جمله آقا به همسران شهدا چسبید!
کد خبر: 938196
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003w4C
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۸
حاشیه‌های خاطره‌انگیز از یک دیدار صمیمی
۲۱ آذر ماه بود که خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم با رهبر انقلاب دیداری بدون حضور مسئولان داشتند.
سرویس پایداری جوان آنلاین: ۲۱ آذر ماه بود که خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم با رهبر انقلاب دیداری بدون حضور مسئولان داشتند. حضور چشمگیر فرزندان کودک و خردسال شهدای مدافع حرم که اغلب با لباس‌های ویژه در مراسم حضور داشتند، جلوه دیگری به این جلسه داده بود.

به گزارش «جوان» به نقل از «تسنیم» صبح چهارشنبه ۲۱ آذرماه ۹۷، جمعی از خانواده‌های شهدای دفاع‌مقدس و همچنین خانواده‌های شهدای مدافع حرم با رهبر انقلاب دیدار کردند. مانند رسم همیشگی دیدار‌های رهبری با خانواده شهدا، صمیمیت و محبت در این دیدار و رابطه دوسویه رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدا از نکات قابل توجه این محفل بود.

سیدحسن انتظاری، نخستین جانباز نخاعی مدافع حرم که فرزند و برادر شهید دفاع مقدس نیز است، هم به عنوان یک مدافع حرم و هم به عنوان عضوی از خانواده شهدای دفاع مقدس در این دیدار خاطره‌انگیز حضور داشت. وی درباره این مراسم پر شور و دیدار با مقام معظم رهبری گفت: فضای این مراسم آکنده از عطر شهدا بود. به خصوص وقتی فرزندان رفقای شهیدمان را در فضای حسینیه می‌دیدیم که همراه خانواده‌های خود برای دیدار آمده بودند، یاد رفقای شهید در ذهنمان تداعی می‌شد. یاد زحماتی که این افراد در دوران حیاتشان کشیدند تا پیروزی‌های بسیاری نصیب همه شود.

بچه‌های کوچک و حضرت آقا

انتظاری در ادامه گفت: یکی از صحنه‌های بسیار جالب این دیدار، اشتیاق بچه‌های کوچک شهدا برای دیدار نزدیک و صحبت با حضرت آقا بود. خیلی از این بچه‌ها به سمت جلو فشار می‌آوردند تا آن طرف میله‌ها رفته و با آقا از نزدیک صحبت کنند. خانواده‌های زیادی از جمله خانواده‌های شهدای تهرانی و شهرستان‌های مختلف از سراسر کشور در بیت آقا حضور داشتند.

این جانباز مدافع حرم افزود: حضرت آقا هم در سخنانشان از شهدا یاد کردند و ما را مخاطب سخنان خود قرار دادند و تأکید کردند راه شهدا را ادامه دهیم و اشاره داشتند که به رغم تحریم دشمنان انقلاب ما همیشه پیروز بوده است، زیرا آن‌ها درک نمی‌کنند که خانواده شهید چگونه فرزندش را برای دفاع می‌فرستد و فدا می‌کند؛ و به جمله معروف حضرت امام (ره) اشاره کردند که «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.» ایشان همچنین همانند بسیاری از سخنان پیشین روی مسئله یمن و حمایت از ملت مظلوم یمنی هم تأکید داشتند.

عکس شهدا در دست فرزندان شهدا

زهرا امامی، همسر شهید مدافع حرم «محمدحسین مرادی» و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی رباب است. او سومین بار است که به عنوان یک همسر شهید در دیدار‌های امام خامنه‌ای با خانواده شهدای مدافع حرم حضور پیدا کرده و خاطرات به یادماندنی خود را روایت می‌کند. امامی از حاشیه‌های دیدار خانواده شهدا با مقام معظم رهبری چنین گفت: خیلی از خانواده شهدا عکس شهدایشان را هم با خود آورده بودند، اما همه نتوانستند عکس‌هایشان را به داخل حسینیه بیاورند. این عکس‌ها هم عموماً دست فرزندان شهدا بود. حسینیه شلوغ و مملو از جمعیت بود. مراسم مختص مدافعان حرم هم نبود. تعدادی از خانواده شهدای دفاع مقدس، شهدای نیروی انتظامی و شهید تیموری، محافظ مجلس هم در مراسم حضور داشتند. تقریباً اکثر خانواده شهدایی که عموماً می‌شناسیم را در دورهمی آن روز دیدیم.

جمله حضرت آقا به همسران شهدا

امامی افزود: آقا از تهدید دشمنان گفتند که برخی می‌گویند ۴۰ سال انقلاب را نمی‌بینید، اما مردم با حضورشان در ۲۲ بهمن پاسخ این ادعا را می‌دهند. «شهدا از همسر محبوبشان گذشتند...» یکی از جملاتی بود که مقام معظم رهبری بیان فرمودند: و شنیدن آن به مذاق ما همسران شهدا خیلی خوش آمد و خیلی دلنشین بود. ما عموماً نکاتی که در جملات حضرت آقا به همسران شهدا برمی‌گردد را طور دیگری دوست داریم.

دیدار‌هایی برای تجدید روحیه

شاید مهم‌ترین دستاورد این جمع‌های صمیمی، تجدید روحیه برای خانواده شهدا باشد. امامی با اشاره به اثرگذاری این دیدار‌ها در روحیه خانواده شهدا گفت: برخی از مادران شهدا می‌گفتند هربار که حضرت آقا را از نزدیک می‌بینیم، انگار نور معنویتشان بیشتر شده و روز به روز نورانی‌تر می‌شوند. این نشانه علاقه‌مندی خانواده شهدا به مقام ولایت است. دیدار‌های حضرت آقا با خانواده شهدا در روحیه خانواده‌ها خیلی تأثیرات مثبتی می‌گذارد. خانواده‌هایی که داغ از دست دادن عزیزشان را هیچ وقت فراموش نمی‌کنند و مجبورند گاهی ناملایمات جامعه به خانواده شهدا را هم تحمل کنند، با دیدار‌های مقام معظم رهبری و برخورد مستقیم و بدون واسطه با ایشان و رودر رو شدن، آرامش و التیامی بر زخم‌هایشان می‌یابند. خانواده شهدای مدافع حرم در این دیدار‌ها در واقع مهمان حضرت آقا می‌شوند و از ایشان درس صبر می‌گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: