منابع بودجه سال آینده 12/3 درصد رشد کرد
کد خبر: 936884
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vj2
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹
جزئیات دخل و خرج لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد منابع عمومی رشد ۳/۱۲ درصدی داشته و درآمد نفت نیز در شرایط تحریم حدود ۱۴ درصد افزایش دارد.
جزئیات دخل و خرج لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد منابع عمومی رشد 12/3 درصدی داشته و درآمد نفت نیز در شرایط تحریم حدود ۱۴ درصد افزایش دارد.
به گزارش فارس، لایحه بودجه ۹۸ و ارقام کلان آن در هیئت دولت نهایی و تصویب شد. به زعم کارشناسان و مسئولان سال آینده یکی از سخت‌ترین شرایط بودجه‌ای برای کشور خواهد بود به دلیل آنکه تحریم‌ها منجر به کاهش شدید صادرات نفت ایران شده و از آنجایی که درآمد‌های ارزی نفت در بودجه سهم قابل ملاحظه‌ای دارد، بنابراین سازمان برنامه و بودجه و دولت را با چالش و مضایق از حیث منابع روبه‌رو کرده است.

درآمد نفت امسال چقدر است؟
طبق گفته بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سال ۹۸ قیمت نفت حدود ۵۴ دلار خواهد بود که کمتر از امسال برآورد شده است؛ بنابراین با یک ضرب و تقسیم ساده از میزان صادرات (با دو سناریوی صادرات یک میلیون بشکه و 1/5 میلیون بشکه در روز) با نرخ محاسباتی و قیمت هر بشکه نفت پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال آینده رقمی بین ۲۷ تا ۳۱ میلیارد دلار منابع ارزی حاصل شود که عدد آن کمتر از منابع ارزی حاصل شده در هشت ماهه امسال است.

مالیات ۱۲۶ هزار میلیاردی برای سال آینده
یکی دیگر از منابع بودجه مربوط به مالیات‌ها است. ۱۲۶ هزار میلیارد تومان از محل مالیات و ۲۶ هزار میلیارد تومان نیز از محل حقوق و عوارض گمرکی درآمد برای سال آینده وصول می‌شود.
رقم درآمد مالیاتی در سال جاری ۱۱۴ هزار میلیارد تومان مصوب شد که البته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان طبق آمار‌های رسمی در شش ماهه امسال با عدم تحقق روبه‌رو است. قطعاً افزایش درآمد‌های مالیاتی از طریق مقابله با فرار مالیاتی، نظام‌مند و شفاف کردن معافیت‌های مالیاتی و توسعه پایه‌های مالیاتی جدید که در دنیا شناخته شده هستند اعم از مالیات بر عائدی سرمایه، املاک و سایر بخش‌ها و مجموع درآمد می‌تواند منابع پایداری نسبت به دارایی‌های مالی و سرمایه‌ای ایجاد کند.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۹۸
در بخش جاری عمده هزینه‌ها مربوط به حقوق و دستمزد و پس از آن سایر هزینه‌ها است. طبق صحبت‌های محمدباقر نوبخت که هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران مطرح شد سال آینده ۲۰ درصد افزایش حقوق و دستمزد پیش‌بینی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار