شبکه قرآن یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است
کد خبر: 936914
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vjW
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷
نشست خبری طرح «قرآن کتاب زندگی» و برنامه‌های جدید رادیو قرآن برگزار شد
مدیر رادیو قرآن ضمن اشاره به اینکه شبکه قرآن یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است، گفت: مقام معظم رهبری رادیو قرآن را عامل رشد قرآنی کشور می‌دانند.
مصطفی شاه‌کرمی
مدیر رادیو قرآن ضمن اشاره به اینکه شبکه قرآن یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است، گفت: مقام معظم رهبری رادیو قرآن را عامل رشد قرآنی کشور می‌دانند.
به گزارش «جوان»، احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن در ابتدای نشست خبری پیرامون طرح قرآن کتاب زندگی (بشارت ۱۴۵۲) و تشریح برنامه‌های جدید رادیو قرآن گفت: شبکه قرآن یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است و در دیداری با مقام معظم رهبری، ایشان رادیو قرآن را یک پدیده تاثیرگذار در جامعه نام بردند و فرمودند که رادیو قرآن عامل بسیار مهمی در رشد قرآنی کشور بوده است. این رشد به حدی بود که منجر به پرورش چندین استاد تلاوت شد.
وی درباره قرآن کتاب زندگی (بشارت ۱۴۵۲) عنوان کرد: این طرح از ابتدای تابستان آغاز شد و البته طرح ۱۴۵۲سال‌های گذشته فقط در فصل تابستان برگزار می‌شد، اما از امسال با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب درباره تربیت ۱۰ میلیون حافظ، فراگیر شد. رسانه ملی به خوبی این طرح را مدیریت می‌کند و شبکه‌های مختلف در این طرح سهیم هستند.
احمد فراهانی مدیر گروه آموزش طی سخنانی با بیان اینکه تا پیش از این برنامه‌های تولیدی رادیو قرآن برای دیگر رادیو‌ها در اوقات قبل از اذان‌گاه‌ها پخش می‌شد، گفت: علت این موضوع تایم زیاد و بدون موسیقی بودن آیتم‌ها بود که امسال برنامه‌هایی در سه دقیقه و به همراه موسیقی برای دیگر شبکه‌های رادیویی تولید کرده‌ایم که در زمان‌های مختلف از رادیو‌های مختلف پخش می‌شود. طی آماری که از طرح امسال داشته‌ایم بیش از ۶هزار نفر با تماس با رادیو قرآن تحت آموزش قرار گرفته‌اند، البته قرار است دو کارشناس با استقرار در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) محفوظات شرکت‌کنندگان را تحویل بگیرند.
در ادامه رضا نباتی نماینده آموزش و پرورش طی سخنانی به طرح ارتقای آموزش روخوانی قرآن اشاره کرد و گفت: این موضوع طی زمانی طولانی در مدارس انجام می‌شد که یک آسیب بود، اما با این طرح دانش‌آموزان در ۳۳ روز تحت آموزش روخوانی قرار می‌گیرند که این طرح در ۶۳هزار مدرسه در حال اجراست. ما سه سند بالا‌دستی داریم که یکی از آن‌ها سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و روخوانی یکی از بند‌های آن است. همچنین یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که مشغول ضبط تصویری کتب درسی قرآن توسط استاد وکیل و استاد سیف هستیم.
پس از نباتی پیران به نمایندگی از مرکز چند رسانه‌ای معاونت صدا به افتتاح پایگاه جامع معاونت صدا و اپلیکیشن ایران صدا اشاره کرد و گفت: این کار با محوریت منابع آرشیوی رادیو قرآن راه‌اندازی شد و بارگراری دوره‌های حفظ دیگر اساتید و تلاوت و ترتیل، ترجمه شنیداری قرآن و برنامه‌های آموزش روخوانی و آداب تلاوت از دیگر آیتم‌های سایت و نرم‌افزار است که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق نشانی quran. iranseda. ir آن را دریافت کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار