اعدام مفسدان اقتصادی با سلطان آغاز شد
کد خبر: 934441
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003v5d
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۹
کنار دستش سیگار مارلبرو گلد و در حال نوشتن وصیت‌نامه است. طبق آخرین اظهاراتش قبل از اعدام گران‌ترین سیگار ایران را می‌کشیده است.
نيره ساری
کنار دستش سیگار مارلبرو گلد و در حال نوشتن وصیت‌نامه است. طبق آخرین اظهاراتش قبل از اعدام گران‌ترین سیگار ایران را می‌کشیده است. در بخش دیگری از فیلم‌های منتشر شده قبل از اعدام می‌گوید: ۷۰۰ میلیارد که حجم پول بالایی نیست چراکه در جایی دیگر می‌گوید، گردش مالی هزار تا ۱۵ هزار میلیارد تومانی داشته است. او همان وحید مظلومین، شاخ بزرگ خرید و فروش در بازار، معروف به سلطان سکه بود که سحرگاه روزگذشته به همراه همدستش محمد اسماعیل قاسمی ملقب به محمد سالم به دار آویخته شد. صدرنشین شبکه عنکبوتی اخلال در بازار سکه و ارز در آخرین اظهارات خود قبل از اعدام می‌گوید: برای خودش اسم و رسمی دارد. به قول شاعر، نردبان این جهان ما و منی است، عاقبت این نردبان بشکستنی است، لاجرم هرکس که بالاتر نشست، استخوانش سخت‌تر خواهد شکست.

حمید مظلومین معروف به سلطان سکه، همان فردی بود که با ترفند‌های ماهرانه سه دهه اخلال در نظام اقتصادی کشور را رقم زد. زمان دستگیری هم مرتب به مأموران می‌گفت که بروید و بگویید سلطان سکه را دستگیر کردید!
اما اینکه چرا به وی سلطان سکه می‌گفتند به این دلیل بوده که گردش حسابی به ارزش خرید دو تن سکه داشته است. یکبار در دهه ۷۰ و یکبار هم در سال‌های ۹۰ و ۹۱ دستگیر شده، اما در آن زمان مظلومین موفق می‌شود با هماهنگی‌های انجام‌گرفته با بانک مرکزی از اتهامات خود رهایی پیدا کند. ۲۵سال مداخله در بازار سکه و ارز از حمید مظلومین ۳۰ ساله دهه ۷۰، فردی ماهر ساخته بود تا مثلاً از تمامی گریز‌گاه‌های قانونی بگذرد. تیر امسال رئیس پلیس پایتخت از دستگیری فردی با دو تن سکه در تراکنش مالی شخصی‌اش خبر داد. بالاخره سلطان سکه ایران و صدرنشین شبکه عنکبوتی که باند خویشاوندی تشکیل داده بود، پس از سال‌ها به اتهام افساد فی‌الارض در دادگاه ویژه محاکمه و سحرگاه روزگذشته اعدام شد.

فساد با حساب کارگران
مظلومین، عضو سازمانی برای قاچاق ارز بود. وی دو استراتژی از جمله فعالیت پوششی برای معاملات ارزی در قالب معاملات سکه و طلا و همچنین فعالیت ارزی با حساب اقوام و کارگران خود داشت. مظلومین حتی از حساب بانکی عمه همسر خود که خاله وی نیز می‌شده است، هم استفاده کرده و حساب این شخص و نوه وی را در اختیار باند خود قرار می‌داده، به طوری که برای چهار حساب بانکی گردش مالی بالغ بر ۸۲هزار میلیارد ثبت شده است. نامبرده حتی به برادرزاده، پسر، عمه، خاله، معلم زبان و سایر مرتبطین سببی و نسبی خود هم رحم نکرده بود. همین باعث شد تا این پرونده به سرکردگی وحید مظلومین، ۴۱ متهم داشته باشد.

معامله با حساب زنان خانه دار
محمداسماعیل قاسمی، یکی دیگر از این متهمان بود که با گردش مالی حساب به مبلغ ۴هزار و ۸۳۳میلیارد تومان متهم ردیف دوم این پرونده و اتهام افساد فی‌الارض در پرونده وی ثبت شده بود. معامله و فعالیت با حساب‌های زنان خانه‌دار بخشی از عناوین اتهامی وی در کیفرخواست بود. او به خرید سکه برای وحید مظلومین اعتراف کرده بود. چندین حساب مشترک با وحید مظلومین داشت و طلا‌های آب شده «مرشد» را به بازار هدایت می‌کرده است. طبق آخرین اظهاراتش «محمد سالم» و «وحید» شاخ بازار بودند. اگر قیمت‌ها جا‌به‌جا می‌شد به محمد سالم زنگ می‌زدند و می‌پرسیدند: خریدی یا فروختی که قیمت جابه‌جا شد!
بالاخره پرونده متهمان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های فساد اقتصادی کشور بعد از چندین دهه در دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم نهایی وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمى به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه، با رعایت تشریفات قانونى سحرگاه روزگذشته حکم اعدام به مرحله اجرا در آمد.
اعدام سلطان سکه و همدستش معروف به محمد سالم، عیار قوه قضائیه در برخورد با مفسدان را نشان داد؛ اما امید است دستگاه قضائیه در ادامه برخورد با مفسدان اقتصادی به سراغ دیگر سلطان‌ها نیز برود تا اعتماد مردم نسبت به این نهاد قضایی بیش از قبل جلب شود و دیگر شاهد سلطانی و سلطان‌گری در بازار‌های ایرانی نباشیم.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
عبدالحمید هادیان جزی
|
United States
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
0
0
لطفا برای مردم عزیز ایران روشن کتید که : این همه سکه و اموال تکلیفش چه خواهد شد ؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
0
0
باید ادامه داشته باشد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
0
0
عجب
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار