انتقاد حامد عنقا از نبود حساسیت برای ساخت سریال انقلابی
کد خبر: 936298
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vZa
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
نویسنده سریال‌های تلویزیونی ضمن اشاره به اهم نکات مطرح شده از سوی رهبرانقلاب در دیدار با هنرمندان سیما، از نبود حساسیت برای ساخت سریال‌های دینی و انقلابی انتقاد کرد.
نویسنده سریال‌های تلویزیونی ضمن اشاره به اهم نکات مطرح شده از سوی رهبرانقلاب در دیدار با هنرمندان سیما، از نبود حساسیت برای ساخت سریال‌های دینی و انقلابی انتقاد کرد.
حامد عنقا نویسنده فیلمنامه مجموعه‌های تلویزیونی مثل «تنهایی لیلا» و «انقلاب زیبا» در گفت‌وگو با مهر درباره دیدار اخیر هنرمندان سیما با رهبر معظم انقلاب و نکاتی که از طرف ایشان در این جلسه مطرح شد، بیان کرد: همه نکاتی که در این جلسه و در دستنوشته رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفت باید به عنوان فصل‌الخطاب برای سریال‌سازان مدنظر قرار بگیرد، به طور مثال وقتی موضوع جنگ نرم به میان می‌آید باید این موضوع را مسجل بدانیم و دست به کار شویم.
وی با اشاره به تأکید رهبرانقلاب روی پرداخت سریال‌ها به موضوع خانواده عنوان کرد: همه جوامع نسبت به خانواده حساسیت‌های خود را دارند؛ از امریکا گرفته تا اروپا و حتی کشوری کوچک در آفریقا نسبت به خانواده حساسیت دارند، اما حساسیت برای ما به معنای لحاظ کردن مباحث اعتقادی و اسلامی است.
نویسنده سریال «پدر» اضافه کرد: پیشقراولان بحث جنگ نرم باید کسانی باشند که علاوه بر اعتقاد از توانمندی و تخصص هم برخوردار باشند. ما برای ساخت یک فیلم و سریال معمولی هزار نوع حساسیت از متن و فیلمنامه تا مباحث کیفی داریم، اما وقتی به ساخت سریال‌هایی که در حوزه انقلاب و مسائل دینی است، می‌رسیم هیچ مبنا و حساسیتی وجود ندارد؛ سریال را به هر کسی می‌سپاریم و روی خروجی کار دقت نظر نداریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار