بدین وسیله اصلاح می‌نماییم که رئیس محترم صداوسیما از یاران و بازماندگان شهدا هستند و هرگونه القای تقابل وی با شهادت و شهیدان بی انصافی است و روزنامه «جوان» نسبت به مدیران متعهد کشور چنین نگاهی ندارد. اگرچه خوب است روابط عمومی سازمان ضمن تشریح فضایی که این موضوع طرح شده به تبیین مسئله بپردازد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
فعالان فرهنگی استان لرستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
0
بسم الله الرحمن الرحیم

مدیر روابط عمومی سازمان صدا وسیما
با سلام
همین که پی به اشتباه کلامی ریس صدا وسیما شدید این پیام ,پیام خوبی بود ولی به اقای ریس صدا وسیما عرض نمایید شمایی که در کوران گفتار نمیتوانید خود را کنترل کنید و جمعی از خانواده شهدا را ناراحت نمایید چه طور میتوانید در مراحل جنگ اقتصادی و نرم موفق باشید .؟

ریس محترم صدا وسیما
با سلام

شاید با بررسی یکی دو ماه برنامه های صدا وسیما فارق از برنامه های خوب ان , دو برنامه و یا سه برنامه باعث دلخوری اقشار انقلابی و عموم مردم گردید.
1 در یکی از برنامه های گفتگو محور شبکه 4 ساعت 21 که باعث عذر خواهی کارگروه سلامت صدا وسیما منجر شد
وجای تفکر داشت که چرا خانمی را که در کارنامه خود تفسیر های ضد دینی داشته به عنوان کارشناس اوردید؟
2 در یکی از برنامه های من وشما شبکه 3 که اقای فراستی را دعوت نمودید. و متاسفانه به جای اینکه مجری در حد و اندازه شبکه جمهوری اسلامی عمل نماید به مانند یک مجری شبکه bbcعمل کرد.
3 ومهمتراز ان جمله نسنجیده جنابعالی در مورد شهید حججی بود که انصافا روزنامه جوان به خوبی به ان اشاره نمود و منجر به جوابیه روابط عمومی صدا وسیما گردید که انصافا روابط عمومی عادلانه جواب دادند و در جوابیه ان مشخص گردید که شما دچار همان اشتباه حضرت ادم یعنی غفلت شدید.

ریس محترم صدا سیما
بیشتر خانواده های ایرانی یا در خانواه خود و یا در اقوام خود شهدا و جانبازانی دارند که با ان ها زندگی میکنند . امیدواریم که جنابعالی از نیروهای جوان و متعهد با سلیقها های مختلف استفاده نمایید.
من ا...التوفیق

و در پایان جا دارد از کلیه مسئولین روزنامه جوان به ویژه خبرنگاران روزنامه جوان تشکر نمایم .اری روزنامه ها و خبر گزاری ها نباید روابط عمومی ادارات وسازمان های دولتی باشند که خوشبختانه روزنامه جوان انصافا کارگشا عمل نموده است

من ا.. التوفیق
جمعی از فعالان فرهنگی استان لرستان
مدیر پایگاه باسلام و تشکر از توجه شما
عباس جباری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
0
سلام واقعاازصداوسیمابایدتشکرکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
0
0
نگاهی به عملکرد ایشان ...
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار