قهرمان کشتی و همدستانش محاکمه شدند
کد خبر: 936292
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vZU
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۶
قهرمان کشتی که باهمدستی سه نفر از دوستانش به اتهام سرقت مقرون به آزار دستگیر شده بودند، با اقرار به جرمشان محاکمه شدند.
قهرمان کشتی که باهمدستی سه نفر از دوستانش به اتهام سرقت مقرون به آزار دستگیر شده بودند، با اقرار به جرمشان محاکمه شدند.
به گزارش خبرنگار ما، سال گذشته مردی با مراجعه به اداره پلیس شهریار از سرنشینان یک خودروی سواری در محدوه رباط‌کریم به شهریار به اتهام خفت‌گیری شبانه شکایت کرد و گفت: «شب بود و هوا تاریک، در رباط کریم منتظر ماشین بودم که یک خودروی سواری توقف کرد. کنار راننده یک‌نفر نشسته و روی صندلی عقب نیز مرد جوانی نشسته بود. در را باز کردم و در صندلی عقب خودرو نشستم. کمی از مسیر طی شد، ناگهان آن‌ها به یک فرعی پیچیدند و مردی که در صندلی عقب نشسته بود با زور از من خواست تا گوشی همراه و هر مقدار که پول دارم را در اختیار آن‌ها بگذارم. مقاومت کردم، اما بی‌فایده بود به همین خاطر وقتی دیدم او دست به چاقو شد، از ترس گوشی موبایل و کارت عابرم را در اختیار آن‌ها گذاشتم. بعد از آن بود که مقابل بانکی ایستادند و مرا مجبور کردند ازکارت عابرم پول برداشت کنم و به آن‌ها بدهم.»
بعد از اعلام این شکایت و ثبت مشخصات خودرو و سرنشینان آن، در حالیکه عملیات تعقیب و شناسایی خودرو در دستور کار پلیس قرار گرفته بود، چند مسافر دیگر با مراجعه به اداره پلیس شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند که در تحقیقات مشخص شد، سارقان همان سرنشینان خودرویی هستند که مدتی قبل از آن‌ها شکایت شده بود. به این ترتیب فرضیه سرقت مقرون به آزار از سوی باند چهارنفره در دستور کار قرار گرفت تا اینکه بعد از پیگیری‌های تخصصی و فنی پلیس، خودروی سارقان با یک سرنشین شناسایی شد. سرنشین خودرو بعد از دستگیری به پلیس آگاهی فرستاده شد و مشخص شد وی یکی از افراد دارای سابقه کیفری و قهرمان کشتی در حد کشوری یا استانی است که هشت‌سال در این رشته فعالیت داشته و خودش سردسته باند سرقت بوده است. مرد جوان ابتدا سعی داشت جرمش را انکار کند تا اینکه در مراحل بازجویی بالاخره لب به اعتراف گشود و به جرمش با همدستی سه نفر از دوستانش اعتراف کرد. با دستگیری سه متهم دیگر پرونده کامل و بعد از صدور کیفرخواست به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
در اولین جلسه رسیدگی به پرونده که هفته گذشته در همان شعبه به ریاست قاضی متین راسخ تشکیل شد، بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد. سپس متهم ردیف اول که با قرار وثیقه آزاد بود در جایگاه قرار گرفت و با قبول جرمش گفت: «از نوجوانی در رشته کشتی تمرین می‌کردم و قرار بود در مسابقات کشوری یا استانی شرکت کنم. مدتی قبل با سه نفر از دوستانم نقشه خفت‌گیری از مسافران را کشیدیم تا با زور و تهدید هر آنچه را همراه داشتند، سرقت کنیم. برای انجام نقشه یکی از دوستانم راننده بود و دو نفر دیگر سرنشین. من روی صندلی عقب می‌نشستم و در فرصت مناسب با تهدید چاقو، تلفن همراه، پول نقد، انگشتر و هر آنچه همراه مسافران بود را سرقت می‌کردیم. همچنین اگر مسافران عابر بانک داشتند آن‌ها را مقابل بانک می‌بردیم و آن‌ها را تهدید می‌کردیم تا از دستگاه پول نقد بگیرند.»
متهم در آخر گفت: «من موقعیت اجتماعی خوبی داشتم و حالا از کاری که کردم پشیمانم.» در ادامه همدستان وی که از زندان به دادگاه اعزام شده بودند با تأیید توضیحات سردسته باند از خودشان دفاع کردند. در پایان ادامه جلسه به دلیل غیبت شاکیان پرونده به تاریخ دیگری موکول شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار