انتشار 4 اثر از زندگینامه مدافعان حرم
کد خبر: 936475
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vcR
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
توسط انتشارات بنیاد روایت فتح صورت گرفت
مجموعه کتاب‌های «مدافعان حرم» شامل سرگذشت داستانی شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) در قالب چهار کتاب جدید با عناوین «بادیگارد»، «بیست سال و سه روز»، «طائر قدسی» و «دلتنگ نباش» توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد.
محمد اندرزگو
مجموعه کتاب‌های «مدافعان حرم» شامل سرگذشت داستانی شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) در قالب چهار کتاب جدید با عناوین «بادیگارد»، «بیست سال و سه روز»، «طائر قدسی» و «دلتنگ نباش» توسط انتشارات روایت فتح منتشر شد.
کتاب بادیگارد یکی از این چهار اثر است که شامل زندگینامه داستانی شهید عبدالله باقری است که به قلم افروز مهدیان روایت شده است. مهدیان این کتاب را پس از مصاحبه با همسر این شهید و در قالب روایتی از زبان مادر و همسر این شهید شرحی از زندگی و سیره زندگی وی ارائه می‌دهد. این کتاب در ۲۴۸ صفحه با قیمت ۱۶ هزار تومان منتشر شده است. کتاب «بیست سال و سه روز» نیز شامل زندگینامه شهید سیدمصطفی موسوی به قلم سمانه خاکبازان است. این کتاب به صورت سوم شخصی شرحی از زندگی این شهید روایت کرده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: وقتی خیال سید مصطفی راحت شد که مادر سراغ کارهایش رفته، برگه دومی را از لای کتابش بیرون کشید و به آقا سید گفت: رضایتنامه دوم. امضا می‌کنی؟ آقا سید لبخندی زد و گفت:‌ای کلک. فکرشو می‌کردی مامان بیاد. نه؟ سیدمصطفی لبخندی زد و به امضایی که آقا سید پای برگه می‌انداخت، نگاه کرد و گفت: به مامان نگو. باشه؟ آقا سیدنگاهی به چهره خندان پسرش انداخت و گفت: «حالا که امضا کردم و خیالت راحت شد، بگو چرا آن قدر اصرار داری بری؟ برو دانشگاه. درس بخون. الان مملکت ما به آدم‌های تحصیلکرده بیشتر احتیاج داره. جنگ حالا حالا‌ها هست. چهره سیدمصطفی جدی و لحنش جدی‌تر شد. نگاهی به چشم آرام پر انداخت و گفت: شاید جنگ حالا حالا‌ها تمام نشه، اما ممکنه من عوض بشوم. هیچ تضمینی نیست که پنج سال دیگه، دو سال دیگه که درس من تموم شد، اون موقع هم همین آدم باشم. کتاب «طائر قدسی نیز روایت مریم عرفانیان از زندگی شهید «امین کریمی» است. عرفانیان در مقدمه کتاب خود این اثر را حاصل ساعت‌ها مصاحبه با خانواده و دوستان این شهید معرفی کرده که در هر روایت نام راوی آن درج شده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: به عنوان مسئول آموزش تخریب رفته بود سوریه و نباید به خط مقدم می‌رفت. دوستانش می‌گفتند کسانی که این مسئولیت را داشتند فقط نیرو‌ها را آموزش می‌دادند. می‌گفتند امین آنقدر مرتب و تمیز و ادوکلن زده بود که همیشه می‌گفتیم: بچه باکلاس تو رو چه به شهادت؟ او هم همیشه در پاسخ به آن‌ها می‌خندید که همیشه بچه‌های تخریب اولین شهدا را می‌دهند. کتاب «دلتنگ نباش» نیز شرحی است از زندگی شهید روح‌الله قربانی به کوشش زینب مولایی.
این کتاب روایتی است از زندگی این فرمانده شهید تیپ سیدالشهدا که از زبان همسر و خود او روایت شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار