بسیجی آبادگر است
کد خبر: 937013
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vl7
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۲
احسان خداشناس*
بسیج پدیده‌ای اجتماعی است که منحصر به یک جامعه ویژه با تفکری خاص نیست. هر چند که هر جامعه‌ای بسیج را در چارچوب ایدئولوژی خاص خود تعریف و تحلیل می‌کند، اما شاخصه‌های کلی و مشترکی در جوامع وجود دارد که می‌تواند سطوح مختلفی از بسیج را مطرح و ارائه کند.

البته بسیج به معنای اسلامی آن نیز ویژگی‌های منحصربه فرد خود را داراست و می‌تواند در کنار مشخصه‌های کلی و مشترک بسیج مفهومی را شکل دهد. تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد. در حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب به خصوص جنگ تحمیلی نهاد‌ها و گروه‌های فراوانی با ایثار و خلوص و فداکاری و شهادت طلبی، کشور و انقلاب اسلامی را بیمه کردند. ولی در حقیقت اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام ارائه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟

هنوز آوای ملکوتی امام خمینی (ره) و بیان پر صلابت و استوار و دلنوازش، جان‌ها و دلهایمان را معطر و روشن می‌کند و روزنه‌ای به عالم ملکوت می‌گشاید تا در تار و پود این جهان نپیچیم و اوج و تعالی مسیر الی‌الله را به نظاره بنشینیم. آنجا که می‌فرمایند «من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چراکه در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام».

در مکتب امام خمینی (ره) بسیجیان همان مجاهدانی‌اند که عرفان و حماسه را با هم درآمیخته و بسان خود او که افتخارش را به بسیجی بودن می‌دانست، مقصد خویش را لقای الهی برگزیده‌اند و چند صباحی درنگ در این دنیای فانی را عرصه جانبازی و جانفشانی و عشقبازی در راه حضرت حق می‌دانند. بسیج در منظر ملت ما یادآور جانفشانی‌ها، رشادت‌ها، از خود گذشتگی‌ها و فتوحات دلاور مردانی است که اقتدار و گمنامی را با هم در آمیختند و جمع اضداد را در زیباترین شکل و با ارزش‌ترین محتوا به نمایش گذاشتند. بسیج رمز اقتدار ملت ما در اوج تنهایی کشورمان بود و با هیمنه خود آنچنان رعبی در قلب و روح دشمنان ایجاد کرده بود که آن‌ها از نام و چهره و آرمان بسیج وحشت داشتند.

بسیج، انقلاب اسلامی را بیمه کرد و در برابر هجمه‌های بنیان برافکن استکبار جهانی و ضد انقلاب‌های داخلی در اوان پیروزی انقلاب با پایداری و استقامت از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی انقلاب جانانه دفاع کرد و پیروزمند بیرون آمد. روشن است که این انقلاب و این نهضت پر هیمنه، بدون در اختیار داشتن دلاور مردان و زنان بسیجی هرگز به پیروزی نمی‌رسید.

بسیجیان سلحشور ما با فرهنگ ولایت و عاشورا در دوران هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که بازوی پر توان ایران اسلامی در حمایت از ملت ایران و دستاورد‌های شکوهمند انقلاب اسلامی می‌باشد و توانستند به یاری حضرت حق، طلسم قدرت مستکبران جهانی را در هم بشکنند. امروزه نیز بسیج، رمز و راز تداوم انقلاب اسلامی و کشور و ملتمان و در یک کلام، اکسیر حیات آن است و بسیجیان نیز قدرتمندتر و آگاه‌تر و با بصیرت‌تر از هر زمان دیگری آماده حضور در همه عرصه‌های انقلاب می‌باشند گرچه امروزه متأسفانه بسیج و بسیجیان مورد کم لطفی و ناسپاسی و ناباوری مسئولان قرار گرفته‌اند، اما حضور بسیج در میدان‌های سازندگی و عرصه‌های فرهنگی و عرصه‌های علمی کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که غفلت از آن، صدمات مهلکی و جبران ناپذیری بر حیات انقلاب و استقلال کشور وارد خواهد. بسیج در کار آباد کردن دنیاست ولی خود اهل دنیا نیست.
* بسیجی فعال- خراسان رضوی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار