22 طرح کلان ملی در دستور کار بسیج
کد خبر: 935412
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vLI
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
سردار غیب‌پرور در صحن مجلس اعلام کرد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه دو سال است طبق نظر فرماندهی معظم کل قوا دوران اعتلای بسیج نامگذاری شده است، گفت: ما رشد و شکوفایی و قد کشیدن بسیج را در کشف مسائل مورد نیاز جامعه و حل آن‌ها می‌دانیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه دو سال است طبق نظر فرماندهی معظم کل قوا دوران اعتلای بسیج نامگذاری شده است، گفت: ما رشد و شکوفایی و قد کشیدن بسیج را در کشف مسائل مورد نیاز جامعه و حل آن‌ها می‌دانیم.
به گزارش فارس، سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری در خصوص بسیج افزود: معظم‌له فرموده‌اند که بسیج کلید طلایی حل مشکلات کشور است. همچنین در اظهارات دیگری فرموده‌اند بسیج گره‌های زیادی را باز کرده و حضور آن تأثیرگذار بوده و در آینده به آن نیاز داریم که با توجه به این فرمایش‌های فرماندهی کل‌قوا به نظر می‌رسد که اعتلای بسیج در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی نیاز مبرم است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: حدود دو سال است که دورانی در بسیج آغاز شده که این دوران به تأسی از فرمایش‌های فرمانده معظم کل‌قوا به دوران اعتلای بسیج نامگذاری شده است.
وی تأکید کرد: اعتلای بسیج رشد، شکوفایی و قد کشیدن را در کشف مسائل مورد نیاز جامعه و دنبال کردن و حل آن در اقداماتی خاص با ملاحظات مورد نظر است. سردار غیب‌پرور با بیان اینکه در بسیج به دنبال اثرگذاری بر کف جامعه منطبق با نیاز‌های انقلاب و اسلام هستیم گفت: کار‌ها در بسیج جهادی انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم این کار‌ها گران تمام نشود چرا که حفظ منافع ملی، همگرایی و انسجام قاطبه مردم را اصل ضروری می‌دانیم همچنین بسیج متعلق به همه مردم است زیرا شجره طیبه و مبارکی است که به انقلاب اسلامی تعلق دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: هرکسی که دلداده نظام و رهبری باشد لاجرم بسیجی است حتی اگر پرونده و کارت بسیج هم نداشته باشد. سردار غیب‌پرور خاطرنشان کرد: در پهنای کشور قریب به ۱۵۲ هزار رده بسیج وجود دارد که گسترده‌ترین شبکه مردمی در ایران اسلامی به بسیج تعلق دارد.

آموزش و توانمندسازی ۱۰۰ هزار نفر برای اشتغال در یک سال گذشته از سوی بسیج
وی گفت: نقش بسیج در سازندگی و محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی، عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، علم و فناوری، کمک به زیرساخت‌های کشور و دفاعی و امنیتی بسیار بارز است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: آموزش و توانمندسازی ۱۰۰ هزار نفر برای اشتغال در یک سال گذشته توسط بسیج انجام شده است چرا که این سازمان درباره مشاغل نو و جدید در حال توسعه مهارت افزایی جامعه است و می‌کوشد این مهارت در نهایت منجر به اشتغال شود. وی گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی تشکیل گروه‌های جهادی است چرا که جوانان عضو این گروه‌ها معجزه می‌کنند. این جوانان بی‌ادعا و بی‌هیاهو در اقصی نقاط کشور کار‌های بزرگی انجام می‌دهند ضمن اینکه ۸۵۰ هزار نفر در طول یک‌سال اخیر به اردو‌های جهادی اعزام شده‌اند.

اجرای طرح جهادگران سلامت توسط پزشکان بسیجی
غیب‌پرور تصریح کرد: مدرسه‌سازی و پروژه‌های عمرانی در بخش‌های مختلف از جمله منابع طبیعی، احداث خانه‌های بهداشت، ساخت خانه محرومین، مستمندان و نیازمندان و اقدامات مختلف ساخت بقاع، حسینیه‌ها و کتابخانه‌ها، راه‌های روستایی در مناطق صعب‌العبور، آبرسانی و احداث شبکه برق روستایی و فضا‌های ورزشی بخشی از اقدامات جهادی بسیج است. سردار غیب‌پرور خاطرنشان کرد: البته پزشکان بسیجی بسیار دلسوز و بی‌ادعا نیز طرح جهادگران سلامت را اجرا کرده‌اند. وی تصریح کرد: متأسفانه از ظرفیت بسیج در بیابان‌زدایی کشور استفاده کامل نشده است.

شناسایی ۴۳۵ قطب شهرستانی محصولات باغی در کشور توسط بسیج
وی با اشاره به وقوع زلزله در استان کرمانشاه و انجام وظیفه بسیج در این خصوص گفت: بسیجیان به عنوان خادمان مردم و بخشی از نمایندگان ملت ایران توانستند با اعزام ۱۵ هزار کادر جهادی و ایجاد ۳۲ قرارگاه خدمات‌رسانی بزرگی را به ۳۰۰ روستای زلزله‌زده انجام دهند. وی تصریح کرد: در این ایام ۷ هزار کانکس توسط بسیج مستقر شد و ۸ هزار و ۳۰۰ کانکس تحویلی از قرارگاه خاتم‌الانبیا هم توسط بسیج نصب شد همچنین از ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی که جزو تعهدات بسیج به مردم زلزله زده کرمانشاه بود تاکنون ۷۰۰ واحد تحویل شده است.

راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغالزا با سرمایه مردمی
وی با بیان اینکه صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغالزا با سرمایه مردمی به پیشنهاد بسیج شکل گرفته است، گفت: مدل این صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج با تمام الگو‌های قرض‌الحسنه متداول در جمهوری اسلامی ایران فرق می‌کند چرا که تمام سرمایه متعلق به مردم است و به هیچ وجه تصدی‌گری صورت نمی‌گیرد.
غیب‌پرور تصریح کرد: ۱۹۹ هزار حلقه تربیتی صالحین از سوی بسیج شکل گرفته که از افتخارات بزرگ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتیاد، طلاق و مبارزه و مقابله با پدیده زشت حاشیه‌نشینی که توانسته ده‌ها معضل برای کشور ایجاد کند، از اقداماتی است که بسیج ویژه‌برنامه‌هایی را برای آن در نظر گرفته است.
وی گفت: قرار است درباره معتادین متجاهر نیز اقداماتی از سوی بسیج انجام شود که در همین راستا در ۱۰ استان اردوگاه‌های ویژه آنان را ایجاد کرده‌ایم و می‌کوشیم با اقدامی قاطع و انقلابی تمام معتادین متجاهر را جمع‌آوری و بین شش ماه تا یک‌سال آن‌ها را نگهداری کنیم، همچنین در پایان این کار باید نسبت به پاک شدن این افراد مطمئن شویم. ضمن اینکه با بهره‌مندی از اقدامات مشاورانی که در کنار آن‌ها قرار خواهند گرفت درباره شغل و سلامت آن‌ها اقدامات مستمری انجام خواهد شد.
سردار غیب‌پرور در ادامه گفت: ۳۵ هزار استاد بسیجی و ۷۳۰ کانون بسیج اساتید و ۱۰۰ اندیشکده پژوهشی در کشور فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه موضوع توسعه زیربنا‌ها و زیرساخت‌های ورزشی هم در دستور کار بسیج است که تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ سالن ورزشی ساخته شده است.
وی تصریح کرد: بسیج به هیچ وجه نسبت به موضوعات امنیتی، نظامی و انتظامی بی‌تفاوت نیست، به همین جهت ۱۹۲۰ گردان بیت‌المقدس وظیفه کمک‌رسانی به جامعه امنیتی و نظامی کشور را بر عهده دارند که این کمک ادامه خواهد یافت. رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: ۲۲ طرح کلان در آینده نزدیک مانند شناسنامه‌دار کردن اراضی کشاورزی و طرح جهاد روشنایی اجرایی خواهد شد که بر همین اساس قرار است برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی که شامل نیروگاه‌های ۵ کیلوواتی تا نیروگاه‌های ۱۰۰ کیلو واتی است در هفته بسیج کار‌هایی را آغاز کرده و ادامه دهیم. غیب‌پرور از نمایندگان مجلس خواست به سازمان بسیج در جهت رفع خلأ‌های قانون کمک کنند که اگر این کمک وجود داشته باشد، دست بسیج برای اجرای بسیاری از اقدامات باز است و بسیج می‌تواند در حل موضوعات کشور وارد شود.
وی با اشاره به نوشتن چندین نامه به دولت به منظور استفاده از ظرفیت بسیج در حل مشکلات کشور گفت: بسیج آنچه می‌گوید را باور داشته و به آن معتقد است. وی از نمایندگان مردم خواست در بحث احکامی که در لایحه بودجه ۹۸ در خصوص بسیج نهایی خواهد شد، عنایت ویژه‌ای داشته باشند. وی در پایان گفت: در بودجه ۹۸ نمایندگان مجلس می‌توانند دست بسیجیان کشور را بگیرند. البته قرار است طبق برنامه‌ریزی‌ها مسئولین بسیج در تمامی کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها حاضر و توضیحاتی را ارائه دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار