قتل تاجر تنها برای تأمین هزینه عروسی
کد خبر: 938385
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003w7F
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند همواره در معرض آسیب قرار دارند و اگر سرمایه‌ای هم داشته‌باشند آن وقت است که خیلی‌ها برای تصاحب این سرمایه ممکن است دست به کار‌های خطرناکی بزنند.
افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند همواره در معرض آسیب قرار دارند و اگر سرمایه‌ای هم داشته‌باشند آن وقت است که خیلی‌ها برای تصاحب این سرمایه ممکن است دست به کار‌های خطرناکی بزنند. بررسی پرونده قتل تاجر تنها در خانه‌اش که پس از ۵ سال عاملان آن به دام افتادند نشان داد او هم به‌خاطر سرقت اموالش به قتل رسیده بود.
به گزارش خبرنگار ما، اوایل بهمن‌سال‌۹۲ بود که مأموران پلیس باتماس تلفنی شهروندی از قتل مرد سالمندی در خانه ویلایی‌اش در غرب تهران با خبر و راهی محل شدند. مأموران در داخل پذیرایی با جسد مرد ۷۰‌ساله‌ای به نام فریدون روبه‌رو شدند که حکایت از این داشت بر اثر انسداد مجاری تنفسی و اصابت ضربه چاقو به قتل رسیده‌است. تحقیقات مأموران نشان داد فریدون، تاجر ثروتمند و سرشناسی است که همسر و فرزندانش در یکی از کشور‌های اروپایی زندگی می‌کنند و خودش در تهران تنها زندگی می‌کرده است. پسر برادر مقتول که موضوع قتل را به مأموران پلیس خبر داده بود، گفت: عمویم مرد پولداری بود و تنها در خانه ویلایی‌اش زندگی می‌کرد. معمولاً من تلفنی با او در تماس بودم و گاهی هم به دیدنش می‌آمدم. امروز چند باری با تلفن همراه و منزلش تماس گرفتم، اما جواب نداد که نگرانش شدم و به در خانه‌اش آمدم. هر چقدر در زدم او در را باز نکرد که کلید ساز آوردم و وقتی در را باز کردیم با جسد او داخل پذیرایی خانه‌اش روبه‌رو شدیم. مأموران در محل حادثه با توجه به بهم ریختگی وسایل خانه دریافتند که عامل یا عاملان قتل با انگیزه سرقت مرتکب قتل مرد پولدار شده‌اند. همچنین در بررسی‌های بعدی مأموران متوجه شدند عاملان قتل پس از باز کردن گاوصندوق مرد تاجر حدود ۲۰۰‌هزار دلار همراه مقدار زیادی طلا و جواهرات و پول نقد و عتیقه‌های گرانقیمت از منزل سرقت کرده‌اند.

دستگیری چند مظنون
همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی مأموران به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی دست به تحقیقات تخصصی زدند که در جریان آن تعدادی مظنون دستگیر کردند که یکی از آن‌ها زن میانسالی بود که به عنوان خدمتکار در خانه مقتول مدتی کار می‌کرده است. مأموران در بازرسی از خانه زن خدمتکار تعداد زیادی ظروف بلوری گرانقیمت و عتیقه کشف کردند که متعلق به مقتول بود و به همین دلیل وی را به عنوان مظنون اصلی قتل مرد تاجر مورد بازجویی قرار دادند. زن خدمتکار در بازجویی‌ها منکر قتل مرد پولدار شد و گفت: من چند سالی در خانه مقتول کار کردم و از او هیچ بدی ندیدم، اما از آنجایی که علاقه زیادی به ظروف بلوری دارم تعدادی از ظروف گرانقیمت او را به خانه‌ام بردم تا به بستگان و همسایه‌ام پز بدهم. وی ادامه داد: پس از این من با مقتول اختلاف پیدا کردم و مدتی به خانه‌اش نرفتم و وقتی تصمیم گرفتم ظروف او را به خانه‌اش برگردانم فهمیدم که او به قتل رسیده است و از ترس دیگر به خانه‌اش نرفتم و الان هم نمی‌دانم چه کسی او را به قتل رسانده است. مأموران در تحقیقات از مظنونان دستگیر شده هیچ سرنخی درباره قتل پیدا نکردند و به همین دلیل همه مظنونان را آزاد کردند.

شناسایی عاملان قتل پس از ۵ سال
در حالی که تحقیقات برای عاملان قتل مرد تاجر ادامه داشت بررسی‌های قاضی رضوانی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران پس از گذشت ۵‌سال از حادثه نشان داد تعدادی از اموال مقتول با جعل سند به فردی واگذار شده است. در شاخه دیگر مأموران در بررسی‌های تخصصی به رد پای سه مرد جوان به نام ابراهیم، فرامرز و ایرج در جعل اسناد و فروش اموال مقتول رسیدند و همچنین متوجه شدند علاوه بر رفت و آمد زن میانسال به عنوان خدمتکار به خانه مقتول، زن جوانی هم که کار‌های خدماتی او را انجام می‌داده به خانه‌اش رفت و آمد داشته است که از بستگان نزدیک ابراهیم است. بدین ترتیب مأموران ابراهیم و فرامرز را بازداشت کردند و ایرج را هم که به اتهام نگهداری اسلحه شکاری غیر‌مجاز در زندان بود برای بازجویی به اداره پلیس منتقل کردند. مأموران دریافتند اسلحه کشف شده از ایرج متعلق به مقتول بوده که وی هنگام جنایت سرقت کرده‌است. بنابراین متهمان که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند در بازجویی‌ها به قتل مرد تاجر اعتراف کردند.

قتل تاجر تنها با انگیزه سرقت
ابراهیم در شرح ماجرا گفت: من اهل یکی از شهر‌های غربی ایران هستم و چند سال قبل برای کار به تهران آمدم و خانه‌ای در مرکز تهران اجاره کردم. مدتی بعد با دختر جوانی آشنا شدم و ازدواج کردم. زندگی خوبی داشتیم تا اینکه ۵‌سال قبل دو نفر از دوستان قدیمی‌ام به نام ایرج و فرامرز را که آن‌ها هم برای کار به تهران آمده بودند در خیابان دیدم. من آن‌ها را برای شام به خانه‌ام دعوت کردم که همان شب مهمانی، فرامرز با دیدن خواهر زنم عاشق او شد و از او خواستگاری کرد. آن‌ها با هم ارتباط تلفنی و پیامکی داشتند و گاهی هم یکدیگر را در خانه من ملاقات می‌کردند. فرامرز وضع مالی خوبی نداشت و هر روز مراسم خواستگاری و ازدواج را به عقب می‌انداخت تا اینکه خواهر زنم پیشنهاد داد از خانه مرد تاجر تنهایی که برای او کار‌های خدماتی انجام می‌دهد سرقت کنیم. او گفت: مرد تاجر وضع مالی خوبی دارد و با سرقت از خانه‌اش وضع مالی ما خوب می‌شود و آن‌ها هم می‌توانند ازدواج کنند. پیشنهاد او خیلی وسوسه کننده بود و از طرفی هم وقتی تحقیق کردیم فهمیدم مقتول همیشه مقدار زیادی اموال قیمتی، پول‌های خارجی و طلا و جواهرات در خانه‌اش نگهداری می‌کند به همین دلیل هر سه نفر قبول کردیم از خانه تاجر تنها سرقت کنیم. آن روز ابتدا زنم و خواهر زنم به خانه او رفتند و پس از اینکه از خانه‌اش بیرون آمدند در را باز گذاشتند که ما سه نفر وارد خانه شدیم و مرد سالمند را غافلگیر کردیم. ما دست و پای او را با طناب بستیم و دهانش را هم چسب زدیم تا با سر و صدای او کسی متوجه نشود. ما قصد قتل او را نداشتیم، اما پس از سرقت متوجه شدیم که او خفه شده است. وی در پایان گفت: حدود ۲۰۰‌هزار دلار و مقدار زیادی پول نقد و طلا و جواهرات و عتیقه همراه با تعدادی اسناد از خانه او سرقت کردیم. پس از تقسیم پول‌ها و طلا‌ها قرار شد اسناد را زمانی که آب‌ها از آسیاب بیفتد جعل کنیم و اموالش را بفروشیم که به دام افتادیم. دو متهم دیگر هم در بازجویی‌ها حرف‌های ابراهیم را تأیید کردند. متهمان پس از اعتراف به قتل مرد تاجر به دستور قاضی رضوانی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.
برچسب ها: قتل ، تاجر ، هزینه عروسی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار