هشدار نفت در برابر نفت
کد خبر: 936886
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vj4
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
رئیس جمهور کشورمان بار دیگر هشدار داد: امریکا بداند ما نفت‌مان را می‌فروشیم و خواهیم فروخت و امریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و بدانند اگر روزی بخواهد جلوی نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.
رئیس جمهور کشورمان بار دیگر هشدار داد: امریکا بداند ما نفت‌مان را می‌فروشیم و خواهیم فروخت و امریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و بدانند اگر روزی بخواهد جلوی نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.
دکتر روحانی که به استان سمنان سفر کرده است، روز گذشته در اجتماع مردم شاهرود افزود: سخنم را می‌خواهم از اینجا آغاز کنم، امروز، روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ما ملت ایران است. امروز، روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر امریکا به پیروزی‌های کم‌نظیری دست یافته‌ایم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت دشمن لبخند بر لبانش نقش ببندد. وی گفت: امریکا به دنبال کودتا در کشور ما بود و ناموفق بود. امریکا به دنبال تجزیه ایران و جدا کردن خوزستان و حمله از طریق عفلق‌یان بود و ناموفق بود. امریکا دنبال تحریم این سرزمین و شکستن قدرت ایران بود و ناموفق بود. رئیس جمهور تأکید کرد: امروز چرا امریکا این همه از ملت ایران و ایرانی‌ها و ملت بزرگ ایران عصبانی است؟ ایران قدرتمند غیرقابل تحمل برای امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و ملت بزرگ و غیوری که در برابر آن‌ها هرگز سر فرود نیاورده‌اند و نخواهند آورد. وی تصریح کرد: امریکا خواست و اعلام کرد که ایران را از صادرات نفت محروم می‌کند، امریکا خواست و اعلام کرد که ایران را از تبادل تجاری با دنیا باز می‌دارد، امریکا می‌خواست و اعلام کرد که ایران را در منطقه و جهان منزوی خواهد کرد، امریکا خواست و اعلام کرد که در منطقه اهدافی که دارد به آن اهداف دست خواهد یافت، اما ملت بزرگ ما در تمام این صحنه‌ها ثابت خواهد کرد که ملت ایران پیروز نهایی این نبرد خواهد بود.

امریکا قادر به قطع روابط تجاری ایران با جهان نیست
رئیس قوه مجریه اظهارداشت: امریکا بداند ما نفت‌مان را می‌فروشیم و خواهیم فروخت و امریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد و بداند اگر روزی بخواهد جلوی نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد. امریکا می‌خواهد رابطه ما را با جهان تضعیف کند، رابطه ملت ایران امروز از هر زمان دیگر در غرب ایران با عراق و ترکیه، در شمال با آذربایجان، روسیه و قزاقستان و ترکمنستان، از شرق با افغانستان و پاکستان و از جنوب با عمان، قطر و کویت روابطی صمیمی داریم و خواهیم داشت و امریکا قادر نیست رابطه ما با ملت‌های منطقه را که در طول قرن‌ها در کنار هم به عنوان همسایه‌ای مهربان و عزیز بودیم، جدا بسازد. روحانی با تأکید بر اینکه امریکا قادر نیست روابط تجاری ما را با منطقه و جهان قطع کند، تصریح کرد: امریکا باید بداند در سراسر این سرزمین مردم ما با کشور‌های منطقه و جهان روابط فرهنگی‌شان، اقتصادی‌شان و روابط سیاسی‌شان را حفظ خواهند کرد. ما ارتباطات‌مان را با همسایگان، کشور‌های اسلامی و جهان توسعه خواهیم داد. امریکا تلاش می‌کند اروپا را از ایران جدا کند و تلاش می‌کند چین، هندوستان و همسایگان ایران را از ما جدا کند و ایران هراسی را در منطقه ترویج می‌کند. ما دشمن هیچ ملتی از همسایگانمان نیستیم و نخواهیم بود. روحانی اظهارداشت: امریکا نمی‌تواند بین ما و همسایگان و کشور‌های اسلامی تفرقه، نزاع و دشمنی ایجاد کند. ما روابط‌مان را با جهان، روز به روز گسترش خواهیم داد. امریکا این بار حداقل در دو تا سه زمینه ناموفق خواهد بود. اولین عدم موفقیت امریکا آن است که در این مبارزه با ملت و قدرت ایران، کشور‌های جهان و سیاستمداران از او حمایت نکردند جز یکی دو کشور کوچک و رژیم منحوس صهیونیستی هیچ کشوری در دنیا از امریکا حمایت نکرد. همه تحریم‌های امریکا را محکوم کردند. امریکایی‌ها در مجمع عمومی سازمان ملل شکست خوردند. امریکایی‌ها در سازمان ملل، شورای امنیت و دادگاه بین‌المللی لاهه شکست خوردند.

ایران را قدرتمندتر از گذشته می‌سازیم
روحانی با تأکید بر اینکه نیرو‌های مسلح ما، رهبری ما و ارکان نظام ما فقط برای ایران امنیت نیاوردند، اظهارداشت: برای امنیت عراق، سوریه، لبنان هم به ملت‌های منطقه کمک کرده‌اند و امروز ایران تلاش می‌کند تا مردم مظلوم یمن را در برابر متجاوزین آل سعود در صحنه نبرد نظامی و سیاسی پیروز سازد. ملت یمن هم پیروز خواهد شد، آل سعود و امریکا شکست خواهند خورد.
رئیس جمهور اضافه کرد: ما برای رشد ایران، توسعه ایران، عظمت ایران، هرآنچه داریم توسط دولت، مجلس، قوه قضائیه و نیرو‌های مسلح و در رأس آن رهبری کمک خواهند کرد تا ایران قدرتمندتر از گذشته را بسازیم. ما نمی‌گذاریم دشمنانمان ایران را به شکست بکشانند. ایران سرزمین مقدس، عبادتگاه حق، سرزمین مولای‌مان علی‌بن موسی‌الرضا (ع)، سرزمین ولی‌عصر، سرزمین قرآن و سرزمین مردانگی و ایستادگی است. رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: ایران سرزمین پربرکتی است که دشمنان ما قادر نیستند این سرزمین و ملت را به شکست بکشانند. ما ارتباط‌مان را برخلاف میل امریکا روز به روز قوی‌تر خواهیم ساخت، برخلاف میل امریکا تجارت‌مان را با دنیا توسعه خواهیم داد و صادرات‌مان را توسعه می‌دهیم. مردم ما در هفته‌های آتی شاهد خواهند بود که در این شرایطی که امریکا می‌خواست ما نتوانیم یک بودجه متعادل سالم به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم ان‌شاءالله در ۲۵ آذرماه امسال دولت بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

کالا‌های اساسی را با قیمت مناسب تضمین می‌کنیم
رئیس جمهور تصریح کرد: ما در بودجه سال آینده کالا‌های اساسی مردم را با قیمت مناسب تضمین خواهیم کرد؛ ما در بودجه سال آینده حقوق بگیران را که حقوق ثابت دارند و در فشار هستند در حد توان و امکان کمک خواهیم کرد و حقوق همه حقوق‌بگیران و بازنشستگان را ان‌شاءالله ۲۰ درصد اضافه خواهیم کرد. ما در بودجه سال آینده برای اشتغال مردم، حرکت تولید مردم و صنعت و کشاورزی و خدمات در سراسر کشور تلاش خواهیم کرد. ما شاهد یک تحول بسیار خوب در سال آینده در زمینه مسکن خواهیم بود تا نگرانی‌های مردم برای صاحب مسکن شدن خانه اولی‌ها و بافت‌های فرسوده تأمین شود و مردم شاهد چنین تحولی در سال آینده خواهند بود. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما با فقر مطلق مبارزه خواهیم کرد، تصریح کرد: به تمام وعده‌هایی که در انتخابات سال ۹۶ به شما ملت ایران داده‌ام عمل خواهیم کرد البته از وعده‌مان عقب‌نشینی نخواهیم کرد، آنچه به مردم قول دادیم عمل خواهیم کرد البته شرایط ما شرایطی است که هماهنگی، وحدت، همکاری و انسجام باید بیش از گذشته در میان ما مردم باشد. روحانی خاطرنشان کرد: با انسجام و وحدت از این مشکل تاریخی عبور خواهیم کرد. من باز هم تأکید می‌کنم کشور در بحران نیست و در بحران نخواهد بود. ابر تورم ما را تهدید نخواهد کرد، ابر بیکاری ما را تهدید نخواهد کرد، عده‌ای نادانسته این حرف‌ها را در روزنامه‌ها و تبلیغات نزنند، اما ما مشکلاتی داریم و باید مردم ما مشکلات را بدانند، دست به دست هم بدهیم و از مشکلات عبور کنیم همانطور که در ماه‌های گذشته قدم‌های خوبی مردم ما برداشتند. وی ادامه داد: یک مقداری فشار‌ها کمتر شده، اما در عین حال هنوز باید کار زیادی انجام گیرد تا فشار در زندگی از دوش مردم عزیز ما برداشته شود. تلاش و امید ما این است که روند صعودی تورمی که در ماه‌های گذشته مردم را آزار می‌داد کاهش دهیم و یک مقدار مردم آرام‌تر باشند و در برابر دشمنانمان بایستیم و بتوانیم به پیروزی نهایی دست پیدا کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار