فرمانده ناجا: در اعمال قانون نباید تبعیض قائل شد
کد خبر: 936867
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vil
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
وی با تأکید بر اینکه در اعمال قانون نباید تبعیض قائل شد تا حق کسی ضایع شود زیرا جبران ناپذیر است، افزود: اجرای صحیح قانون موجب ایجاد نظم و حفظ آرامش می شود.

سردار " حسین اشتری" در اختتامیه دوره استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور ناجا که در مجتمع فرهنگی عصر انقلاب شهریار با حضور جمعی از معاونان ، فرماندهان پلیس های تخصصی و فرماندهان پاسگاه های راهنمایی و رانندگی سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه راهور و پلیس راه به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند؛ علاوه بر کلانتری ها و پاسگاه ها مجموعه پلیس راه و راهور ناجا بیشترین ارتباط با مردم را دارندکه پیشانی ناجا محسوب می شوند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: از زحمات کارکنان مجموعه پلیس راه و راهور، تشکر می کنم که نتیجه آن باعث ایجاد نظم و امنیت و همچنین کاهش جان باختگان و تصادفات می شود که این مهم اجر معنوی بالایی دارد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: طی چند سال گذشته تاکنون عزم جدی برای کاهش تلفات و تصادفات انجام شده که بحمدالله براساس گزارش های رسیده شاهد کاهش چشمگیری در این عرصه بوده ایم؛ خدا را شاکریم و خوشحال از بابت اینکه بستری فراهم شده تا مردم در آرامش و خوشی بتوانند به راحتی سفر کنند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به افزایش تعداد خودروها و ترددها ، گفت: طی سال های اخیر هرساله فشار مضاعفی بر دوش ما در این خصوص گذاشته می شود اما در کل اقدامات بسیار بزرگی توسط نیروی انتظامی براساس یک فرایند صحیح صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: انتظار می رود با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتدار توأم با رأفت ، مهربانی و عدالت؛ کارکنان نیروی انتظامی اعمال قانون را با رعایت همه موازین شرعی و اخلاقی انجام دهند.

سردار اشتری گفت: استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان بسیار حائز اهمیت است لذا باید هر روز ما بهتر از دیروز باشد برهمین اساس، این امر همواره به خصوص در بحث تعالی رفتار بایستی مدنظر قرار گیرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس ما باید پلیسی در تراز جمهوری اسلامی ایران و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  باشد، گفت: امروز با لطف و عنایت الهی و همت شما همکاران و رویکردی که انجام شده؛ براساس نظرسنجی های 4 دستگاه اجرایی کشور، محبوبیت نیروی انتظامی و اعتماد مردم به این مجموعه نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده که از این بابت خدا را شاکریم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه برخورد مودبانه در اعمال قانون بسیار تأثیرگذار است و تا سال ها در ذهن ها باقی می ماند، تصریح کرد: با توجه به اینکه پلیس راهور، پیشانی ناجا و نظام است در نتیجه استانداردسازی و تعالی رفتار بسیار مهم می باشد بنابراین باید رفتار، تجهیزات و امکانات هر سال نسبت به سال گذشته بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه رفتار ناشایست در هیچ کجا پسندیده نیست و پلیس راهنمایی و رانندگی براساس قانون و شرع وظیفه دارد با  رفتار شایسته و اسلامی، اعمال قانون کند؛ ادامه داد: همواره اقتدار همراه رأفت و مهربانی بایستی سرلوحه کار کارکنان نیروی انتظامی باشد.

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه در اعمال قانون نباید تبعیض قائل شد تا حق کسی ضایع شود زیرا جبران ناپذیر است، افزود: اجرای صحیح قانون موجب ایجاد نظم و حفظ آرامش می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم نیروی انتظامی این است با افزایش تجهیزات و تقویت نیروی متخصص انسانی بتواند تصادفات جاده ای و شهری را تا حد قابل توجهی کاهش دهد، البته طی چند ماهه گذشته قرارگاه کاهش تصادفات نیز در این خصوص راه اندازی شده است.

سردار اشتری در خاتمه با اشاره به بحث معیشت کارکنان، افزود: در این رابطه با افزایش حقوق کارکنان تأثیر مضاعفی در تقویت روحیه آنان ایجاد شود که این موضوع در انجام مأموریت ها بسیار تأثیرگذار است.

تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور با هدف ارتقاء آمادگی آنها در اجرای ماموریت ها

  همچنین در رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی، دراختتامیه دوره استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور ناجا اظهار داشت: یکی از رویکردها و تدابیر فرمانده ناجا از سال های گذشته تاکنون، تأکید بر آموزش و تشکیل قرارگاه جهادی تربیت و آموزش بوده است.

سردار مهری تصریح کرد: رفتار و گفتار کارکنان پلیس راهور فوق العاده در سطح رضایت مندی مردم از این نیرو تأثیرگذار است لذا بایستی با رویکردی جدید که در این دوره ها به آن توجه جدی شده به استانداردسازی مورد نظر و ارتقاء دانش رفتاری کارکنان رسید.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اینکه الحمدلله پلیس راهور همواره به این نکته توجه جدی داشته است، افزود: هدف اصلی از برگزاری این دوره ها، ارتقاء آمادگی کارکنان در اجرای مأموریت ها است و باید برای بهبود استانداردسازی رفتار کارکنان بیش از پیش تلاش کرد.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار دوره استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور از سراسر کشور برگزار شد تا بعد از بازگشت این عزیزان به استان مربوطه، این آموزش ها از طریق آنها به همکاران در سراسر کشور منتقل شود.

سردار مهری خاطرنشان کرد: اینکه مسائل و مشکلات پلیس راهور از نزدیک با برگزاری این دوره ها مطرح و برای استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان تلاش شود، موضوعی بسیار حائز اهمیت است.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: ان شاءالله بتوانیم تدابیر فرمانده ناجا را در خصوص استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان پلیس راهور در استان ها عملیاتی کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در خاتمه گفت: همانطور که در قرآن کریم توصیه شده با مردم خوب و شایسته رفتار کنید و اهل بیت (ع) نیز همواره خوشرفتاری را سفارش کرده اند در این دوره ها نیز سعی می کنیم به این مهم پرداخته شود.

برچسب ها: قانون ، فرمانده ، ناجا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار