هیچ راهی جز باور کردن جوانان نداریم
کد خبر: 935230
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003vIM
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
در بسیج اولویت‌ها با جوانان انقلابی و پای کار است و جوانانی که در انقلاب خوش درخشیدند و امروز نیز ارزش‌آفرینی می‌کنند. اگر می‌خواهیم انقلاب و ایران اسلامی در اوج بایستند، هیچ راهی جز باور کردن جوانان نداریم، آن‌ها ثابت کرده‌اند در هر عرصه‌ای می‌توانند موفق باشند.
در بسیج اولویت‌ها با جوانان انقلابی و پای کار است و جوانانی که در انقلاب خوش درخشیدند و امروز نیز ارزش‌آفرینی می‌کنند. اگر می‌خواهیم انقلاب و ایران اسلامی در اوج بایستند، هیچ راهی جز باور کردن جوانان نداریم، آن‌ها ثابت کرده‌اند در هر عرصه‌ای می‌توانند موفق باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تجدید میثاق بسیجیان با آرمان‌های امام خمینی (ره) که روز گذشته در حرم امام برگزار شد، اظهار داشت: بسیج هدیه الهی بعد از وقوع انقلاب اسلامی به همه آزادگان جهان است. بسیج تحفه‌ای است که به برکت انقلاب اسلامی تا به امروز استمرار داشته و بی‌هیاهو و بی‌توقع تمام قد در عرصه مجاهدت ایستاده است. غیب‌پرور گفت: یکی از رمز‌های استمرار انقلاب اسلامی ایستادگی و مقاومت است. اگر ایستادگی و مقاومت در انقلاب اسلامی نبود، یقیناً امروز نه خبری از عزت بود و نه خبری از استقلال ملت سرافراز ایران. وی ایستادگی ملت ایران را نسخه ممتازی برای همه مردمان منطقه و حتی آزادگان جهان برشمرد و افزود: مردم دنیا امروز به خوبی دریافته‌اند که تنها شرط سربلندی آن‌ها مقاومت در پای دین است. ملت بزرگ ایران ۴۰ سال است که این ایستادگی و مقاومت را تجربه می‌کند. ما ملتی هستیم که نترسیده و نلرزیده و همه عالم ما را به ایستادگی می‌شناسند. رمز تداوم انقلاب اسلامی ایستادگی بر ارزش‌ها و حرکت پشت سر رهبر انقلاب اسلامی است.

مشکلات اقتصادی مردم ما را رنج می‌دهد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: چه ظلم‌هایی که در طول سال‌های گذشته بر مردم وارد نشد؛ تنها گوشه‌ای از این ظلم‌ها در هشت سال دفاع مقدس رخ داد، اما ما مقاومت کردیم. محاصره ما توسط دشمنان در وجوه مختلف از سال‌های پیش آغاز شده است. بسیجیان عزیز و مردم انقلاب اسلامی! همگی بدانید که دشمن می‌خواهد ایستادگی و مقاومت را بگیرد و روزی که مردانگی و غیرت از ایرانیان گرفته شود، دیگر مقاومت ما معنایی ندارد. غیب‌پرور دوران اخیر را دوران نسبتاً سختی عنوان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی مردم ما را رنج می‌دهد، اما اطمینان داریم که این دوران نیز به پایان می‌رسد و می‌گذرد. فشار و درد زندگی در بخش‌های اقتصادی داریم، اما این حربه‌ای نیست که انقلاب اسلامی را مضمحل کند، ما مدعی هستیم فروپاشی امریکایی‌ها آغاز شده است. وی افزود: امریکا به جایی رسیده که حتی درون خود را نمی‌تواند کنترل کند. آتش‌سوزی در کالیفرنیا رخ داده، اما حکام امریکا حتی نمی‌توانند به داد مردم خودشان برسند. در همین ایران خودمان می‌بینید که در حوادث طبیعی این مردم هستند که به کمک دولتمردان می‌روند.

راهی جز باور کردن جوانان نداریم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اذعان کرد: امریکایی‌ها بدانند این ما نیستیم که صحنه انقلاب اسلامی را خالی کنیم، این شما و رژیم غاصب صهیونیستی هستید که باید میدان را خالی کنید. وجود رژیم صهیونیستی از اساس جعلی است.
امام نیز فرمودند که «این رژیم یک رژیم سرطانی است و باید از روزگار پاک شود» و ما به امید روزی نشسته‌ایم که روی کره زمین نامی از اسرائیل نباشد.

غیب‌پرور با تأکید بر نیروی انسانی جوان اذعان کرد: رهبر انقلاب تقریباً در تمام سخنرانی‌هایشان روی جوانان انگشت می‌گذارند و آن‌ها را ضامن آینده کشور می‌دانند. در بسیج اولویت‌ها با جوانان انقلابی و پای کار است و جوانانی که در انقلاب خوش درخشیدند و امروز نیز ارزش‌آفرینی می‌کنند. جوانان ما دشمن را خوب شناخته‌اند و معرفت آن‌ها نسبت به ظالمانه بودن جبهه دشمن افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: اکنون این سؤال پیش می‌آید که جوان مؤمن انقلابی پای کار چگونه می‌تواند در حفظ انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کند و مؤثر باشد؟ ما منتظریم همه مردم به‌ویژه بسیجیان به این سؤال پاسخ دهند و جواب آن را به گفتمانی همه‌گیر تبدیل کنند. جوانان بزرگ‌ترین سرمایه کشور هستند، اگر می‌خواهیم انقلاب و ایران اسلامی در اوج بایستند، هیچ راهی جز باور کردن جوانان نداریم، آن‌ها ثابت کرده‌اند در هر عرصه‌ای می‌توانند موفق باشند.

به دولت برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌ایم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ما به دولت محترم برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌ایم و بار دیگر نیز از همین جا درخواست خود را تکرار می‌کنیم. در بخش‌هایی همکاری‌ها آغاز شده، اما کفایت نمی‌کند. وی گفت: بسیج آماده مقابله با محتکران و کسانی که به فکر جیب خودشان هستند، است. بسیج می‌تواند در هر عرصه‌ای که نیاز انقلاب باشد به میدان بیاید و منتظر دعوت کسی نمی‌شود، اما زمینه‌هایی برای ورود بهتر لازم است. غیب‌پرور اضافه کرد: ما امید داریم که این انقلاب مقدمه‌ای برای ظهور کامل‌ترین انسان یعنی حضرت ولی‌عصر (عج) است. مگر می‌شود خواهان ظهور بود، اما پیرو رهبری نبود؟

افزایش حضور جوانان و بسیجیان در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب

هر سال که از عمر انقلاب می‌گذرد، حضور جوانان و بسیجیان در صحنه‌های مورد نیاز انقلاب بیشتر شده است.
سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در حاشیه تجمع اقشار مختلف بسیج در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امام (ره) حقیقت همیشه جاوید انقلاب اسلامی است و این امام بزرگوار ما بود که شجره طیبه بسیج را غرس کرد و شالوده آن را پایه گذاشت. وی به سه محور اصلی برنامه‌های هفته بسیج اشاره کرد و گفت: محور اول تبیین نقش مقاومت در اقتدار ایران اسلامی است، باید نقش مقاومت و ایستادگی در تداوم انقلاب اسلامی به خوبی تبیین شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین محور دوم را بررسی نقش جوانان در اقتدار انقلاب اسلامی و حفظ کشور دانست و افزود: اهمیت حضور جوانان در عرصه‌های انقلاب اسلامی دائماً در فرمایشات رهبری فرزانه انقلاب نیز دیده می‌شود، ما این سؤال را طرح کردیم که «یک جوان مؤمن انقلابی پای کار چگونه می‌تواند در حفظ انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کند و مؤثر باشد؟» غیب پرور اضافه کرد: محور سوم برنامه‌ها این است که بررسی کنیم چگونه می‌توانیم در شرایط جنگ اقتصادی از طریق تعامل و همکاری با دولت به کمک مردم بیاییم و فشار مشکلات وارد بر مردم را کاهش دهیم. وی در پاسخ به این سؤال که پیام حضور پرشور امروز بسیجیان در حرم مطهر امام خمینی (ره) چیست نیز گفت: این حضور نشان داد بسیج نه تنها در این سال‌ها کمرنگ نشده که هر روز شاهد اعتلا و نقش آفرینی بیش از پیش بسیجیان در صحنه‌های انقلاب اسلامی هستیم.
بسیج واقعاً یک معجزه است و هر سال شاهد تقویت حضور بسیجیان در صحنه‌های مختلف مورد نیاز انقلاب هستیم و این حضور پرشورتر از سال‌های گذشته است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: این حضور به دلیل آن است که بسیج ریشه در آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد، این آرمان‌ها با فطرت جوان‌های ما منطبق است و به همین دلیل هر سال حضور بیش از پیش جوانان را شاهد هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار