ذلت ناپذیری پیام 65 ساله مبارزه ملت ایران است
کد خبر: 937052
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vlk
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
در بیانیه احزاب و تشکل‌های انقلابی در سالگرد 16 آذر مطرح شد
احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، تأکید کردند: جنبش دانشجویی امروز نیز مثل ۱۶ آذر ۳۲ در تداوم پویایی خود مظهر استقلال‌خواهی، استکبارستیزی و عدالت‌خواهی است.
احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، تأکید کردند: جنبش دانشجویی امروز نیز مثل ۱۶ آذر ۳۲ در تداوم پویایی خود مظهر استقلال‌خواهی، استکبارستیزی و عدالت‌خواهی است.
به گزارش جوان، در بخشی از این بیانیه تصریح شده است: خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ یک پیام دارد و آن‌هم پیام ذلت‌ناپذیری ملتی بزرگ است. برخی امروز اگر ترامپ به ایران بیاید حاضرند دانشجویان را هم زیر پایش ذبح کنند. این میزان ارادت برخی به امریکا یا از سر جهل تاریخ است یا از سر وادادگی. استفاده از دیپلماسی متناسب با عزت و جایگاه تاریخی مردم ایران، با هدف توسعه روابط با هم پیمانان باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.
این بیانیه می‌افزاید: امروز به روشنی می‌توان یک خط مبارزه ۶۵ ساله از ۱۶ آذر ۳۲ تا ۱۶ آذر ۹۷ ترسیم کرد. ۱۶ آذر نمادی است از حراست استقلال سیاسی کشور، پرچمی بلند برای مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار. دانشگاه و دانشگاهیان در طول ایام پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همچنان این پیشتازی را با اشغال سفارت امریکا، مرکز جاسوسی و براندازی نظام نوپای اسلامی، حضور گسترده در دفاع مقدس و فعالیت در حوزه‌های سازندگی کشور و تولید علم و فناوری حفظ کردند. برخی امروز اگر ترامپ به ایران بیاید حاضرند دانشجویان را هم برپایشان ذبح کنند. این میزان ارادت برخی به امریکا یا از سر جهل تاریخ است یا از سر وادادگی.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سال ۱۳۹۷ هم در انتهای این دوره طولانی، نقطه عطفی در این پیکار ۶۵ ساله است که شیطان بزرگ در حالی که نشانه‌های بارز افولش، خواب را از چشمان رهبران فکری آن ربوده است، با تجمیع همه امکانات، جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای و تکرار بدعهدی‌های همیشگی، و استفاده از تنبلی و سستی بریدگان، عافیت طلبان و برگشتگان از مسیر اهداف انقلاب اسلامی، در پی ضربه زدن به ملت ایران است. قدرت بالای دفاعی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی، جرئت حتی اندیشه به اعمال تجاوز و تعدی نظامی را از ذهن دشمنان خارج کرده است. در پایان این بیانیه آمده است: ما، احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های انقلابی، معتقدیم که امروز نیز جنبش دانشجویی در تداوم پویایی خود مظهر استقلال‌خواهی، استکبارستیزی و عدالت‌خواهی است. این روز را نقطۀ اتکایی برای جامعه دانشگاهی، و الهام‌بخش در حیات سیاسی و اجتماعی آن می‌دانیم، و اطمینان داریم دلسوزان دانشگاهی با ایمان راسخ، در پیشانی حمایت از انقلاب اسلامی وآرمان‌های بلند جامعه ایرانی خواهد ایستاد و اجازه خودنمایی به غرب، امریکا، صهیونیست و ارتجاع منطقه در ناامیدسازی مردم ایران از مسیر عزتمند چهل ساله نخواهد داد. از دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی هم انتظار داریم با باور عمیق به بزرگی ملت ایران و بهره گیری از ظرفیت‌هاوقابلیت‌های بی بدیل این کشور بزرگ و با میدان دادن به نخبگان و جوانان دانشگاهی برای ورود جهادگونه به عرصه حل مشکلات مردم، و استفاده از دیپلماسی متناسب با عزت و جایگاه تاریخی مردم ایران، با هدف توسعه روابط با هم پیمانان، بتوانند مأموریت اداره کشور را به نحو درستی پیش ببرند، و بدانند همه ما در صورت حرکت در این جهات، پشتیبان و حامی آن‌ها خواهیم بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار