حجت الاسلام مازنی: در یک جنگ روانی تمام عیار قرار داریم
کد خبر: 936496
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vcm
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه افتتاح نمایشگاه «فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» گفت: برپایی نمایشگاه‌های هنری در حوزه فلسطین، گامی مهم در راستای تحقق دیپلماسی فرهنگی کشور است.

جوان آنلاین: حجت الاسلام‌احمد‌مازنی، رییس‌کمیسیون فرهنگی مجلس‌شورای‌اسلامی، در‌حاشیه افتتاح نمایشگاه «فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» در‌فرهنگستان هنر، ضمن‌گفتگوی‌اختصاصی با خبرنگار‌فرهنگی‌تسنیم، درباره نقش برگزاری نمایشگاههایی، چون «فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» در تقویت جبهه‌مقاومت گفت: از آنجا‌که ما اکنون در مقابل یک جنگ‌روانی تمام‌عیار قرار داریم و این جنگ، جنگی نرم است، برپایی نمایشگاه‌های این‌چنینی و انجام فعالیت هنری که بخشی از دیپلماسی هنر است، قطعا میتواند نقش به‌سزایی را در تقویت جبهه مقاومت ایفا کند.

وی برپایی نمایشگاه‌های هنری در حوزه فلسطین و هنر مقاومت را گامی مهم در راستای تحقق دیپلماسی‌فرهنگی کشور دانست و گفت: من معتقدم فلسطین نماد دیپلماسی‌فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است. ما اگر بتوانیم موضوع فلسطین را هم برای مردم ایران و هم برای سایر ملت‌های دنیا از طریق دیپلماسی فرهنگی و روش هنر، تببین و تفهیم نماییم، مطمئنا میتوانیم در عرصه‌های دیگر دیپلماسی نیز موفق‌باشیم.

بیشتر بخوانید

«فلسطین در آیینه خیال هنرمندان» نقش بست

مازنی ضمن اشاره به ضرورت حضور جدی هنرمندان در میدان هنر‌مقاومت، گفت: ما در این عرصه ضعیف عمل کرده‌ایم و دستمان به علامت تسلیم در مقابل مردم مظلوم فلسطین، جهادگران و شهدای فلسطین، بلند است. گاهی برخی افراد لمپن بعضی مشکلات داخلی را با خدمات ناچیزی که ما به مردم فلسطین و جبهه مقاومت تقدیم می‌کنیم، مقایسه میکنند. رسانه ملی نقش مهمی در تبیین این مسئله دارد. فضای مجازی می‌تواند بسیار موثر باشد. هنرمندان نیز می‌توانند موثر باشند.

مازنی در پایان ضمن ابراز امیدواری برای جبران کوتاهی‌های صورت گرفته در حوزه هنر مقاومت گفت:‌متاسفانه بعضی مسائل داخلی، اختلافات و مشکلاتی که ما داریم، باعث شده مسائل مهمی از این قبیل به فراموشی سپرده شود یا حداقل کمتر به آن‌ها توجه شود. باید کوتاهی‌ها را جبران کنیم.

منبع: تسنيم
برچسب ها: مازنی ، روانی ، عیار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار