گلعلی بابایی: خواندن آثار داوود آبادی جرئت می‌خواهد
کد خبر: 936758
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vh0
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
مراسم گرامیداشت حمید داوود‌آبادی در دانشگاه صداوسیما برگزار شد
گلعلی بابایی در مراسم گرامیداشت حمید داوودآبادی با تأکید بر این مسئله که خواندن خاطرات و نوشته‌های داوودآبادی جرئت می‌خواهد، گفت: در این مراسم از کسی تجلیل می‌شود که از دوران دفاع مقدس آتش به اختیار عمل کرده است.
سید مرتضی ذاکر
گلعلی بابایی در مراسم گرامیداشت حمید داوودآبادی با تأکید بر این مسئله که خواندن خاطرات و نوشته‌های داوودآبادی جرئت می‌خواهد، گفت: در این مراسم از کسی تجلیل می‌شود که از دوران دفاع مقدس آتش به اختیار عمل کرده است.
حمید حیدری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در مراسم گرامیداشت حمید داوودآبادی تحت عنوان «از معراج برگشته» اذعان کرد: داوودآبادی میراثی معنوی برای نسل سوم و چهارم انقلاب است، باید قدر این میراث ماندگار را بدانیم. نسل جدید به کمک آثار هنرمندانی مثل داوودآبادی حس دوران دفاع مقدس را درک می‌کند. مسعود ده‌نمکی کارگردان سینما نیز در ادامه همین نشست اظهار کرد: به‌جای اهدای دسته‌گل به امثال داوودآبادی از تجربیات وی در دانشگاه صداوسیما برای انتقال تجربه در قالب کارگاه‌های انتقال تجربه استفاده شود. اگر انتقادی از فراموشی یا برگزار نکردن گرامیداشت هنرمندان انقلابی صورت می‌گیرد می‌توان اولین انتقاد را به جریان انقلاب دانست که باید فعالیت بیشتری داشته باشد. این کارگردان سینما افزود: حمید داوودآبادی در دوران غربت شهدا از زمان آغاز عملیات تفحص با کمترین امکانات کار هنری، ساخت مستند و روزنامه‌نگاری را انجام داد و باید از هنرمندان انقلابی مثل داوودآبادی برای انتقال این تجربیات استفاده کرد. گلعلی بابایی نویسنده دفاع مقدس درباره ویژگی‌های حمید داوودآبادی بیان کرد: در این مراسم از کسی تجلیل می‌شود که مرد لحظه‌ها بوده و از دوران دفاع مقدس آتش به اختیار عمل کرده است. خواندن خاطرات و نوشته‌های داوودآبادی هم جرئت می‌خواهد و در این نوشته‌ها اثری از ریا و ظاهرسازی دیده نمی‌شود. داوودآبادی در هر بزنگاه حساس انقلاب کتاب متناسب و مفیدی را به رشته تحریر درآورده است که پس از پایان جنگ تحمیلی در مورد تفحص شهدا، مدافعان حرم و نظایر این‌ها به چشم می‌خورد. این نویسنده دفاع مقدس اضافه کرد: تعبیر مقام معظم رهبری در مورد کتاب «از معراج برگشته» به این صورت است که این کتاب را با لحن باصفا و صمیمی معرفی کرده‌اند. در ادامه مراسم مدیر هنرستان صداوسیما گفت: دو سال پیش به دنبال برگزاری بزرگداشت برای طنزپرداز نامی کشور زرویی نصرآبادی بودم که این اتفاق نیفتاد. امروز (دیروز) به مراسم تشییع‌جنازه این هنرمند نرفتم. برای اینکه بزرگداشت حمید داوودآبادی و هنرمند زنده بسیار مهم‌تر است. رحیم مخدومی یکی دیگر از نویسندگان دفاع مقدس گفت: حمید داوودآبادی سنگربان متعهدی است که سنگر دفاع خود را فراتر از هشت سال دفاع مقدس حفظ کرده است و رزمنده‌ای با سابقه ۳۵ سال دفاع در عرصه جنگ نرم به شمار می‌رود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار