چرایی تعلل اروپایی ها در اجرای SPV
کد خبر: 936497
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vcn
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: علت تعلل اروپایی‌ها در اجرای برنامه مالی با ایران، فشار اقتصادی آمریکا علیه آنهاست.
جوان آنلاین: نوذر شفیعی کارشناس مسائل بین الملل در خصوص چرایی تعلل اروپایی‌ها در ارائه مکانیسم ویژه مالی (SPV) و برنامه‌های ایران برای ادامه همکاری با اروپا اظهارداشت: به نظر من تعلل اروپایی‌ها ناشی از دلایل سیاسی است، اروپا به شدت نسبت به بازتاب این اقدام خود در شکل فشار‌های اقتصادی آمریکا علیه آن‌ها نگران است.

وی گفت: اروپا از اینکه این اقدام آن‌ها باعث تعمیم قوانین ثانویه به شرکت‌های اروپایی بشود و دولت‌های اروپایی نتوانند برای خروج شرکت‌های خود اقدام خاصی انجام دهند، نگرانی‌هایی دارد.

شفیعی ادامه داد: این موضوع دلیل اصلی اروپایی برای تعلل در ارائه SPV بود، اما از طرف دیگر به نظر می‌آید اروپا بهانه‌های دیگری را هم در خصوص ایران پیدا کرده، به طور مثال در رابطه با موضوعات FATF نگرانی‌هایی را از سوی ایران دارند و تردید‌هایی پیدا کرده اند.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اتهامات به ایران در حوادث دانمارک و فرانسه هم بهانه‌های دیگری است که اروپا علیه ایران در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: از این زوایا که بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که نگرانی‌های سیاسی اروپا عامل اصلی تعلل آن‌ها در ارائه SPV است و نه دلایل فنی و پیچیدگی مکانیسم مالی و امثال این موارد که گفته می‌شود.

منبع: مهـــر
برچسب ها: اروپایی ، SPV ، تعلل
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار