تعرفه‌های پزشکی را با سامانه 190 چک کنید
کد خبر: 936279
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vZH
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
میزان تعرفه‌های پزشکی را می‌توان از سامانه ۱۹۰ مطلع شد. همچنین اگر پزشکی بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند، می‌توان از طریق همین سامانه موضوع را گزارش کرد.
میزان تعرفه‌های پزشکی را می‌توان از سامانه ۱۹۰ مطلع شد. همچنین اگر پزشکی بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند، می‌توان از طریق همین سامانه موضوع را گزارش کرد.
علیرضا عسگری، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت درخصوص تعرفه‌های پزشکی گفت: تعرفه پزشکی در حوزه سلامت توسط هیئت‌وزیران ابلاغ می‌شود و اینطور نیست که کسی به صورت سلیقه‌ای وجهی را از بیمار دریافت کند. به نحوی که تعرفه مطب پزشکان عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی با هم متفاوت بوده و میزان آن مصوب شده و ملاک پرداخت است. مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت افزود: اختلال در این زمینه یک تخلف تعرفه‌ای محسوب می‌شود و بعد از احراز تخلف توسط حوزه‌های نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی، گزارش آن توسط معاونت درمان دانشگاه در کمیسیون ماده ۱۱مطرح می‌شود و سپس براساس تخلف صورت گرفته، پرونده به اداره تعزیرات مربوطه ارجاع می‌شود و آن‌ها نیز براساس موازین قانونی برخورد مقتضی را انجام می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی بر فرآیند تبلیغاتی مطب‌ها، عنوان و تبلیغات‌شان در فضای عمومی، مجازی و وزارت بهداشت بر استاندارد‌های ارائه خدمت از جمله تعرفه نظارت دارند و مسیر برخورد با تخلفات احتمالی نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۱تعزیرات حکومتی است. عسگری اظهار داشت: به منظور افزایش کیفیت ویزیت نیز استاندارد‌هایی تدوین شده است که طبق آن حفظ حریم، شأن بیمار و پزشک از جهات مختلف حفظ شود، از زمان ویزیت‌گرفته تا کیفیت آن مشتمل بر شرح حال بالینی و حفظ حریم خصوصی مطمئناً وزارت بهداشت در مباحث نظارتی با رویکرد اصلاح، تعارفی ندارد.
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مردم می‌توانند تمام مشکلاتشان را در حوزه بهداشتی و درمانی با سامانه ۱۹۰در میان بگذارند، یادآور شد: مردم همچنین می‌توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه‌های پزشکی مطلع شوند و اگر با مراجعه به مطبی، پزشک مربوطه بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند، می‌توانند از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند و این کار در کنار بازدید‌های فعال خواهد بود. وی با اشاره به اینکه تمامی مطب‌ها توسط اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نظارت می‌شوند، افزود: نظارت‌ها با رویکرد دفاع از حقوق مردم از سویی و دفاع از جامعه خدوم پزشکی از سوی دیگر انجام می‌شود و وزارت بهداشت نیز با جدیت بیشتری به دنبال احقاق حق مردم است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار